Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Kur nueiti su vaikais? (Tęsinys)

Kur šįkart? Į miesto centrą, o gal… į kaimą?

Kaip ir žadėjome, kiekvieną rugsėjo savaitę pristatome kelias naujas vietas, kurios mažus ir ūgtelėjusius vaikus traukia kaip medus museles, nes yra skanios, atraktyvios, patrauklios, saugios ir, žinoma, palankios išdykėliams.

KAUNAS: Sausi pusryčiai visą dieną!

Apie sausų pusryčių naudą organizmui yra įvairių nuomonių, tačiau tai turbūt vienas patraukliausių patiekalų vaikams – saldu, trašku, o kartais dar ir spalvota. Sausų pusryčių baras „Pienas ne vienas“ nėra orientuotas tik į pusryčius, tiksliau, pusryčių laiką, nes sausi pusryčiai čia tiekiami visa dieną. O juk kaip tik apie tai – valgyti juos pusryčiams, pietums ir vakarienei, svajoja kiekvienas vaikas, tiesa?

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Svajonė, įsikūrusi pačiame Kauno centre, Laisvės alėjos prieigose, strategiškai patogioje vietoje, erdviose, pramogoms pritaikytose patalpose, kuriose, kad pradėjusi pildytis vaiko svajonė neišsibaigtų kartu su dribsniais dubenėlyje, yra „Playstation“ žaidimų konsolė, kartais čia įkuriamas virtualios realybės pramogų kampelis. „Pusryčių baro idėją iš Vilniaus parsivežėme į Kauną, tačiau gerokai pakeitėme, atsisakėme nostalgiško devyniasdešimtųjų įvaizdžio, kuris svetimas auditorijai, į kurią orientuojamės. Pradėjome kvėpuoti tuo, kuo ji kvėpuoja šiandien. Tikrai jokia paslaptis, kad po mokyklos vaikai užsuka čia ne tik pavalgyti, bet ir pažaisti“, – sako baro šeimininkas Domantas Belevičius.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Pagrindinis patiekalas, be abejo, yra sausi pusryčiai su įvairiausiais priedais – saldainiais, sausainiais, šokolado gabaliukais ir net ledais. Patiekalą galima suvalgyti įprastai, t. y. užpiltą pienu dubenėlyje arba išgerti kaip kokteilį – visos sudėtinės dalys sudedamos į plaktuvą, pagardinamos ledais ir suplakamos.

Bare yra ne tik vaikiškų dalykų, bet ir, pavyzdžiui, rimtos kavos, tik ji irgi bus patiekta su sausų pusryčių akcentu, pavyzdžiui, jeigu užsisakysite late, ją gausite puoštą grietinėlės kepurėle, nubarstytą sausais pusryčių dribsniais. Čia viskas apie juos.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Sausų pusryčių baras – unikali vieta, nes vienintelė tokia Lietuvoje. Čia gali užklupti nebent vienintelis sunkumas – tai apsispręsti, kuriuos sausus pusryčius valgyti, nes jų yra bent šešiasdešimt skirtingų rūšių iš įvairiausių pasaulio kampelių – Anglijos, Vokietijos, JAV. Nuo populiariausiųjų iki mažiau žinomų gamintojų. Patys mažiausieji dribsnius paprastai renkasi pagal pakuotės paveiksliuką: kuo jis ryškesnis arba kuo žinomesnis personažas, reiškia, tuo skanesni pusryčiai. Skirtingų rūšių dribsnius galima maišyti tarpusavyje, tačiau šeimininkai teigia pastebėję, kad žmonės labiausiai nori jausti tą skonį, kuris yra jų mėgstamiausias.

Išsirinkus dribsnius, reikės išsirinkti ir kokiu pienu juos užpilti. Paprastu, o gal veganišku arba be laktozės? Braškių skonio, o gal šokoladiniu?

Sausų pusryčių su pienu dubenėlis kainuoja nuo 2,5 iki 4 eur, sausų pusryčių ir ledų kokteiliai – nuo 2,5 iki 5 eur. Vytautės Ribokaitės nuotr.


