7 ingredientai, atnešiantys laimęSu kokiais patiekalais pasitikti Naujuosius metus, kad šie būtų sėkmingesni, turtingesni ir laimingesni nei buvusieji? Siūlome 7 ingredientų ir patiekalų idėjas simbolių gausiai metų šventei.

1. ŽALIALAPĖS DARŽOVĖS

JAV tikima, kad žalialapės daržovės simbolizuoja pinigus, nes doleriai vadinami „žaliaisiais“. Todėl Naujųjų metų išvakarėse valgoma daug įvairių salotų. Gaminkite tokias, kurių pagrindą sudaro špinatai, rūgštynės ar gražgarstės. Rekomenduojame SALOTAS SU SU LAŠIŠA IR ŠPINATAIS

2. PUPELĖS IR ŽIRNIAI

Pupelės ir žirniai, kaip ir žalialapės daržovės, simbolizuoja pinigus. Tačiau ne popierinius, o monetas. Todėl Naujųjų sutiktuvėms gaminkite patiekalus iš žaliųjų žirnelių, lęšių, pupelių ar avinžirnių. Namuose ruoštas pupelių troškinys ar sriuba ne tik žadės pinigų gausą, bet ir sušildys. Rekomenduojame AŠTRIĄ INDIŠKĄ SRIUBĄ SU LĘŠIAIS

3. MAKARONAI IR KRUOPOS

Makaronai simbolizuoja ilgą gyvenimą, o tokios kruopos ar sėklos, kaip ryžiai, bolivinė balanda, miežiai – gėrybių gausius metus. Korėjiečiai ir kinai tiki, kad šliurpiant makaronus ir jų nekandant, sėkmė naujaisiais metais garantuota! Rekomenduojame MAKARONUS SU GRYBAIS, ŠPINATAIS IR SEZAMŲ SĖKLOMIS.

4. VAISIAI

Naujuosius meksikiečiai ir ispanai pasitinka suvalgydami po vieną vynuogę sulig kiekvienu laikrodžio dūžiu. Jie tiki, kad kiekvienas dūžis ir vynuogės simbolizuoja ateinančių metų mėnesius. Jeigu kažkuri vynuogė bus rūgšti, reiškia, tą mėnesį reiks pasisaugoti. Taip pat populiaru valgyti granatus, kurie simbolizuoja klestėjimą, bei figas – manoma, kad jos atneš vaisingus metus.

5. KIAULIENA

Vištos vaikšto atsilošusios, karvės stovi vietoje, o kiaulės uostinėja tai, kas yra priešais jas. Todėl kiauliena simbolizuoja ėjimą į priekį ir – dėl savo pilnumo – turtingus metus. Populiariausias patiekalas – kiaulienos kepsnys su daržovėmis ar pupelėmis.

6. TORTAI IR PYRAGAI

Graikai kasmet gamina vasilopita – pyragą su razinomis ir riešutais, kurio viduje įkepta moneta, simbolizuojanti laimę. Taip pat kepami žiedo formos pyragai su tuščiu apskritimu viduje arba vyniotiniai – tai nenutrūkstančių metų ciklo atspindys. Rekomenduojame VYNIOTĄ SLUOKSNIUOTOS TEŠLOS PYRAGĄ.

7. ŽUVIS

Dar vienas produktas, atnešantis pinigų. Žuvies žvynai atrodo lyg monetos, todėl per Naujuosius ją būtina valgyti. Be to, žuvys dažniausiai plaukioja būriais, o tai simbolizuoja gėrybių, gerumo, žmonių gausą ateinančiais metais. Rekomenduojame LAŠIŠĄ SU CITRINŽOLĖMIS IR ŽALIĄJA CITRINA.

#šventės #naujieji #kulinarija #patiekalaišventei #patiekalai #laiminginaujųjųpatiekalai #naujiejimetai

Susiję įrašai

Rodyti viską