#3dienioidėja: kas sieja sprogstančias alyvas, seną kompiuterį ir jūsų mitybą?

#3dienioidėja autorė gydytoja dietologė Barbora Jarašūnė savo feisbuko paskyroje rašo ne tik apie maistą.

Būna dienų, kai vietoj maisto receptų ar patarimų ji pasidalina laukine puokšte ir papasakoja istoriją, kaip kompiuterio taisymas gali „spragtelti“ požiūrio mygtuką.

Požiūrio į savo mitybą – taip pat!


alyvų puokšė, gydytojos dietologės Barboros Jarašūnės patarimai
Unsplash.com nuotr.

„Prieš gerą penkmetį nešiau savo senuką nešiojamą kompiuterį į remonto dirbtuves, nes jis nuolat perkaisdavo, o tada imdavo sukti ventiliatorių maksimaliu pajėgumu ir užknisančiai ūždavo. Tiesą sakant, buvau ant jo „supykusi“ ir išties „nebemylėjau“ (prisipažinsiu, netgi slapčia svajojau apie naują!). Kai po kelių dienų nuėjau jo pasiimti iš kompiuterių taisyklos, remontą atlikęs darbuotojas visų pirma man pasakė: „Koks puikus jūsų kompiuteris! Visi jo parametrai geri ir dabar, pakeitus keletą elementų, jis toliau turėtų sklandžiai veikti.”

WOW, neįsivaizdavau, jog šie remontininko žodžiai gali turėti TOKĮ poveikį – iš esmės viskas su mano kompiuteriu yra tvarkoje, ir man kol kas tikrai nereikia naujausio-inovatyviausio-blizgančio aparato!

Kaip tai siejasi su dietologija, paklausite? Neįtikėtina, bet ši su mityba nesusijusi patirtis buvo tiesioginis postūmis visų pirma nepamiršti ieškoti stiprybių klientų maitinimęsi ar gyvensenos įpročiuose! Dažnu atveju* mums nereikia „kardinaliai“ pakeisti savo raciono, ieškoti dar vieno revoliucinio, „teisingo kelio“, „pradėti sveikai maitinitis pagal A B ar C teoriją“. Mes, suaugę žmonės, JAU turime pluoštą puikių unikalių savo įpročių, padedančių palaikyti sveikatą ir gerą savijautą – visų pirma, svarbu juos atrasti, išryškinti, sustiprinti ir išlaikyti! Ir tik tai atlikus galima imti galima koreguoti tam tikrus elementus.

Įvardindami stiprybes mes daug labiau savimi (pasi)tikime ir turime jėgų keliauti pirmyn, keisdami tik tam tikras „detales“!

Linkėjimai!

gydytoja Barbora Jarašūnė
Asmeninio archyvo nuotr.

/*išskyrus situacijas, kai konkretūs produktai asmeniui tiesiog kontraindikuotini – pavyzdžiui, esant alergijai, celiakijai ar pan./