AŠ Ikona vmgonline

VMG nuramino įskaudintą močiutę: sužinojo, kaip atrodo tikra uogienė

VMGonline.lt sulaukė laiško iš skaitytojos, kuri skundėsi, jog iš emigracijos atvykusi jos anūkė pasakė, kad jos virta uogienė – nesąmonė. Anūkės teigimu, uogienė turėtų būti standi. Moteris klausia, kokią uogienę galima vadinti tikra. Puolėme aiškintis.

Saldžioji trijulė – uogienė, džemas ir marmeladas – nors ir labai glaudžiai susiję, tačiau skiriasi. Pasakojame apie kiekvieną jų.

Uogienė

Pagal Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), uogienės skirstomos į dvi kategorijas: aukščiausios rūšies ir įprastas. Aukščiausios rūšies uogienės gaminamos iš vienos ar kelių rūšių uogų ar vaisių (ar jų gabalėlių) ir cukraus, pridedant (nebūtinai) vandens, tirštiklių, rūgštingumą reguliuojančių medžiagų.

„Aukščiausios rūšies uogienėje negali būti naudojami dažikliai, saldikliai ar konservantai. Uogų ar vaisių kiekis 1000 g produkto pagaminti neturi būti mažesnis nei 500 g (50 proc.), kitoms uogienėms – 40 proc. Tirpių sausų medžiagų turi būti 40–64 proc. Aukščiausios rūšies uogienės tirpių sausų medžiagų kiekis neturi būti mažesnis nei 50 proc.“ – aiškinama VMVT puslapyje.


Marmeladas

Marmeladas (port. marmelada – cidonijos konservai; port. marmelo – cidonija) gaminamas iš citrusinių vaisių gabalėlių, nepamirštant jų žievelės, kuri skonį paįvairina kartumu. Dėl citrusuose esančio didelio kiekio pektino, marmeladai būna standūs ir savo tekstūra primena želė. Būtent taip šį produktą supranta ir apibrėžia Didžiosios Britanijos gyventojai, kur marmeladas yra plačiai naudojamas ir mėgstamas. Vienas garsiausių yra verdamas iš Sevilijoje auginamų apelsinų. Tiksliau, karčiavaisio citrinmedžio vaisių – aitriųjų apelsinų. Kaip tik šiuo metu, sausį ir vasarį, Pietų Ispanijos gyventojų namuose tvyro tradiciškai verdamų apelsinų aromatas.


Džemas

Anglų kalboje tiek uogienė, tiek džemas vadinami tuo pačiu žodžiu – „jam“. Lietuvoje džemu laikoma želė konsistenciją primenanti masė, kurioje yra mažesnis vaisių ar uogų kiekis nei uogienėje. Kiti ingredientai – cukrus ir vanduo. Panašiai kaip ir aukščiausios rūšies uogienės sudėtyje – šios kokybės kategorijos džemuose nerasite dažiklių, aromato ir skonio stipriklių.

„Aukščiausios rūšies džemas – želė konsistencijos mišinys, pagamintas iš cukraus, vaisių ar vaisių minkštimo, ar tyrės, vandens. 1000 g produkto pagaminti vaisių turi būti panaudota ne mažiau nei 450 g (45 proc.).“

Įprastame džeme 1000 g vaisių kiekiui naudojama ne mažiau nei 350 g (35 proc.). Džeme tirpių sausų medžiagų turi būti ne mažiau nei 60 proc.

#džemas #uogienės #marmeladas #tikrauogienė #Sevilijosapelsinai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg