top of page

7 vyno „disneilendai“, į kuriuos verta užsukti

eniems atostogos neįsivaizduojamos be mirkimo jūroje ir kepimo paplūdimyje, kitiems svarbu laiką leisti aktyviai. Viena poilsiautojų kategorija galėtų vadintis ragautojais. Tai – žmonės, kurie nebūtinai dirba „horeca“ srityje, nes jiems tiesiog įdomu. Jei save priskiriate prie tokių, šis vyno muziejų sąrašas, kurį paruošė Finedinininglovers.com, būtent jums.

D’ARENBERG MUZIEJUS AUSTRALIJOJE

Vyno kompleksiškumas įkvėpė Chesterį Osborną sukurti neįprastą kubo formos pastato idėją. 5 aukštuose esančios erdvės yra skirtos juslėms išjudinti. Cokoliniame aukšte esančiame Alternatyvių realybių muziejuje eksponuojamas šiuolaikinis menas. Visapusiškai patirčiai išbandykite degustaciją su panoraminiu vaizdu bei užsukite į restoraną, siūlantį degustacinį meniu.

Bilieto kaina: 10 dol.


KOUTSOYANNOPOULOS VYNO MUZIEJUS SANTORINYJE

Garantuojame, kad šio muziejaus pavadinimo iš pirmo karto neperskaitysite. Tikėtina, ir neįsiminsite. Tai – muziejaus savininkų šeimos pavardė. Apsilankę 300 metrų labirinte po žeme (!) suprasite ne tik vyno gamybos etapus, bet ir istoriją. Ši vieta patiks visiems, svajojusiems savomis pėdomis patraiškyti vynuoges. Tiesa, už solidžią sumą.

Bilieto kaina: 10 Eur


MUSEE DU VIN PARYŽIUJE

XV a. skliautiniuose vyno rūsiuose įsikūręs muziejus lankytojams siūlo susipažinti su 2000 objektų. Prestižinėje vietoje, netoli Eifelio bokšto, vyksta vynų degustacijos, kursai, pamokos, seminarai, veikia restoranas.

Bilieto kaina: 13,90 Eur (į kainą įskaičiuota taurė vyno arba vynuogių sulčių)DUERO VYNO MUZIEJUS ŠIAURĖS PORTUGALIJOJE

Žymiausio, į UNESCO paveldo sąrašą įtraukto Portugalijos regiono muziejus veikia nuo 1997-ųjų. Apsilankę sužinosite ne tik apie portveiną, vynus, bet ir apie regioną – rabelos arba valtis, kuriomis buvo gabenamas vynas, florą, fauną ir t. t.

Bilieto kaina: 6 EurLA CITE DU VIN MUZIEJUS BORDO

Į taurę pilamo vyno sūkurį, o gal vyno sielą atkartoja šio 2016 m. atidaryto muziejaus pastato forma. Tiek išore, tiek vidumi pribloškiantis muziejus išsiskiria moderniais technologiniais sprendimais. Įdomu tai, kad skirtas visai šeimai. Be nuolatinės ekspozicijos „Cité du Vin“ keičiasi parodos, vyksta įvairios teminės dirbtuvės. Pavalgyti, kaip ir daugelyje vyno muziejų, taip pat yra kur – galite rinktis restoraną arba vyno barą-braseriją.

Bilieto kaina: nuo 20 Eur


VIVANCO VYNO MUZIEJUS RIOJA REGIONE

Atraskite 8 tūkst. metų vyno gamybos istoriją šiame 4 tūkst. kv. metrų muziejuje. 5 nuolatinės ekspozicijos salės gali išvarginti, energijai atgauti užsukite į Bacchus sodą. Tai vieta, kurioje jus apsups daugiau nei 220 vynuogių rūšių iš viso pasaulio.

Bilieto kaina: nuo 15 Eur


BAROLO VYNO MUZIEJUS ITALIJOJE

Atidarytas 2010 m. ir tituluojamas interaktyviausiu Italijos vyno muziejumi. Turas suteikia puikią progą iš arčiau susipažinti su pasaulinio garso vynu. Jo pabaiga – Falletti pilyje.

Bilieto kaina: 8 Eur


Naujausi įrašai

bottom of page