top of page

3 penktadienio filmai apie šokoladą

Jau esame rekomendavę animacinius, motyvuojančius, itališkus, restoranų istorijų, vyno tematikos filmus, filmus iš Azijos, dokumentinius „Netflix“ serialus ir pasakojimus apie tris dieviškus gėrimus.


„Willy Wonka& the Chocolate Factory“ – „Vilis Vonka ir šokolado fabrikas“ (1971)

Režisierius: Mel Stuart

Žanras: šeimos, fantastinis, miuziklas

Veiksmo vieta: „Warner Bros“ studija (JAV)

Filmo trukmė: 100 min.

Siužetas: šokolado fabriko šeimininkas Vilis Vonka paskelbia, kad penki laimingieji, radę šokoladukų pakuotėse auksinius bilietus, laimės magišką ekskursiją po jo fabriką. Vienam vaikų žadama padovanoti ir šokolado abonementą visam gyvenimui. Tarp šių laimingųjų pakliūva ir Čarlis.

ĮDOMU! Kai kurios aktorių reakcijos yra spontaniškos ir nesuvaidintos. Pavyzdžiui, šokolado kambarį ir saldainių sodus vaizduojanti filmavimo aikštelė buvo vaikams atverta tik filmavimo metu.


„Like Water for Chocolate“ – „Kaip vanduo šokoladui“ (1992)

Režisierius: Alfonso Arau

Žanras: drama, romantinis

Veiksmo vieta: Meksika

Filmo trukmė: 105 min.

Siužetas: įsimylėjėliams Titai ir Pedrui neleidžiama susituokti, nes savo šeimoje Tita yra jauniausia dukra, o tai prieštarautų ilgametėms tradicijoms. Merginos mama Pedrui pasiūlo vesti jos vyresnę dukrą. Pedras sutinka, nors tai daro tik dėl to, kad būtų arčiau Titos. Kai jaunėlė yra priversta iškepti vestuvinį tortą, ji pastebi, kad jos gaminamas maistas turi galių.


„The Dark Side of Chocolate“ – „Tamsioji šokolado pusė“ (2010)

Režisieriai: Niki Mistrati, U. Roberto Romano

Žanras: dokumentinis

Veiksmo vieta: Dramblio Kaulo Krantas, Malis, Šveicarija, Vokietija

Trukmė: 46 min.

Siužetas: grupė žurnalistų tiria pasaulinės šokolado pramonės užkulisius Dramblio Kaulo Krante. Čia jie susiduria su prekyba žmonėmis ir vaikų išnaudojimu. Apklausiamos abi barikadų pusės.


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page