top of page

Augalinio maisto gerbėjas Marius Jovaiša: valgyti tris kartus per dieną yra nesąmonė (laidos įrašas)

Marius Jovaiša, reklamos agentūros vadovas, albumo „Neregėta Lietuva“ autorius, fotomenininkas, 4 vaikų tėtis, neseniai gavęs apdovanojimą už iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ vardą, nebijo savo drąsiausių idėjų paversti tikrais kūriniais. Tačiau šįkart su kūrėju daugiausia kalbėjome ne apie jo kūrybinius, o mitybos iššūkius.

Nors kelerius metus M. Jovaiša maitinosi veganiškai, tačiau sąvokos „veganiška mityba“ nemėgsta. Sako, kad jį pasirenka mėsos atsisakę dėl etinių motyvų, o jam pačiam buvo įdomu, kaip organizmas reaguos į pieno, žuvies, kiaušinių ir mėsos atsisakymą.

Jis taip pat skeptiškai vertina mitybos specialistų nurodymus valgyti tris kartus per dieną, įterpiant kelis užkandžius.

„Žmogus gali labai ilgai nevalgyti. Netgi manau, kad mums taip naudinga. Mūsų protėviai niekada neturėjo tokių galimybių valgyti. Nevalgyti tris dienas – tik psichologinė problema. Praktiškai nemokame jausti biologinio alkio“, – įsitikinęs M. Jovaiša, savo patirtimi dalydamasis laidoje „Skonio iššūkis“, kurią veda VMG prekių ženklo vadovė Rima Aukštuolytė.


Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.

Naujausi įrašai

bottom of page