top of page

Žaislinis maistas iš ateities: edukacija vaikams šiandien, mažiau alinama Žemė rytoj

Apie tai, kad Žemės ištekliai vis senka, o pati Žemė nuolat alinama, netingima priminti praktiškai kiekvieną dieną. Ir jau senokai aišku, kad norėdami neigiamai veikti planetą kiek įmanoma mažiau, turime pakeisti valgymo įpročius. Lengviausia pradėti, žinoma nuo jaunosios kartos. Tiesa, nors, tarkime, puikus alternatyvus baltymų šaltinis būtų vabzdžiai, tokios ir panašios variacijos vaikams tikrai neskamba skaniai. Taigi, kaip rašo finedininglovers.com, švedų reklamos agentūra „Forsman & Bodenfors“, bendradarbiaudama su „WIN WIN“ Gotenbergo tvarumo apdovanojimais, pasitelkė 3D spausdintuvus ir sukūrė tokį maistą-žaislus, kurie žaidžiant vaikus skatina kartu ir mąstyti apie tai, ką valgo.

„Bug Mac“ burgeris. „Forsman & Bodenfors“ nuotr.


Žaidimų maistas iš ateities (angl. „Play Food From The Future“) skatina vaikus vietoje miniatiūrinių virtuvėlių ir arbatos servizų žaisti su tokiu maistu, kuris išties ateityje galėtų atsidurti ant mūsų lėkščių. Pavyzdžiui, „Bug Mac“ – burgeris su iš vabzdžių gautais baltymais, arba ryški „Tasty Waste“ kompozicija, reprezentuojanti aplinkos taršą per pušies konkorėžį ir ryškiai rožinę spurgą.

Tyrimai rodo, kad maistui keliaujant nuo ūkio iki atsidūrimo ant šakutės, jo iššvaistoma net apie trečdalį. Taigi, išties metas keisti vartojimo įpročius – Jungtinių Tautų Organizacijos tikslas iki 2030 m. yra sumažinti šį maisto švaistymą perpus.

„Tasty Waste“ kompozicija. „Forsman & Bodenfors“ nuotr.


Ne mažiau svarbi dalis yra ir galvijų auginimo pramonė, kuri tokia svarbi daugumai žmonių dėl gaunamų baltymų iš pieno produktų, tačiau kartu tokia teršianti gamtą. Ne veltui kalbama apie vabzdžius, mat jau kurį laiką manoma, kad tai būtų puikus alternatyvus baltymų šaltinis.

Turint omenyje šias problemas ir galimus sprendimus ilgalaikėje perspektyvoje, edukacija užima ypatingą vietą bandant sprendimus įgyvendint. O „Forsman & Bodenfors“, panašu, pavyko rasti smagų ir įdomų būdą, kaip edukuoti vaikus šiandien – būsimus pirkėjus rytoj.


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page