Dar gali spėti į unikalius kursus: subalansuota padavėjams, bet naudinga kiekvienam

Vienintelė padavėjų akademija Baltijos šalyse „VMG padavėjų akademija“, išleidusi pirmąją aptarnavimo ekspertų laidą, skubiai formuoja naują studentų grupę – kursai prasideda jau birželio 5 dieną. Daugiau nei 10 metų padavėju dirbantis „VMG padavėjų akademijos“ iniciatorius Linas Ginaitis džiaugiasi idėjos populiarumu ir ragina aptarnavimo lygio kėlimo paslapčių mokytis ne tik būsimuosius padavėjus. „Tai – ne tik padavėjų, tai – ir gyvenimo mokykla.“

Daumanto Kryžiaus nuotr.

Daumanto Kryžiaus nuotr.


SAVE PARDUOTI REIKIA MOKĖTI

Balandžio mėnesį pagal sudarytą unikalią programą būrys studentų mokėsi padavėjo profesijos paslapčių. Savo žiniomis dalijosi psichologai, aktoriai, geriausi Lietuvos virtuvės šefai, choreografai, someljė, aptarnavimo ekspertai. Kursų dalyviai tikino, kad tokių įdomių paskaitų net nesitikėjo – buvo gaila, kad jos baigėsi.

„Mane ši patirtis labai nustebino. Nesitikėjau, kad išmoksiu taip gerai bendrauti su žmonėmis. Ne vien darbe, aptarnaudamas restorano svečius, bet ir gyvenime. Padavėju dirbu trejus metus ir atrodė, kad čia – laikinas užsiėmimas, kol rasiu ką kita. Dabar atėjo suvokimas, kad tai gali būti profesija ir labai gera, tačiau ne tokia paprasta, kaip daugelis galvoja“, – patirtimi dalijosi prestižinio restorano „Džiaugsmas“ padavėjas Paulius Matusevičius.

Daumanto Kryžiaus nuotr.

Daumanto Kryžiaus nuotr.


„Būti geru padavėju iš tiesų nėra lengva. Tu nesi tik techninis darbuotojas, kuris atneša ir nuneša lėkštes. Tu turi būti atsipalaidavęs, bendraujantis, drąsus, profesionalus, lankstus, turėti gerą humoro jausmą ir išsisukti iš nemalonių situacijų, beje, lengvai ir draugiškai“, – padavėjo savybes vardijo „VMG padavėjų akademijos“ iniciatorius Linas Ginaitis, pridurdamas, kad „VMG padavėjų akademijos“ specialistai padėjo studentams talentingai jas atskleisti. „Smagiausia, kad visų šių bendravimo įgūdžių prireiks ir realiame gyvenime. Juk laisvo, besišypsančio, savimi pasitikinčio profesionalo laukia bet kurios srities darbdaviai. Mokėti save parduoti yra talentas, bet to tikrai galima išmokti. Geriau tai daryti paskaitose, nei mokytis iš savo klaidų“, – tikina „VMG padavėjų akademijos“ mokymų vadovė Jurgita Kierė.

Daumanto Kryžiaus nuotr.

Daumanto Kryžiaus nuotr.


SUBALANSUOTA PADAVĖJAMS, BET NAUDINGA KIEKVIENAM

Kita „VMG padavėjų akademijos“ studentė – „Baltijos ir Amerikos klinikos“