top of page

3 būdai panaikinti pieno dėmes ir kvapą: padės net citrusiniai vaisiaiKiekvienam teko išsiblaškius, skubant išpilti pieną virtuvėje. Ką daryti, kad pieno kvapas neįsigertų, nepasklistų po patalpą ir neliktų dėmių? VMGonline.lt dalijasi patarimais, kaip išvalyti nelaimės pėdsakus.

1. Jei išliejote pieną šaldytuve, pasikliaukite citrusiniais vaisiais. Yra keli būdai, kaip juos panaudoti norint panaikinti pieno kvapą.

Nulupkite apelsiną, minkštimą suvalgykite, o žieveles išdėliokite šaldytuve ir palikite kelioms dienoms. Kuo šviežesnis apelsinas, tuo greitesnis bus efektas. Tik nepamirškite surinkti visų žievelių, kad nesulauktumėte nemalonios staigmenos – pelėsio šaldytuve. Jei apelsino neturite, tačiau po ranka yra citrinų, supjaustykite vieną ar porą vaisių griežinėliais ir išdėliokite šaldytuve.

Kita išeitis – išspauskite žaliųjų citrinų sulčių į nedidelį (geriausiai, stiklinį) indelį ir įdėkite jį į šaldytuvą. Laimo sulčių kvapas pakankamai stiprus, tad indo laikyti šaldytuve ilgai neprireiks, pakaks ir pusdienio.

Šie būdai padės panaikinti kvapą ir tuo atveju, jei po šaldytuvą pasklido sugižusio pieno kvapas.

2. Atsitinka ir taip, kad, verdant košę pusryčiams, pienas išsilieja ant karštos viryklės. Patyrę virtuvės meistrai žino išeitį. Toje vietoje, kur išsiliejo pienas, reikia užberti druskos ir uždengti vienkartiniu popieriumi. Tuomet kvapas nepasklis po patalpą, to neleis druska. Popierinis rankšluostis sugers likusį pieną ir nepraleis kvapo. Susigėrus pienui, nuvalykite druską.

3. Bene sunkiausiai išsivalanti pieno dėmė (ir labiausiai erzinanti kvapu) – ant kilimo. Kaipgi pašalinti ją?

Tik išpylus pieną geriausia dėmę nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Į dvi stiklines šilto vandens įmaišykite arbatinį šaukštelį indų ploviklio (prieš tai įsitikinkite, ar jo sudėtyje nėra balinančių medžiagų). Mirkykite kempinėlę į vandenį su plovikliu ir švelniais judesiais įtrinkite kilimą toje vietoje, kur yra dėmė. Tai padės išvalyti paviršiuje vis dar likusį pieną. Dėmei galutinai išvalyti, užberkite žiupsnelį sodos ir palikite per naktį. Ryte, kai soda jau bus atlikusi visą savo magišką darbą, išsiurbkite kilimą.

VMGonline.lt komanda linki sėkmingo dėmių valymo ir kuo rečiau pasitaikančių tokių nelaimių!

Komentarai


Naujausi įrašai

bottom of page