VERTA NUEITI, NES:

 1. Nereikia laukti

 2. Mokomasi priimti sprendimus

 3. Galima žaisti

 4. Skatina kūrybiškumą

Adresas: Vilniaus gatvė 39, Kaunas

Darbo laikas: kasdien 10.00–20.00


UŽ VILNIAUS: Namelis medyje, eksperimentai ir tikri varškėtukai

Eik į lauką.“ Šiuolaikiniams tėvams įskausta ne tik liežuvis, bet ir galva kartojant ir kartojant šią frazę, kurios vaikai jau net negirdi. Jiems tai kaip musės zyzimas.

Tik nemanykite, kad nieko neįmanoma pakeisti, neva tokia karta. O jeigu taip manote, tai atvežkite juos į „Vilkinės“ dvaro laukus, kurie yra už miesto, miškuose, Neries pakrantėje. Ir jie padės į šalį telefonus, planšetes ir amžinus „neturiu, ką veikti“. Jie čia skaniai valgys ir net patys gamins, lakstys, važinės dviračiais, žvejos, slėpsis daržų džiunglėse, galės apžiūrėti, pačiupinėti ir pauostyti šiltnamyje sunokusį pomidorą, kurį virtuvės šefas Rokas Jarašūnas čia pat įkomponuos į pagal „Zero Mile“ koncepciją pagamintą patiekalą (t. y. iš daržo – tiesiai ant stalo,– aut. past); supsis ant sūpynių, šokinės ant batuto, aplankys avių fermą, žais badmintoną (raketės yra, atsivežti nereikia), kopinės medų ir kramsnos bičių vašką, galės pasislėpti ir pažaisti namelyje medyje, kuris toks dailus, lyg būtų iškirptas iš vaikiškos iliustracijų knygos.

Pasivaikščioti iki… namelio medyje. „Vilkinės“ nuotr.


O jeigu netyčia lytų, vaikai vis tiek valgys skanų ir sveiką maistą, ką konkrečiai, žinoma, priklausys nuo sezono ir kokių valgomų gėrybių tądien dovanojo gamta, kita vertus, šefas turi paruošęs vaikišką meniu, kuriame visada yra vaikų mėgstamų tikros varškės varškėtukų ir net traškios vištienos. Virš dvaro restorano šeimų laukia didelės jaukios erdvės su žaidimų kampeliais, pavyzdžiui, stalo futbolu ir biliardu, čia stovi būgnų komplektas, juos galima mušti, pianinas, kuriuo galima groti, yra patogi vietelė žiūrėti animaciją ar filmus visai šeimai.

Beveik kaip namie, tik geriau. „Vilkinės“ nuotr.


Be to, rugsėjo 12 d. „Vilkinėje“ vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu Alfas Ivanauskas skatins vaikus išlaisvinti vaizduotę, drąsiai eksperimentuoti ir, pavyzdžiui, pačių pasigamintus saldumynus gardinti bei puošti valgomomis gėlėmis, įvairiomis žolelėmis – viskuo, ką vaikai ras čia pat po ranka „Vilkinėje“. Bus įdomu!

Valerijos Stonytės nuotr.


VERTA NUVAŽIUOTI, NES:

 1. Gamta ir grynas oras

 2. Natūralios kaimo pramogos

 3. Galima bėgioti, dūkti ir rėkauti

 4. Tikras maistas

 5. Daug laisvės

Adresas: Vilkinės kaimas, Buivydžiai, Vilniaus rajonas.

Darbo laikas: Svečių „Vilkinė“ laukia ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais, 13.00–16.00.

Daugiau vaikams draugiškų vietų rasite čia:

Laukite tęsinio.


#traškivištiena #BarasKaune #sausipusryčiai #skaniosvietosvaikams #pienasnevienas #cornflakes #SausųpusryčiųbarasKaune #varškėčiai #Vilniausrajonas #Vilkinė #restoranaslauke #pienoirledukokteiliai #kurnueinisuvaikais #kavinėsvaikams #Vilkinėsgastrofields #varškėtukai #pramogoskaimevaikams

ATGAL

PASIDALINTI

 • Facebook vmgonline.lt
 • Instagram vmg_vilnius
 • YouTube vmg
 • LinkedIn vmg