AŠ Ikona vmgonline

Virtuvės šefę Honoratą Lyndo įkvepia gamta ir garsios moterys

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVK) narė, daugelio Lietuvos ir tarptautinių gastronominių konkursų laureatė ir nugalėtoja, IKA kulinarinės olimpiados aukso medalio laimėtoja, knygos „Kaupiame atsargas“ bendraautorė, virėjų komandos „Gintarinis aljansas“ narė, daugelį metų buvusi kelių Vilniaus restoranų vyriausioji šefė. Visi šie titulai priklauso Honoratai Lyndo. Tiesa, šįkart su ja kalbamės ne apie tarptautinius konkursus ir sudėtingas gastronomines vingrybes, o kur kas paprastesnius dalykus – pašnekovė atskleidžia patiekalus, kuriuos pamilo dar vaikystėje ir pasakoja, kur galima rasti dieviškų desertų.

VMGonline.lt nuotr.

Honorata, kaip susidomėjote kulinarija? Galbūt jau vaikystėje žinojote, kad rinksitės šį kelią?

Mano šeimoje visos moterys mokėjo ir moka skaniai gaminti. Visada padėdavau mamai suktis virtuvėje, buvo smalsu, kodėl patiekalas taip skaniai kvepia, kokį ten deda prieskonį. Bet tikrai nemaniau, kad pasirinksiu šią profesiją, taip susiklostė savaime.

Iš kur semiatės idėjų savo patiekalams?

Iš gamtos. Jei esu namuose, galiu atsipalaiduoti ir ramiai pamąstyti. Dar daug dalyvauju, važiuoju į įvairius kulinarinius konkursus, stažuotes, parodas, iš ten tikrai atsivežu nemažai idėjų.

Kokie Lietuvos bei užsienio šefai yra jūsų autoritetai ar įkvepėjai?

Kadangi esu LRVVK asociacijos tarybos narė, pažįstu daug Lietuvos šefų. Visada įdomu pabendrauti  ir stebėti jų darbus, tai įkvepia kurti. Visada galiu pasitarti su „Amber Alliance“ komandos narėmis, su kuriomis ir važiuojame į įvairius konkursus.

Visi visada įvardija vyrus šefus kaip įkvepėjus, bet aš įvardinsiu moteris. Tai Anna-Sofie Pic ir Elena Arzak, Annna Roš, Clare Smith. Jos tikrai talentingos, o jų idėjos įkvepia ir praplečia mano kulinarinį akiratį.

Valerijos Stonytės nuotr.


Koks pagrindinis jūsų moto, kuriuo vadovaujatės savo darbe?

Jeigu tau kažkas nepavyko, reiškia per mažai stengeisi. Daryk, kartok, eksperimentuok, nesustok!

Kas jūsų profesijoje yra sunkiausia?

Turėti kantrybės. Nesvarbu, ar dirbant virtuvėje, ar dalyvaujant konkurse.

Kokių produktų visada privalo būti jūsų šaldytuve? Daržovės ir sūris, nors nesu vegetarė. Daržovės man pats tinkamiausias priedas prie mėsos ar žuvies, o sūrius tiesiog mėgstu, ypač minkštus baltus pelėsinius, man tai pats geriausias užkandis.

O koks jūsų mėgstamiausias patiekalas? Labai mėgstu patiekalus su ėriena arba antiena, visada, kai tik turiu progą, būtinai jų paragauju. Labai mėgstu mamos jautienos zrazus su džiovintais grybais. O dar vaikystėje, kai buvau kokių 5-erių metų, močiutė virdavo man tokią pienišką sriubą su mažais, maždaug lazdyno riešuto dydžio, šviežių bulvių kukulaičiais.

Pati labai mėgstu grybauti ir neįsivaizduoju, jeigu vieną dieną išnyktų voveraitės. Kai prasideda jų sezonas, skiriu joms visus patiekalus. Gaminu ir moliūgų sriubą su voveraitėmis, taip pat salierų šaknų arba pastarnokų trintą sriubą ir visada pridedu pakepintų voveraičių. Tiesiog skanumėlis! Taip pat naudoju jas kaip padažą prie veršienos arba tiesiog apkeptas su svogūnais prie jaunų virtų bulvių.

O ar yra koks nors produktas ar patiekalas, kurio nemėgstate? Tokių produktų beveik nėra, tačiau nemėgstu šviežių paprikų. Užtat keptas, pamarinuotas su česnakais ir rozmarinu dievinu!

Ar esate smaližė, ar turite kokių nors kitų gardžių silpnybių, kurių griebiatės, kai norite pasilepinti?

Esu žiauri smaližė. Negalėčiau be saldumynų. Nemėgstu tik sviestinio kremo tortuose. Pati dabar eksperimentuoju su desertais be gliuteno.

O gal turite rekomendacijų tiems, kurie desertų patys negamina? Kur smaližiai gali rasti gardžiausių saldėsių?

Jeigu noriu gabalėlio šimtalapio, renkuosi šimtalapių namus „Lapė kepė“, „Sugamour“ mėgaujuosi prancūzišku desertu, o „Pinavijoje“ varškės desertu su uogomis.

Valerijos Stonytės nuotr.


Honoratos ėrienos nugarinė su mėtų padažu    

Jums reikės:

 • Apie 1 kg. ėrienos nugarinės su šonkauliukais

 • 2 skiltelių česnako

 • Šakelės rozmarino

 • 2 šakelių čiobrelių

 • Šlakelio alyvuogių aliejaus

 • Šviežiai maltų pipirų pagal skonį

 • Padažui

 • 30 gramų šviežios mėtos lapelių

 • 10 gramų šviežių petražolių lapelių

 • 2 griežinėlių imbiero šaknies

 • Skiltelės česnako

 • 1 žaliosios citrinos sulčių

 • 100 ml alyvuogių aliejaus

 • 50 g medaus

 • Druskos ir pipirų pagal skonį

Ėrienos nugarinę marinuokite su prieskoniais, geriausiai parą. Tuomet supjaustykite į dalis po maždaug 200 gramų ir apkepkite ant grilio apie 8-10 min. Kai iškeps, pabarstykite druska. Padažui skirtus ingredientus sudėkite į smulkintuvą ir sutrinkite iki vientisos masės. Patiekite ėrieną su padažu. Garnyrui Honorata rekomenduoja rinktis keptus grill moliūgus ir cukinijas.

#mėtųpadažas #Šimtalapiųnamai #sugamour #Pinavija #ėrienosnugarinė #HonorataLyndo #ėrienosreceptas #amberalliance #lapėkepė #LRVVK

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

 • Facebook vmgonline.lt
 • Instagram vmg_vilnius
 • YouTube vmg
 • LinkedIn vmg