AŠ Ikona vmgonline

Vienas geriausių šalies šefų naują restoraną Kaune atidaryti apsisprendė per penkias minutes

Jei antrojo geriausio Lietuvos restorano „Monai“ ir Lietuvos geriausiųjų restoranų dvidešimtuke esančio restorano „Momo grill“ vyriausiasis šefas ir savininkas Vytautas Samavičius gali ruošti pietus oro balione, tai jam vieni niekai kelis kartus per savaitę automobiliu iš Klaipėdos pasiekti Kauną. Kaune Vytautas reikalų dabar turės dažnai – buvusioje spirito ir mielių gamykloje jis atidarė dar vieną „Momo grill“ restoraną.

Mintį atidaryti dar vieną grilio restoraną Kaune Vytautui mestelėjo vasarotojai, nuolatiniai „Momo grill“ Klaipėdoje svečiai. Jie prasitarė Kaune žinantys patalpas, kurios nepaprastai tiktų „Momo“ stiliui. „Pamačiau ir apsisprendžiau per penkias minutes. Atėjęs radau erdvę ir pajutau, kad joje galiu įgyvendinti savo svajones“, – sako Vytautas Samavičius, pastaruoju metu vis daugiau laiko praleidžiantis Kaune drauge su naujojo restorano šefu Donatu Lukoševičiumi. Donatas restorane ne tik ruoš Vytauto sukurtus patiekalus, bet ir pristatys savuosius.

Jevgenijos Žukovos nuotr.


Nors restoranų įkūrėjas ir vadovas laikosi taisyklės, kad geriausia yra tai, kas laiko patikrinta, naujovių jis nebijo. „Šokiruojančių sprendimų nedarome, svečius pamažu pratiname prie naujo skonio. Na, kad ir prie braškių su pipirais. Keistas, tačiau įspūdingas derinys, o pipirų braškėse šiandien, po kelerių metų, – dar daugiau“, – pasakoja Vytautas.

Kaunietiškojo „Momo“ veidą padiktavo pastato istorija. Karaliaus Mindaugo prospekte buvusi spirito ir mielių gamykla – industrinė erdvė, kurioje restorano įkūrėjai sumaniai suderino senas ir šiuolaikines detales. Metalines fabriko sijas sušvelnino medis, baltos keraminės plytelės ir modernūs šviestuvai. „Vienodų lėkščių ar įrankių mūsų restorane nerasite“, – žada „Momo“ įkūrėjas.

Atidaryti grilio restoraną rudenį, kai, rodos, grilio sezonas baigiasi – argi ne iššūkis? „Grilio sezonas niekuomet nesibaigia, – juokiasi vienas geriausių Lietuvos virtuvės šefų. – Apsirūpinome griliais, kurie leidžia nepaisyti metų laiko.“

Dar vieną klaidą daro ir tie, kurie mano, kad grilio restoranai skirti tik mėsos mėgėjams. „Ne piketų su plakatais laukiame prie savo restorano, o vegetarų, kurie čia ras, ką valgyti“, – sako Vytautas ir priduria, kad ant grilio puikiausiai ruošiama žuvis ir daržovės, kurias, beje, vos apkeptas galima patiekti netgi žaliavalgiams.

Sezoniškumą gaminant patiekalus ant grilio, Vytautas tikina, irgi galima išlaikyti. Pavasarį nėra nieko skaniau už traškančius ir ant grilio paskrudintus smidrus, o rudenį virtuvėje karaliauja grybai, ėriena, iki lapkričio leidžiamos gaudyti lietuviškos žuvys ir daržuose klestintis šių metų derlius.

Jevgenijos Žukovos nuotr.


Vytauto Samavičiaus patarimas, kaip ant grilio išsikepti skanų salierą

Nupjauname saliero gumbą, apšlakstome jį obuolių sultimis, pabarstome druska ir šviežiais arba džiovintais čiobreliais, ant viršaus uždedame „ghi“ sviesto šaukštą.

Salierą susukame į foliją ir kepame grilyje apie 40 min.

Kai salieras iškepa, nuvalome odelę, dedame salierą į keptuvę, apskrudiname su „ghi“ sviestu, pabarstome pankolio sėklomis, rozmarinu, rožiniais pipirais ir aguonomis. Puošiame žolelėmis.

Gardu su namine obuolių uogiene.

#kaunas #momogrill #samavičius #VytautasSamavičius

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg