Citrinos panaudojimas buityje: šiuos būdus norėsite iškart išmėginti

Citrinos suteikia produktams malonaus aromato, šalina nemalonius kvapus, su jomis švariau nuvalysite įvairius paviršius, daiktus ir apskritai atliksite daug naudingų darbų namuose. Juk dabar pats metas leistis į eksperimentus!

VMGonline

*Cukrus su citrina

Pasigaminti cukraus su citrinos skoniu ir aromatu – vieni juokai. Patarkuokite smulkia tarka citrinos žievelės, suberkite į indą, ant viršaus suberkite cukrų. Indą uždarykite ir kelias dienas palaikykite. Šio citrinos žievele pagardinto cukraus galima berti į arbatą, dėti gaminant limonadus, kokteilius, desertus.


*Išsaugosite natūralią vaisių ir daržovių spalvą

Kai kurie produktai nulupti ar perpjauti patamsėja: bananai, obuoliai, artišokai ir kt. Išeitis – apšlakstyti juos citrinos sultimis arba užberti tarkuotos citrinos žievelės.


*Aromatizuosite alyvuogių aliejų

Jei panorote, kad įprastas alyvuogių aliejus įgautų citrinų aromato, į butelį įberkite tarkuotos citrinos žievelės ir palikite stovėti dvi savaites. Kartais butelį pakratykite. Gamindami valgį, galite naudoti aliejų su žievele arba perkošti.


*Cukrus ilgai išliks šviežias

Cukrus ilgai išliks šviežias, nesušoks, jeigu į indą įdėsite citrinos žievelės.


*Atsikratysite skruzdėlių ir kitokių vabzdžių

Skruzdėlės nepakenčia citrinų kvapo. Pašlakstykite citrinos sultimis grindjuostes, palanges ir kitas vietas, kur slepiasi skruzdėlės. Citrinos veiksmingai saugo nuo tarakonų ir blakių.


*Nuvalysite peilius

Ilgai nenaudojant peilių, ant jų susikaupia apnašų. Tokiu atveju patrinkite peilio ašmenis jūros druska, o paskui – citrinos žievele.


*Panaikinsite į pjaustymo lentas įsigėrusį nemalonų kvapą

Į pjaustymo lentas, ypač medines, akimirksniu įsigeria pjaustomų produktų kvapai. Aštriausi aromatai – svogūnų, česnakų, žuvies. Patrinkite pjaustymo lentą citrinos pusele, paskui nuplaukite.


*Išvalysite kalkes iš arbatinuko

Laikui bėgant ant visų arbatinukų susikaupia kalkių sluoksnis. Kaip išvalyti kalkes? Pavirinkite arbatinį su citrinos rūgštimi, kruopščiai išplaukite, tada dar kartą užvirinkite jame vandenį.


*Puikiai išvalysite mikrobangų krosnelę

Citrinos daro stebuklus. Į lėkštutę įpilkite vandens ir įlašinkite citrinos sulčių. Kaitinkite vandenį mikrobangų krosnelėje visu pajėgumu 3–5 minutes. Vanduo išgaruos, ant mikrobangės sienelių susidarys kondensatas – jį nuvalykite kempine. Valydami kartu nuvalysite ir nešvarumus.


*Šaldytuve ir spintelėse – gaivus aromatas

Citrinos žievelė sugeria visokiausius kvapus, o mainais skleidžia malonų citrusinių vaisių aromatą. Žievelę nulupkite ir įdėkite į spinteles, šaldytuvą.


*Nuvalysite ir nublizginsite kriauklę, čiaupą, indus

Mineralines nuosėdas ant čiaupo be vargo pašalinsite su citrina. Patrinkite čiaupą nuspausta citrinos pusele, nuplaukite ir nublizginkite minkšta šluoste. Puselė citrinos su druska ar soda – puikus šveitiklis variniams, žalvariniams ir nerūdijančio plieno indams. Nešvarias indų vietas patrinkite ir palikite 5 minutėms. Paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir nublizginkite. Tas pats metodas tinkamas valyti chromuotus paviršius – kriauklę iš nerūdijančio plieno.


Shutterstock nuotrauka


Dar daugiau įdomybių Jūsų laukia naujausiame VERDU ir KEPU numeryje!