Regis, garsusis šefas Antohny Bourdain yra sakęs, kad prieš gerus trisdešimt metų, kai virėjai dar nebuvo populiarūs kaip televizijos laidų vedėjai, o virtuvės šefai nė iš tolo nepanašėjo į roko žvaigždes, niekas nė nebūtų pagalvojęs, kiek žmonės bus pasiryžę nukeliauti, nuskristi, nuplaukti dėl mažutėlyčio kąsnelio lėkštėje. Ne tik dėl kąsnelio, bet ir dėl gurkšnelio.
Šiandien gurmanams ne tik maistas patiekiamas „ant lėkštutės“, bet ir pačios kelionės – suplanuotos, sustyguotos, aprašytos: tik keliauk ir mėgaukis.
Žurnalo „Ikona“ kelionių rubrikos redaktorė, „Boutique Travel“ vadovė Aja pristato dėmesio vertus kelionų automobiliu maršrutus po gražiausius Europos vyno regionus, besidriekiančius nuo Vokietijos iki Portugalijos.
Jeigu jums patogu vykti individualiai, rinkitės keliones po vyno regionus automobiliu. Išsinuomokite jį Romos, Paryžiaus, Milano ar Barselonos oro uostuose, į kuriuos tiesiogiai iš Lietuvos skrenda lėktuvai.
Šampanė, Prancūzija
Aplankykite Šampanės ūkius ir būtinai nakvokite Le Chateau D’Etoges – nuostabioje pilyje, apsuptoje Šampanės vynuogynų. Rezervuokite staliuką restorane „Royal Champagne“, kuriame meniu sudarė Franckas Fuchsas, žinomo prancūzų šefo Michelio Guerardo, nouvelle cuisine įkūrėjo, mokinys. Aplankę žinomus šampano namus pasivaikščiokite aveniu Epernės miestelyje, aplankykite senąją ir naująją Šampanės sostines Trua bei Reimsą ir įsitikinkite, kad vietos, kuriose gimsta garsiausias pasaulyje gėrimas, yra išskirtinės.
Rudenėjantys vynuogynai. Pixabay.com nuotr.
Toskana, Italija
Keliaudami po Toskanos vynuogynus, apsistokite Porto Ercole – mažame ir dabar labai madingame Toskanos kurorte, o, ieškodami nakvynės, pasidomėkite Castello di Velona – X amžiuje pastatyta pilimi, kurioje dabar įrengtas modernus SPA centras. Vakarienės apsilankykite pas kulinarijos alchemiką Michelino Gioią, kuris diriguoja „Michelin“ žvaigždute apdovanotam restoranui „Il Pellicano“.
Jei į Toskaną keliausite liepą, žinokite, kad vienas įspūdingiausių pasaulio tenorų Andrea Bocelli kartą metuose grįžta į savo gimtąjį Lajatico miestelį Toskanoje ir surengia koncertą po atviru dangumi amfiteatre Teatro de Silencio (iš it. k. „tylos teatras“), kuris įsikūręs įstabaus grožio slėnyje. Jausmą, kai Andrea Bocelli tenoras sklinda Toskanos slėniais ir vynuogynais, verta patirti bent kartą gyvenime.
Beje, gera žinia kuklios prabangos gerbėjams – prieš keletą mėnesių atidarytas naujas „Como“ grandinės viešbutis „Castello Del Nero“, įsikūręs XII amžiaus pilyje ir išlikusias renesanso freskas derinantis su šiuolaikiniu dizainu.
Toskanos vynuogynai. Pixabay.com nuotr.
Veneto kraštas, Italija
Aišku, Venetas – tai putojančio itališko vyno, prosecco, burbuliukų degustacijos ir vyno ūkių lankymai, nakvynė pilyje Castel Brando ir išskirtinė rezervacija vakarienei pas improvizuojantį jauniausią visų laikų trijų „Michelin“ žvaigždučių šefą – Massimiliano Alajmo – restorane „Le Calandre“.
Be abejonės, Venetas garsėja ne tik kaip vienas didžiausių vyno gamintojų Italijoje, ne tik regiono sostine Venecija ir Džuljetos balkonėliu Veronoje, bet ir didžiausia operos scena po atviru dangumi – Arena di Verona. Čia beveik visą vasarą tęsiasi Veronos operos festivalis. Į festivalį, vykstantį romėniškame amfiteatre, pastatytame dar I-ame amžiuje, atvyksta patys garsiausi operos solistai.
Luaros slėnis, Prancūzija
Luaros slėnio regione Prancūzijoje stūkso per tūkstantis pilių. Vienos žavi romantiškais bokšteliais, primenančiais vaikystės pasakas, kitos rūsčios stovi ant kalvų ir mena didingus istorinius įvykius. D’Usse pilis kadaise savo formomis įkvėpė garsųjį pasakų autorių Šarlį Pero (Charles Perrault) sukurti pasaką apie miegančiąją gražuolę, o paslaptingoje Blois pilyje Kotryna Mediči turėjo savo nuodų slėptuvę. Čia daug ir kitų legendomis apipintų pilių. Nakvokite dvare Colbert Domaine Des Haut De Luare, įsikūrusiame 70 hektarų parke ir apsuptame vynuogynų. Artimiausi rekomenduojami aplankyti – „Muscadet“, „Anjou“, „Vouvray“, „Tourin“, „Pouilly Fume“, „Sancere“ vyno ūkiai.
Sancere vyno ūkis. Pixabay.com nuotr.
Baskija, Šiaurės Ispanija
Baskija – istorinis Europos regionas Iberijos šiaurėje, skalaujamas Atlanto vandenyno. Jis padalytas tarp dviejų valstybių: Ispanijos ir Prancūzijos. Baskija pasaulyje garsėja stebinančiai išradinga virtuve. Tai – gastronomijos meka su didžiausia koncentracija restoranų žymiausiuose San Sebastiano, Bilbao ir Viktoro Hugo išgarsintame Biarico (Biarritz) miestuose. Netoli Bordo esantis Sent Emiljono (Saint-Émilion) miestelis turi seniausias vynininkystės tradicijas, o jo išskirtinė architektūra ir tradicinės vynininkystės kraštovaizdžiai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Pixabay.com nuotr.
Visą straipsnį skaitykite naujausiame AŠ Ikona numeryje.
Comentários