Dienos pietūs: „Capo“

Italija plati, o to paties patiekalo receptas skirtinguose regionuose gali skirtis kaip dangus nuo žemės, todėl jeigu kada pagalvojote, kad Vilniuje itališko maisto yra per daug, klystate. Mes norime išbandyti skirtingų regionų virtuves! Pavyzdžiui, picos baras „Capo“ išpažįsta sicilietišką virtuvę.

Lietuvoje egzistuoja du „Capo“ (trečiasis „Capo“ yra Avinjone, Prancūzijoje), kuriuos visus, anot vieno iš savininkų Arūno Paulausko, jungia bendra koncepcija, į kurią įeina interjeras, sicilitetiškas maistas ir aptarnavimo kultūra.

Kodėl Italijos pietūs? Kartą Arūnas keliavo į Siciliją, o jo kaimynas ir būsimas partneris iš Portugalijos pasiūlė niekuo nesirūpinti, nes saloje turįs pažįstamą, kuris galėtų padėti. Vėliau sutiktas italas, vadovaujantis restoranui Prancūzijoje, dabar ir yra trečiasis „Capo“ savininkas. „Mes susivienijome: aš turėjau patirties restoranų versle, pramogų srityje. Italas atsivežė receptus, o portugalas – vakarietišką aptarnavimo kultūrą“, – pasakojo Arūnas.

Vienas iš „Capo“ savininkų Arūnas Paulauskas (Valerijos Stonytės nuotr.).

Vienas iš „Capo“ savininkų Arūnas Paulauskas (Valerijos Stonytės nuotr.)


Meniu. Kaip sako Arūnas, sicilietiška virtuvė yra ganėtinai soti, kiek riebi, bet sveika. Tai matome ir meniu. Čia rasite užkandžių (brusketų, mėsos ir sūrių rinkinių), salotų, sriubų, karštų patiekalų (makaronų patiekalų ir kepsnių), kelias dešimtis picų (raudonųjų, baltųjų, perlenktų). Virtuvės šefas – Marius Paplauskas.

Pica. „Daug kas žino neapolietiškas picas, o mes kepame sicilietiškas. Gaminame mielinę tešlą, kuri yra kildinama. Naudojame kokybiškus ingredientus. Skirtumas tas, kad sicilietiškose picose visko yra gausiau ir sočiau nei neapolietiškose. Manau, kad picos yra mūsų firminis patiekalas. Gaila, kad nei Vilniuje, nei Kaune negalėjome įsirengti krosnies, bet netgi ir su elektrine krosnimi galime parodyti, ką galime“, – pasakojo Arūnas. Išskirto vėlyvųjų pusryčių meniu „Capo“ neturi, bet šių pusryčių metu šeimos valgo būtent picas!

„Tamsios spalvos, malkų dekoracijos – tai buvo dizainerio sprendimas. Nenorėjome būti tipinis itališkas restoranas, norėjome subtilumo todėl viską sumoderininome“, – interjerą apibūdino Arūnas (Valerijos Stonytės nuotr.).

„Tamsios spalvos, malkų dekoracijos – tai buvo dizainerio sprendimas. Nenorėjome būti tipinis itališkas restoranas, norėjome subtilumo todėl viską sumoderninome“, – interjerą apibūdino Arūnas (Valerijos Stonytės nuotr.)


Gėrimai. Itališkas alus, plati vyno korta, daug kokteilių, kurie atspindi Siciliją (pavyzdžiui, kokteilis pavadinimu „Etna“), itališka „Lavazza“ kava, kuri buvo išsirinkta aklos degustacijos metu. Perkamiausias vasaros gėrimas – kokteilis „Spritz“.

Dienos pietūs. Meniu keičiamas kasdien. Dienos pietų užsukite nuo 11:30 val. iki 15 val. Kasdien renkamasi iš keturių patiekalų: sriubos, karšto patiekalo, dienos picos ir deserto. Stalo vanduo – nemokamas.

Meniu pateikiami patiekalų pavadinimai yra rašomi itališkai. Kai kurie naujų patiekalų pavadinimai yra tiesiogiai susiję su Sicilija, jos vietomis ir tradicijomis. Netgi ir žodis „Capo“ yra itališkas bei istoriškai reiškiantis Sicilijos mafijos bosą (Valerijos Stonytės nuotr.).

Meniu pateikiami patiekalų pavadinimai yra rašomi i