AŠ Ikona vmgonline

Vytautas Rumšas: aguonpienis – geriausi migdomieji

Aktoriaus ir renginių vedėjo Vytauto Rumšo šeimoje Kūčių stalas neapsieina be tradicinių šios šventės akcentų: silkės, kūčiukų, aguonų pieno. O štai Kalėdos – kita kalba, mat aktorius vegetaras. Pašnekovas atskleidė, kuo per šią šventę keičia sultingą antį ar kitus mėsiškus patiekalus ir kokių valgių per Kūčias laukia labiausiai.


Kaip jūsų šeimoje švenčiamos Kūčios? Ar ant stalo būna 12 patiekalų?

Stengiamės laikytis tradicijų, kad būtų maisto tiek, kiek ir turi būti. Aišku, stengiamės nepersistengti, nes jau po truputį išmokom, kad, būna, prigamini, o po to maistą reikia išmesti, nes jis sugenda. Šiaip esame pasibarstę po Lietuvą, tad tą dieną nesėdim vienoje vietoje, būnam aktyvūs, nes reikia aplankyti daug žmonių ir visur reikia visko paragauti.

Ar taip keliaudamas nuo vieno stalo prie kito nepersivalgote?

Aišku, taip ir būna. Tai pas vienus, tai pas kitus, skrandis jau pilnas, bet „prašau, dar paragaukit“ ir žiūri, kad jau vos pajudėt gali. O jei dar aguonpienio „ant viršaus“, tai jau praktiškai labanaktis, galima užmigt prie stalo.

Kokio Kūčių patiekalo labiausiai laukiate? Galbūt jau minėto aguonų pieno?

Aguonpienis iš tikrųjų man yra vienas iš kertinių dalykų su kūčiukais. Ne tas žodis, kaip skanu! Ir taip raminančiai veikia, patys geriausi migdomieji. Dar man iš Dzūkijos patinka tokios „bandukės“ su grybais – būna su baravykais, ryžiais. Silkė su burokais, majonezu ir kiaušiniais – tobulas derinys. Taip pat šprotai „pataluose“ ir, būna, dar skruzdėlyną gamina. O mano mama labai skaniai marinuoja silkę su svogūnais, morkomis.

Paprastai per Kalėdas ant stalo sugrįžta mėsa, tačiau jūs esate vegetaras. Kokiais patiekalais mėgaujatės per šią šventę?

Per Kalėdas paleidžiame fantaziją, labiau paįvairiname meniu. Galima pasiruošti ir kažką aštresnio su pipiriukais, gali būti kokie nors „spring rolls“ su krevetėmis.

Jei reikėtų rinktis tarp Kūčių ir šv. Kalėdų, kuri šventė jums labiau prie širdies?

Galbūt vis dėlto Kūčios. Tai susikaupimo, ramybės šventė, o kai mūsų darbas toks chaotiškas, labai geras jausmas taip ramiai sėdėti, niekur neskubėti.


ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg