Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Vilniuje sėkmės sulaukęs augalinio maisto festivalis rudenį bus surengtas ir Kaune

Vilniuje išpopuliarėjęs augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ keliasi į Kauną – rugsėjo 16 d. viešbutyje „Park Inn” bus surengtas renginys „Vegfest LT Kaunas“.

Sostinėje buvo surengti jau trys „Vegfest LT“ ciklo renginiai – pernai rugsėjį įvyko rudeninė, gruodį – kalėdinė mugės, o šių metų birželį – didžiausias iki šiol Lietuvoje vykęs veganams skirtas renginys – „Vegfest LT“ vasaros festivalis. „Šie renginiai buvo itin sėkmingi, todėl nutarėme panašų surengti ir Kaune. Jaudinuosi, tačiau esu nusiteikusi pozityviai – tikiuosi, kad kauniečiai mus priims taip pat šiltai“, – sakė renginio sumanytoja, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė.

Raimondos Zakalskytės nuotr.


Renginio ašis – veganiškų prekių mugė. Joje dalyvaus beveik 70 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Atėjusieji į renginį galės paragauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, mėsos ir pieno produktų pakaitalų, ekologiškų prekių, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, virtuvės įrangos, natūralios kosmetikos, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. „Šiame renginyje didžiausią dėmesį skiriame būtent Kauno verslams – dalyvaus užkandinės „Ridikas“, „Doda“, „Antras aukštas“, „Žali namai“, maistą pagal užsakymus gaminantis „Vegan pipiras“ ir nemažai kitų Kaune įsikūrusių veganiškus produktus gaminančių ar platinančių įmonių“, – sakė V.Viteikaitė. Žinoma, dalyvių į renginį pakviesta ir iš kitų miestų ir netgi iš kitų šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Italijos. Bus ir tokių, kurie jau tapo nuolatiniais dalyviais, ir tokių, kurie renginyje pasirodys pirmą kartą.

Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotr.


„Vegfest LT“ prasidėjo beveik kaip pogrindinis renginys – su grupele nedidelių verslų, tačiau dabar tarp norinčiųjų jame dalyvauti – ir nemažai stambių įmonių. Veganų bendruomenė visame pasaulyje sparčiai auga ir verslas nebegali jos ignoruoti“, – džiaugėsi Ventė. Įmonėms, norinčioms prekiauti „Vegfest LT Kaunas“ renginyje, reikėtų suskubti – vietų liko vos keletas.

Pasak renginio organizatorės, veganizmas laikomas šiuo metu pasaulyje greičiausiai augančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir viršija pusę milijono. Panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau siekia milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburtos grupės „Lietuvos veganai“ narių skaičius artinasi prie 20.000 – tai didžiausia šalies veganų platforma internete. Kitą savaitę grupei sukanka ketveri metai.

Lauros Vilytės nuotr.


„Vegfest LT“ renginiai yra skirti skleisti veganizmo idėjas, tačiau tikrai ne vien veganams. Kviečiame visus, besidominčius sveika gyvensena, ekologija, gyvūnų teisėmis, ar tiesiog mėgstančius išbandyti naujoves“ – sakė Ventė. Apklausų duomenimis, tik mažiau nei 20% ateinančių į „Vegfest LT“ renginius, yra veganai.

Organizuoti „Vegfest LT“ Ventė apsisprendė apsilankiusi keliuose panašiuose renginiuose užsienyje. Jie pasaulyje organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų – gimė JAV, vėliau persikėlė į Europą ir išplito po kitus žemynus. „Ypač tvirtas tradicijas „vegfestai“ turi Jungtinėje Karalystėje – čia jie organizuojami net ir mažuose miesteliuose. Pavyzdžiui, mano mieste – Northamptone, kuris dydžiu prilygsta Utenai, organizuojami net trys veganų renginiai per metus“, – pasakojo Ventė. Pats veganų judėjimas atsirado būtent Jungtinėje Karalystėje 1944 m. įsikūrus Veganų bendrijai. Ši organizacija yra iki šiol veikianti ir labai įtakinga.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.


Veganai mano, jog neteisinga gyvūnus išnaudoti savo reikmėms, tad atsisako mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, nenaudoja su gyvūnais išbandytos kosmetikos, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką, nejodinėja, nevažineja kinkiniais. Rinktis tokį gyvenimo būdą skatina ne tik etika, tačiau ir tai, kad jis – sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai. Netgi itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija veganišką mitybą patvirtino kaip sveiką ir tinkančią įvairaus amžiaus žmonėms – nuo kūdikių ir nėščiųjų iki pavyvenusių ar intensyviai sportuojančių, o mėsos gaminius priskyrė prie pirmosios grupės kancerogenų – jai priklauso ir tabako gaminiai, asbestas, radioaktyviosios medžiagos.

„Daug kas mano, kad veganiškas maistas – blankus, tačiau tai – visiška netiesa. Ateikite į „vegfestą“ ir patys tuo įsitikinsite“, – žadėjo Ventė.

Įėjimas į renginį nemokamas.

#Vegfest2017 #veganizmas #vegfestkaunas #vegfest #kaunas #vegetarizmas #renginiaikaune

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg