Vasario 16-oji: Alfas ragina sėsti prie stalo, dekoruoto prisiminimais

„Virtuvės mitų griovėjas" Alfas Ivanauskas Vasario 16-ąją ragina visus būti vieningus ir kviečia susitikti prie stalo, kuriam jis siūlo ypatingą dekorą.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Siūlau gaivų šventinio stalo dekorą – jo pagrindą sudaro geltona ir žalia spalvos. Nepersistenkite naudodami visas tris vėliavos spalvas, nes rėkianti raudona ant stalo ne visada atrodys skoningai, greičiau – provokuojamai. Be to, juk ir Lietuvos gamtoje daugiau žalios ir geltonos, o ne raudonos spalvos“, – sako A. Ivanauskas.

Šventinio stalo dekoro akcentai:

  • Grubaus lino staltiesė. Galima naudoti ir šiek tiek gelsvo atspalvio drobę – ji suteiks stalui jaukumo, puikiai derės žali augalai.

  • Gintaro spalvos vazos. Ant tokio stalo tiktų ir peršviečiamos vazos arba indai. Jei neturite vazų, drąsiai rinkitės stiklainius ar kitus indus. Gintaras, kaip simbolis, visada buvo neatsiejamas nuo mūsų kultūros, tik kartu su gintariniais papuošalais laikui bėgant pasitraukė į užribį. Bet tokios šventės kaip Vasario 16-oji suteikia galimybę ištraukti močiutės gintarinius karolius ir jais dekoruoti stalą!

  • Lietuvoje gamintos bičių vaško žvakės. Jos kompozicijai suteikia ne tik darnos, romantikos, bet ir kvapo. Nepamirškite – jeigu pasirinksite trijų spalvų žvakes, jos gali atrodyti pigiai, banaliai ir tiesmukiškai. Dėl to visada siūlau rinktis ramesnių tonų spalvas, kurios išlaiko stalo vientisumą.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


  • Pastelinių spalvų indai. Visada šventiškai atrodys baltos spalvos indai, bet aš šį kartą pasirinkau švelniai žalsvą spalvą, nes ji man simbolizuoja ateinantį pavasarį. Nerekomenduočiau rinktis intensyvių spalvų – raudonos, juodos ar mėlynos – indų. Nors taisyklių nėra ir čia – kartais tai, ko nereikėtų daryti, gali tapti jūsų stilistikos braižu. Žinoma, jei sugalvosite dekoruoti stalą pajūrio motyvais, melsva spalva sukurs tinkamą nuotaiką, o gal ir įkvėps sukurti marinistiniais motyvais paremtą meniu.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


  • Pilkos spalvos servetėlės. Prie tokio dekoro taip pat tinka ir žalios bei gelsvos. Tačiau šiais laikais nestilinga iš servetėlių lankstyti gerves ar gėles. Servetėlė ant stalo turėtų užimti ramią vietą, galite ją perrišti ir tautine juostele. Man pačiam būtų maloniau juostelę užrišti ant išsprogusios medžio šakelės ir įteikti kiekvienam svečiui kartu su maža bičių vaško žvake. Jei neradote pirkti tautinės juostelės, galite ją pasidaryti iš spalvotų mezgimo siūlų.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


  • Puoškite stalą prisiminimais. Ant stalo turėtų būti tai, ką įdomu vartyti, prisiminti ir apie tai diskutuoti – knygos apie Lietuvą, lietuvių autorių meno kūriniai, senos šeimos nuotraukos ar močiutės receptų knygos. Kalbėkite, kokios buvo mados, ką žmonės valgė, ko siekė, kokie išradimai buvo daromi, kaip keitėsi pasaulis. Tai gali tapti puikiu šventinių pietų/vakarienės akcentu ar laiko mašina nukelti pas senelį, kuris turėjo bičių avilį po įspūdingo dydžio ąžuolu. „Noriu visiems palinkėti ieškoti stalo dekoro ne GELTONA, ŽALIA, RAUDONA spalvose, o labiau širdyje ir prisiminimuose, nes spalvos – tik simbolis, o tikrasis stalo grožis – Lietuvos ir Jūsų šeimos istorija“, – sako A. Ivanauskas, sveikindamas visus su Vasario 16-ąja.

#vasario16oji #vasario16 #stalodekoras #staltiesė #indai #iittala #AlfasIvanauskas #servetėlės

Nauja Alfo knyga saulės išbučiuoti Alfo suvilioti4078X1000_2-min