10 000 metų senumo augalas vietą atranda ir šiuolaikinėje virtuvėje

„Kanapė – itin universalus, nelepus ir daugelyje pasaulio šalių augantis augalas. Maistui naudojamos visos jo dalys“, – sako kanapių augintoja bei prekės ženklo „CannaMama“ įkūrėja Viltė Adomavičiūtė. Interjero dizainere ketinusi tapti mergina kanapėmis susidomėjo ir karjeros kryptį pakeitė dėl netikėtos mamos ligos.


Unsplash.com nuotr.

Viltė nuo mažens domėjosi architektūra bei interjeru, o baigusi mokyklą įstojo studijuoti į Vilniaus dailės akademiją. Tačiau po poros metų nutarė padaryti pertrauką ir išvyko keliauti – mergina kiaurai išnaršė visą Pietų Ameriką, buvo ilgiau apsistojusi Kolumbijoje, Gvatemaloje, Peru – metus trukti turėjusi kelionė išsitęsė iki aštuonerių, ir būtų dar tęsusis, jei ne pablogėjusi mamos sveikatos būklė – sulaukusi liūdno tėvo skambučio Viltė susikrovė lagaminus ir jau po kelių dienų skrido į Lietuvą. Gydytojų prognozės buvo pesimistiškos, tačiau šeima su jomis nenorėjo taikytis – ėmė ieškoti alternatyvių gydymo būdų, o sužinoję apie kanabinoidų naudą iš vieno ūkininko nusipirko kanapių ir pabandė patys juos išgauti. Mama ėmė taisytis jau po keletos dienų, o po maždaug pusmečio liga pasitraukė.

„Buvome tokie laimingi, kad iškart apsisprendėme mano prosenelio sklype Zarasų rajone pradėti auginti kanapes“, – sakė Viltė.


Viltė Adomavičiūtė

Pirmosios Lietuvoje kanapių žiedų sultys

Kanapes Viltės šeima pradėjo auginti prieš ketverius metus, yra gavusi ekologiško ūkio sertifikatą, o prekės ženklas „CannaMama“, taip pavadintas mamos garbei, gyvuoja jau trejetą metų. „CannaMama“ asortimentas – itin platus, tai ir lukštentos, ir nelukštentos kanapių sėklos, kanapių baltymai, aliejus, lapų ir jų žiedų arbata, prieskonių mišiniai su lapais ir žiedais, kosmetinės priemonės – įvairūs kremai, balzamai, šampūnas, dušo želė, odos šveitikliai, maisto papildai naminiams gyvūnams ir t.t.

Viltė pati pirmoji šalyje ėmė naudoti dar vieną kanapių produktą – lėtaeige sulčiaspaude spaustas kanapių žiedų sultis. Jas galima gerti norint sustiprinti organizmą, taip pat jos itin tinka dėti į įvairius konditerinius gaminius. Renginiuose aplankius „CannaMama“ stendą galima paragauti pyragų, keksiukų, netgi „Tinginio“ su kanapių sultimis, o karštą dieną niekas nelieka abejingas su šiomis sultimis pagamintiems veganiškiems ledams. Mergina taip pat siūlo su kanapių žiedų sultimis pagamintų žaliavalgiškų desertų.


Kanapių pieno šaltibarščiai

Įtraukė visą šeimą

Į verslą įsitraukė visa šeima: Viltės sesuo, brolis, mama, net tėvas, ligi šiol dirbęs mediku, išėjo iš darbo ir pasišventė naujai veiklai.

„Šiuo metu naudojame tik lapus, žiedus bei sėkla