Citrinos panaudojimas buityje: šiuos būdus norėsite iškart išmėginti

Citrinos suteikia produktams malonaus aromato, šalina nemalonius kvapus, su jomis švariau nuvalysite įvairius paviršius, daiktus ir apskritai atliksite daug naudingų darbų namuose. Juk dabar pats metas leistis į eksperimentus!

VMGonline

*Cukrus su citrina

Pasigaminti cukraus su citrinos skoniu ir aromatu – vieni juokai. Patarkuokite smulkia tarka citrinos žievelės, suberkite į indą, ant viršaus suberkite cukrų. Indą uždarykite ir kelias dienas palaikykite. Šio citrinos žievele pagardinto cukraus galima berti į arbatą, dėti gaminant limonadus, kokteilius, desertus.


*Išsaugosite natūralią vaisių ir daržovių spalvą

Kai kurie produktai nulupti ar perpjauti patamsėja: bananai, obuoliai, artišokai ir kt. Išeitis – apšlakstyti juos citrinos sultimis arba užberti tarkuotos citrinos žievelės.


*Aromatizuosite alyvuogių aliejų

Jei panorote, kad įprastas alyvuogių aliejus įgautų citrinų aromato, į butelį įberkite tarkuotos citrinos žievelės ir palikite stovėti dvi savaites. Kartais butelį pakratykite. Gamindami valgį, galite naudoti aliejų su žievele arba perkošti.


*Cukrus ilgai išliks šviežias

Cukrus ilgai išliks šviežias, nesušoks, jeigu į indą įdėsite citrinos žievelės.


*Atsikratysite skruzdėlių ir kitokių vabzdžių

Skruzdėlės nepakenčia citrinų kvapo. Pašlakstykite citrinos sultimis grindjuostes, palanges ir kitas vietas, kur slepiasi skruzdėlės. Citrinos veiksmingai saugo nuo tarakonų ir blakių.


*Nuvalysite peilius

Ilgai nenaudojant peilių, ant jų susikaupia apnašų. Tokiu atveju patrinkite peilio ašmenis jūros druska, o paskui – citrinos žievele.


*Panaikinsite į pjaustymo lentas įsigėrusį nemalonų kvapą

Į pjaustymo lentas, ypač medines, akimirksniu įsigeria pjaustomų produktų kvapai. Aštriausi aromatai – svogūnų, česnakų, žuvies. Patrinkite pjaustymo lentą citrinos pusele, paskui nuplaukite.


*Išvalysite kalkes iš arbatinuko

Laikui bėgant ant visų arbatinukų susikaupia kalkių sluoksnis. Kaip išvalyti kalkes? Pavirinkite arbatinį su citrinos rūgštimi, kruopščiai išplaukite, tada dar kartą užvirinkite jame vandenį.


*Puikiai išvalysite mikrobangų krosnelę

Citrinos daro stebuklus. Į lėkštutę įpilkite vandens ir įlašinkite citrinos sulčių. Kaitinkite vandenį mikrobangų krosnelėje visu pajėgumu 3–5 minutes. Vanduo išgaruos, ant mikrobangės sienelių susidarys kondensatas – jį nuvalykite kempine. Valydami kartu nuvalysite ir nešvarumus.