top of page

Atradimas Taline: į šį barą jus nukreips visi vietiniai

Jei planuojate savo kelionę į Taliną, pasivaikščiojimą po Kalamajos rajoną privalote įtraukti į savo sąrašą. Eklektiškas, istorinis rajonas, kurio pavadinimas, išvertus iš estų kalbos, reiškia „žuvies namas“, ilgai buvo tiesiog apleistas pramoninis rajonas. Buvo, kol jį atrado hipsteriai… O tada rajonas pradėjo gyventi iš naujo.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Pirmiausia, gyventojus čia keltis traukė mažesnės nekilnojamojo turto kainos – to pro akis nepraleido ir verslininkai. Rajone pradėjo steigtis įvairiausio pobūdžio maitinimo įstaigos ir barai. Ir čia jau prieiname prie pagrindinio šios istorijos herojaus – vyno baro „Shvips“. Kam verkšlenti, jei galima išgerti vyno (angl. Why whine when you can drink wine?)“ – retoriškai klausia jo įkūrėjai.

Iš tiesų, vyno kultūra mūsų regione dar tik įgauna pagreitį, todėl tokios vietos, kurios iš tiesų nuoširdžiai dirba su jos puoselėjimu, vertos palaikymo.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ką „Shvips“ pasirengę jums pasiūlyti? Daugiau nei 200 vyno rūšių, kurios parenkamos atsižvelgiant į sezoną, ir 25 džino rūšis. Taip pat vyno galite įsipilti tiesiai iš čiaupo – 0,5 litro kainuoja 8 Eur, 1 litras – 15 Eur. Buteliais vyno kaina prasideda nuo 17 Eur.

Kalbant apie maistą, karštų patiekalų čia nerasite, tačiau užkandžiai prie vyno nenuvils.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Daugiau skanių vietų, kurias verta aplankyti Baltijos šalyse, rasite knygoje „99 Places of Taste in the Baltics“. Nežinantiems primename, kad trečius metus iš eilės geriausiu pasaulyje pripažinto VMG kulinarinio žurnalo leidėjai inicijavo išskirtinį projektą – pristatyti Baltijos šalių gastronominį pasaulį, apie kurį iki šiol plačiuoju mastu buvo mažai žinoma. To rezultatu tapo VMG kulinariniuose apdovanojimuose pristatyta knyga, kurioje parengti reportažai iš 99 skaniausių vietų Baltijos šalyse, tarp kurių – geriausi ir įdomiausi restoranai, barai, kavinės. Kiekvienai šaliai atstovauja 33 vietos. Knyga parengta anglų kalba.

#Estija #Skvips #Talinas #vynobaras #restoranas #restoranųgidas

Naujausi įrašai

bottom of page