Burokėliais nuspalvintos idėjos: du šiai daržovei dedikuoti patiekalai pagal Alfą ir Agnę (receptai)

Ką įdomaus virtuvėje galima nuveikti su burokėliu? Alfas Ivanauskas ir Agnė Jagelavičiūtė patikina – egzistuoja ne vienas gardus šios daržovės paruošimo būdas.

Alfas pristato burokėlių ir ožkų sūrio tartalečių receptą. Šis sotus ir gurmaniškas patiekalas turėtų patikti tiems, kurie nenori lėkštėje preciziškai dėlioti ingredientą prie ingrediento. O štai ruošiant Agnės rekomenduojamą burokėlių karpačą kruopštumo prireiks. Kaip sako pati Agnė, būtent nuo burokėlių supjaustymo ir patiekimo priklausys, ar jie bus viliojančiai skanūs, ar ne. Šis patiekalas turėtų papirkti ir grybų gerbėjus – čia svarbus vaidmuo atitenka marinuotiems baravykams ir voveraitėms.

Kerniaus Pauliukonio nuotr.


Luko Griciaus nuotr.


Burokėlių ir ožkų sūrio tartaletės pagal Alfą  (6–8 asmenims)

Jums reikės:

2 raudonųjų svogūnų

1 šaukšto cukraus

1 šaukšto sviesto

500 g sluoksniuotos bemielės tešlos

400 g virtų burokėlių

150 g ožkų sūrio (galite keisti fermentiniu)

4 kiaušinių + 1 plakiniui

žiupsnelio džiovintų čiobrelių

druskos, juodųjų pipirų

  1. Svogūnus supjaustykite plonais pusžiedžiais ir apkepkite keptuvėje su sviestu ir cukrumi, kol gražiai karamelizuosis. Įberkite druskos, pipirų ir leiskite atvėsti.

  2. Sluoksniuotą tešlą supjaustykite kvadratėliais ir išklokite nedidelėse tartalečių formelėse, arba galite naudoti 1 didelę pyrago formą, išklotą kepimo popieriumi arba pateptą sviestu.

  3. Maisto smulkintuvu sutrinkite burokėlius, ožkų sūrį ir atv