Aktorius Marius Repšys: anksčiau per dieną suvalgydavau tiek, tiek dabar per savaitę

Žinomas, talentais ir įvairiais pasiekimais apdovanotas teatro ir kino aktorius, rašytojas, Vaidos vyras ir dviejų vaikų tėtis Marius Repšys visuose savo interviu – nesvarbu, kokia tema – siunčia žinutę: viską gali įveikti. Visas savo bėdas ir demonus. VMGonline.lt Marių kalbina apie maistą, bet ne tik dėl to, kad jam pavyko įveikti valgymo sutrikimus, kurie buvo įkalinę aktorių savotiškame maisto kalėjime.


Marius Repšys, V.Ribokaitės nuotr.
Vytautės Ribokaitės nuotr.

Mariau, ar laikotės kokios nors mitybos strategijos?

Esu labai neišrankus maistui, galiu valgyti vos ne bet ką ir neimu į galvą, nors gal reikėtų. Stengiuosi nevalgyti mėsos, bet sportuoju, todėl mėsą kompensuoju kiaušiniais. Svarbu išlaikyti pusiausvyrą.


Gal kavos negeriate?

Geriu. Vieną puodelį per dieną ir šiandien aš jį jau išgėriau. Mėgstu kavą su pienu ir cukrumi. Man labai patinka saldi kava.


Pietūs – namuose ar mieste?

Gamintis nelabai mėgstu, retai tai darau. Bet jeigu jau gaminu, tai būna kiaušinienė su makaronais, česnakais ir grietinės ar majonezo šaukštu ant viršaus. Pats susigalvojau šį receptą. Visgi valgyti man labiausiai patinka namuose. Vaida skaniai gamina tortilijas su sojų padažu. Nesu išrankus, man tinka viskas, ką paduoda. Jeigu pietauju mieste, dažniausiai renkuosi valgyti falafelius arba kinų maistą. Maistas man yra antraeilis dalykas.


Bet buvo metas, kai buvo kone dievas?

Tiek maisto, kiek anksčiau suvalgydavau per dieną, kitam žmogui užtektų visai savaitei. Norėjau būti didelis, stiprus, todėl daug valgiau ir daug sportavau. Bet tai buvo labai ligota. Savotiška bulimijos forma, tik atvirkštinė: būdavo, žiūriu į save veidrodyje ir man atrodydavo, kad esu per mažas, per liesas, noriu būti didesnis, turiu dar pūstis. Kai azartas pagauna, sunku sustoti. Bet taip buvo. Dabar yra visiška reabilitacija.


Prisimenate dieną, kai pasakėte sau „užteks“?

Labai gerai prisimenu, kai lioviausi šitiek valgyti. Man labai palengvėjo. Pagalvojau: „Vau, nereikia kišti tos sausos vištienos, beskonių ryžių, grikių!“ Laisvė! Nuostabus jausmas.

Tądien buvau Klaipėdoje, Smiltynėje, sėdėjau mašinoje, žiūrėjau į eilinę sausos vištienos ir ryžių porciją. Ir tada aš ją lėtai lėtai „įleidau“ į šiukšlių dėžę. Nuo tos akimirkos tapo lengva.


Šiandien į vištieną ir ryžius nesinori net pažiūrėti?

Ne, tikrai ne. Ne ne ne!

Falafeliai, kinų maistas ir žmonos Vaidos tortilijos su sojų padažu – mėgstamiausi Mariaus patiekalai. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Ar turite dienos mitybos režimą?

Valgau tris kartus per dieną. Ryte suvalgau sumuštinį, per pietus – kiaušinienę su makaronais arba užsuku į greito maisto restoraną, nes labai mėgstu, bet, žinoma, saikingai. Vakarienei – salotos arba kokteilis su varške, bananais ir riešutų sviestu.