top of page

Į Trakus – ne tik dėl kibinų. Kaukazo virtuvės restoranas, pradėjęs nuo trijų plastikinių staliukų


Atvykus į Trakus judama standartišku maršrutu – arčiau pilies. Ir tradiciškai valgomi kibinai. Nes, o ką dar bevalgysi, kai nelabai yra pasirinkimo. Ieškantiems alternatyvų, sufleruojame – turistų pamėgtame miestelyje yra netgi du kartvelų restoranai. Vieną jų dauguma ima ir pravažiuoja to net nesuprasdami. Ne istorinėje ir neturistinėje Trakų dalyje esančiame „Argo“ vieną pavakarę ir apsilankėme.

„Nuo 2015 m. dirbame kaip restoranas. Viskas buvo naujai pastatyta – šis ir šalia esantis pastatas, kuriame yra apartamentai ir SPA centras. Prieš tai čia stovėjo plastikiniai staliukai. Kai pradėjome, jų buvo tik trys“, – pradeda mus pasitikęs restorano ir apartamentų administratorius.



„Argo“, pasakoja, yra nedidelis lietuvių šeimos verslas. Savininkai patys ieško produktų, atsirenka mėsą, daržoves. Tam tikrus produktus užsisako iš ūkininkų, kai ką atsiveža iš Sakartvelo – prieskonius, arbatą ir daugiau.

Restorano meniu gausus ir išgrynintas – jį sudėliojo laikas ir svečių nuomonės, todėl jis keičiasi retai. Vynų korta nėra didelė. Jei dairysitės kartveliško vyno, jo rasite apie septynias opcijas raudonojo ir baltojo. Vis dėlto, artimiausiu metu a la carte ir vynų skyrelis bus kiek atšviežintas.

Kaukazietiškos virtuvės patiekalus čia ruošia gruzinai ir vienas armėnas. Patiekalai šiek tiek sueuropinti. Patiekimas Sakartvele paprastesnis.

Susipažįstame su šefu Pridonu Shanidze, kuriam turime daug klausimų apie chinkalius, kuriuos būtų galima apibūdinti kaip kartvelų koldūnus, šašlykus ir chačapurius, kurie gali būti arba laivelio formos (Adžarijos), arba apskriti tarsi pica.

Pridonas sutiko papasakoti, kaip chinkalius ruošia kalnų regione šiaurės vakarų Sakartvele: „Nors Lietuvoje įprasta mėsą malti, Svanetijoje chinkalių mėsa ant medinės lentos peiliu sukapojama. Restorane taip ir ruošiame. Chinkalių tešloje – tik miltai, vanduo ir druska. Jokių prieskonių. Tikrą chinkalį galima atskirti pagal „klostes“ – jų turi būti ne mažiau nei 17, o idealiu atveju – 32.“

Anot šefo, įprastai Sakartvele 3–4 žmonės suvalgo apie 50 chinkalių. Juos reikia valgyti rankomis, paimant už viršūnėlės, kuri nevalgoma. O kaip suprasti, ar jau išvirė? „Patikrinti rankomis – jei viršus glotnus, galima valgyti. Vėliau, jei norisi, pabarstyti maltais pipirais, ir viskas“, – atsako.



Kaip atskirti, ar imeretiškas (apskritas) chačapuris paruoštas tinkamai?

„Į papločio tešlą įeina kvietiniai miltai, pienas, mielės, sviestas ir sumaišomi du sūriai – imeretiškas sūris, primenantis varškę, ir sulugunis – sūris, verdamas du kartus, panašus į mocarelą. Iškepusio chačapurio sūrio masė turi būti tąsi, temptis. Daug kas nededa sulugunio, todėl to efekto nebūna“, – paaiškina.

Kamuojame toliau – kuo skiriasi kartvelų ir armėnų šašlykai?

„Kartvelai akcentuoja mėsą, ji turi būti šviežia ir gera. Kai kepa, barsto tik druską. Armėnai šašlykus ruošia su daug prieskonių“, – trumpai atsako.


Adresas: Vytauto g. 89, Trakai

Darbo laikas: I–V 11:00–22:00, VI–VII 11:00–23:00

„Facebook“ paskyra ČIA.

Naujausi įrašai

bottom of page