Alfas pataria, kaip dekoruoti Velykų stalą: „Su pilka niekada nebūsite pilki!"

Velykos yra pavasario, visko, kas gyva, budimo ir gaivaus džiaugsmo šventė. Jos visada kvepia gyvybės ratą simbolizuojančiais virtais kiaušiniais ir ką tik išsprogusiais gaiviais miško ir pievų augalais, pirmomis gėlėmis.

Alfas Ivanauskas kviečia sukurti gaivos, prabudimo ir laisvės pojūtį ir ant Velykų stalo. Pasirūpinkite ne tik patiekalais, skirkite dėmesio ir indams, audiniams, augalams bei kitoms dekoracijoms. Nepamirškite, kad valgome ir švenčiame pirmiausia akimis.


Kaip dekoruoti stalą Velykoms, Alfo patarimai

Alfo padrąsinimai ir patarimai, kurių dėka pavasarį ir tikrą šventę susikursite žaisdami detalėmis:


Nebijokite spalvų, ypač tamsesnių. Šiemet itin madingas pilkos, tamsios pilkos ir ryškios geltonos derinys. Žinoma, mada aklai sekti nereikia – visada atsižvelkite į savo aplinką, interjerą ir savo nuotaiką, tačiau jeigu norite, bet tiesiog nedrįstate, tai šiemet būtinai išdrįskite. Man asmeniškai labai patinka Velykų pusryčiams ir pietums stalą dekoruoti ryškiomis spalvomis, o vakarienei rinktis prabangesnį variantą, pavyzdžiui, dar tamsesnės, sodresnės spalvos skaidraus stiklo lėkštes ir jau ne margas, o elegantiškas baltas servetėles.Vaišių stalo nuotaiką kuria ir lengvai ją pakeisti padeda įvairūs aksesuarai, pavyzdžiui, vazos, dekoratyviniai stikliniai kiaušiniai, rankų darbo kolekcinės figūrėlės ir pan. Aš esu už tai, kad investuotume į gražius, estetiškus, funkcionalius ir išliekamąją vertę turinčius daiktus. Štai subtili vaza ar kelių vazų derinys su augalais stalui puošnumo ir gaivos suteikia visada, nesvarbu, žiema ar vasara. Elegantiški stikliniai kiaušiniai suteikia žaismingumo ir simbolikos Velykų stalui, o per Kalėdas gali būti kabinami ant eglutės.Drąsiai žaiskite. Stalo aksesuarai gali būti ir rankų darbo meno kūriniai, pavyzdžiui, kolekciniai „iittala“ stiklo paukštukai ir paprasčiausi daiktai bei dalykai, vaisiai ir daržovės, kaip antai, citrinos, artišokai... Šampano ar vyno taurės gali būti naudojamos ne tik gėrimams, bet ir ledams ar kitiems desertams patiekti. Taip pat labai siūlau miksuoti skirtingų kolekcijų, spalvų, faktūr