12 Alfo idėjų, kaip įdaryti kiaušinius

Klasikų klasika. Vienų nemėgstami, kitų dievinami. Paprastai kone pirmieji dingsta nuo vaišių stalo. Taip, tai įdaryti kiaušiniai. Kiekviena šeimininkė turi savo receptą ir slaptus ingredientus, o Alfas dalinasi idėjomis, kurios praturtins jums jau žinomas įdarytų kiaušinių paslaptis.

Įdaryti kiaušiniai, Alfo patarimai
Nuotr. iš knygos „Gal pavalgom?"

1. Įdaryti kiaušiniai – tai patiekalas, paprastai „suvalgantis" po Velykų likučius margučius. Tačiau ilgai nedelskite: įdarytiems kiaušiniams gaminti patariu rinktis kiaušinius, kurie išvirti ne vėliau nei prieš 24 val, o likusius po Velykų stenkitės sunaudoti per kelias dienas. Virtus kiaušinius laikykite šaldytuve.

2. Išvirus kiaušinius galima šiek tiek apdaužyti jų lukštą ir pamerkti kiaušinį į karštą stiprią juodą arbatą, špinatų, burokėlių arba mėlynojo kopūsto sultis ir palaikyti apie valandą. Baltymas gražiai nusidažys, bus spalvotas ir tarsi marmurinis.

3. Kiaušinius, kuriuos norėsite įdaryti, galite perpjauti ir išilgai, ir perpus. Jeigu pjaunate perpus, nupjaukite šiek tiek kiaušinio apačios, kad įdarytas gerai stovėtų. Kad tilptų daugiau įdaro, baltymą iš vidaus galite atsargiai „paskaptuoti".

4. Kiaušinis mėgsta kremiškus dalykus. Skaniam įdarui pagaminti tinka įvairiausios su tryniu sumaišytos užtepėlės, trintas avokadas, majonezas.

5. Kiaušiniai dera su žuvimi. Jeigu mėgstate aitriau, rinkitės šprotus, jeigu norisi švelniau –konservuotą tuną, sūdytą ir rūkytą lašišą, karšto rūkymo skumbrę. Taip pat įdarui puikiai tiks kepta, virta arba parūkyta vištiena (aitresniam variantui), silkė, ikrai, agurkėliai, grybai.

6. Dalį įdaro ingredientų (pavyzdžiui, trynį ir žuvį) rekomenduoju sutrinti iki vientisos masės virtuviniu trintuvu, o kitą dalį, pavyzdžiui, agurkėlius ar grybus, itin smulkiai supjaustyti ar sukapoti. Įdarytas kiaušinis bus skanesnis, kai valgytojas jus skanaus produkto gabaliukus.

7. Įdarui gardinti taip pat tinka įvairiausios prieskoninės žolelės. Jas labai smulkiai supjaustykite ar pakapokite, kad jų sultys ir eteriniai aliejaus gerai sumaišytų, susijungtų su įdaru.

Įdarytas kiaušinis, Alfo receptas

8. Jeigu įdarą mėgstate gardinti česnaku ar svogūnu, bet kiaušinius valgysite tik kitą rytą, rinkitės česnako ir svogūno granules, o ne šviežią daržovę. Šviežiu česnaku ar svogūnų gardinkite kiaušinius, jeigu netrukus juos ir patieksite.

9. Kad būtų įdomiau, įdarytus kiaušinius patiekite su dviem skirtingais įdarais. pavyzdžiui, viena kiaušinio puselė įdaryta vienokiu įdaru, kita – kitokiu. Valgytojai padėkos.

10. Įdaro masę į baltymo „dubenėlį" galite dėti šaukšteliu arba švirkšti per konditerinį švirkštą. Tik nepamirškite kiaušinius ne tik įdaryti, bet ir papuošti žalumynais, karštu vandeniu nuplikytais šaldytais žaliais žirneliais, smulkintais brokolių žiedynais, pavasarinėmis valgomomis gėlėmis, ikrais, skrudintais riešutais, kanapių sėklomis ir t.t.

11. Labai skanu kiaušinį pagardinti traškiais duonos trupiniais. Pavyzdžiui, „Vilniaus duonos" „Agotos" duonos su sėklomis riekelę sutrumpinkite, trupinius paskleiskite ant skardos ir paskrudinkite orkaitėje. Trupiniais apibarstykite jau paruoštą įdarytą kiaušinį. Kremiškas vidus ir traški kepurėlė – ypatingas skonio akcentas. Beje, tai darykite prieš pat patiekiant, kad duonos trupiniai nesudrėktų.

12. Jeigu nepavyksta gražiai įkomponuoti įdaro, baltymas „griūva", neišlaiko įdaro, sunku sukurti gražų patiekalą, nevarkite. Visada yra išeitis. Kiaušinio trynį galima tiesiog smulkiai pakapoti ir patiekti kaip tartarą, puoštą ikrais ir žalumynais ir pan. Taip patiektas kiaušinis šaukštu tepamas ant duonos ir valgomas.


Alfas Ivanauskas, patarimai


Gražių ir lengvų švenčių!JUMS TURĖTŲ PATIKTI:


Įdaryti kiaušiniai su krilių užtepėle

Avokadu įdaryti kiaušiniai