Į kovą su šalčiu ir tamsa: labai stilingų žvakidžių ir šviestuvų gidas

Įsivaizduokite: juoda naktis, nors pirštu durk, šėlsta audringa jūra – bangos laižo krantą, o vėjas negailestingai joms padeda. Su tokia kranto drama grumiasi švyturio šviesa. Jo spindulys kaip kardas skrodžia vandenį ir įspėja, kad pernelyg įsijausti nevalia. Panašiai ir namuose. Atšalus ir sutemus žvakės šviesa veikia kaip švyturys jūroje. Jaukiai atmosferai sukurti Suomijos gamintojas „iittala“ siūlo pasitelkti šviesą. Kas jau kas, bet skandinavai tikrai žino, kaip tinkamai pasitikti žiemą.

„Valkea“ žvakidė. „iittala“ nuotr.


Pradėkime nuo didžiausių naujienų. Liniją „Valkea“ dizaineris Harris Koskinenas sukūrė iš šešių spalvų klasikinių apvalios formos žvakidžių. Nes gerai aurai sukurti daug įmantrybių nereikia.

Rudens proga naujomis spalvomis nusidažė trys kolekcijos: „Kaasa“, „Nappula“ ir ikoniškoji „Ultima Thule“, šiemet mininti 50 metų jubiliejų. Apie pastarąją VMGonline.lt neseniai pasakojo plačiau.

Subtilumas – šis žodis kolekciją „Kaasa“ apibūdina bene taikliausiai. Apvalaus pūsto stiklo sostas, į kurį patupdyta arbatinė žvakutė, išsivystė iš tikrų tikriausio židinio. Šios linijos žvakidžių autorius, dizaineris Ilkka Suppanenas, kurio pirminiu įkvėpimo šaltiniu, ko gero, galima laikyti senovinį ugniakurą, kadaise buvusį nepakeičiamą navigacijos ženklą Suomijos jūreiviams.

Spalvų keturios, tarp kurių naujausia – skaidri su šiek tiek aukso.

„Kaasa“ ir „Nappula“ žvakidės. „iittala“ nuotr.


Naujoji „Kaasa“ žvakidė. „iittala“ nuotr.