Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Vegetarinės dešrelės: ar tikrai geriau?

VMGonline.lt komanda toliau ragauja ir vertina. Šįkart neatsispyrėme pagundai paieškoti įdomesnių (o gal ir sveikesnių) alternatyvų gana standartiniam „ką nors greitai užkrimsti“ rinkinukui – dešrelėms. Prisipažinkime: ne tokia jau reta būna kaip tik tokia vakarienė, pietūs arba pusryčiai.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Tikėdamiesi šį greitą pasisotinimą padaryti šiek tiek sveikesnį, nusipirkome vegetarinių dešrelių (6 vnt. pakuotės kaina – 3,99 Eur).

Kad mėsiškos dešrelės yra nesveikas pusgaminis, žino visi, tačiau retas kuris atsispiria tam kvapui, kurį jos paskleidžia virdamos. Net tie, kurie jų nebevalgo, vis tiek pagalvoja: „Norėčiau…“ Vegetariškos dešrelės nei būdamos žalios, nei virdamos uoslės nedirgino, skleidė labai jau silpną ir labai jau „pritemptą“ dešrelių kvapą. Tiesą pasakius, nedžiugino ne tik uoslės, bet ir regos: kažkokie pilki, prieskoniais paįvairinti „piršteliai“. Nors, tiesą pasakius, trys iš šešių pakuotėje esančių dešrelių buvo rausvos, matyt, dėl tam tikrų prieskonių ir žaismingumo efektui sukelti. Tačiau virdamos ir rausvosios, ir pilkosios tapo gana atgrasios: deformavosi, ėmė keistai burbuliuotis, sproginėti. Kai taip nutiko, paskaitėme instrukciją ir supratome padarę lemtingą klaidą – šias dešreles reikėjo kepti keptuvėje.

Anksčiau į vaiko klausimą, iš ko pagamintos pieniškos dešrelės, suaugusieji atsakydavo, kad iš tualetinio popieriaus. Tikėtina, tai niekada nebuvo šimtaprocentinė tiesa, tiesiog būdas pasakyti, kaip labai tai nesveika. Bet dešrelės tikrai niekada nebuvo tualetinio popieriaus skonio. Kai paragavome eiliniame prekybos centre pirktų vegetariškųjų, tas gąsdinimas, kurį girdėdavome vaikystėje, įgavo tiesioginę reikšmę. Valgant neapleido jausmas, kad produktas tarsi išsisluoksniuoja.

Beje, šįkart patiekalą įvertino ne tik suaugusieji komandos nariai. Dešrelių pasiūlėme ištikimiems dešrelių mėgėjams – vaikams. Lėkštės kone sinchroniškai buvo nustumtos į stalo vidurį: į mokyklą išėjo be pusryčių.

Pasak gydytojos dietologės E. Gavelienės, mėsiškos dešrelės yra gaminamos iš perdirbtų mėsos produktų, kurie nėra sveiki žmogui, tačiau vegetarinės dešrelės irgi nėra sveikesnės. Valerijos Stonytės nuotr.


Gal negražios, neskanios, bet naudingos organizmui ir sveikesnės už įprastą mėsos pusgaminį? Tačiau, pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, įvertinus vegetarinių dešrelių sudėtį, akivaizdu, kad jos nėra nei geresnės, nei naudingesnės, nei juolab sveikos. „Etiketėje sudėtinės dalys surašomos pagal ingrediento procentinį kiekį produkte, t. y. pirmiausia rašomi tie ingredientai, kurių produkte yra daugiausia. Šiose dešrelėse daugiausia yra vandens, aliejaus ir krakmolo, tad maistinė produkto vertė yra jokia, tai – bevertis skrandžio kamšalas. Šiek tiek mikroelementų, tikėtina, gauname iš prieskonių mišinio, bet tai ir viskas. Be to, nors maistinė vertė lygi nuliui, energinė produkto vertė yra gana didelė. Trumpai tariant, tai riebus, bet visiškai nemaistingas produktas.“

Vegetarinių dešrelių sudėtis:

Vanduo, rapsų aliejus, kviečių krakmolas, natūralūs dažikliai, prieskonių mišinys – muskatas, pipiras, svogūnas, kardamonas, koriandras, mailodrextrinas; kiaušinių baltymų milteliai, jūros druska, cukrus, svogūnų milteliai, porų milteliai, saulėgrąžų aliejus, prieskoniai, gliukozė, petražolė, guarana.

100 g energinė vertė: 297 kcal.

Maistinė vertė: 28 g riebalų, iš jų 2,3 g sočiųjų riebalų rūgščių,1,4 g angliavandenių, iš jų 1,4 g cukrų, 7,6 g baltymų, 2,7 g. druskos.


VERTINIMAS

3/10, nes:

  1. Alkį numalšina

  2. Suvalgius vieną ar dvi, daugiau nesinori (gali būti aktualu saugantiesiems kūno formas)

  3. Apetito nežadina nei vaizdas, nei kvapas, nei skonis

  4. Menkai teprimena tikras dešreles.

  5. Nėra nei geresnė, nei sveikesnė alternatyva įprastoms pieniškoms dešrelėms iš mėsos.

#vegetariškos #mėsospusgaminis #gydytojadietologėEditaGavelienė #iškopagamintisveganiškosdešrelės #veganiškosdešrelės #pusgaminis #VMGonlineltragauja

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg