Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Veganiškas reidas: ekspertai pataria, kur paragauti veganiškų desertų už sostinės ribųApie tai, kur Vilniuje rasti gardžiausių veganiškų desertų, jau rašėme ir sulaukėme daugybės atsiliepimų žmonių, prašančių apžvalgose nepamiršti ir kitų Lietuvos miestų gardumynų. Jūsų žodis – mums įsakymas. Patyrusi „auGalybės“ („auGalybė“ yra 2016 m. organizacijos „Tušti narvai“ pradėta kampanija, kurios tikslas – paskatinti viešojo maitinimo įstaigas įtraukti daugiau augalinių patiekalų į savo meniu) komanda su džiaugsmu vertina veganiškų desertų pasiūlą už sostinės ribų.

K A U N A S


Knygų ministerija Ten aptiksite tortų karalystę, dalis jų – veganiški. Ši kavinė mane pakerėjo savo atmosfera – tarp knygų. Pirmąsyk apsilankiusi mąsčiau, kad tokiai atsiradus Vilniuje, tai būtų mano viena mėgstamiausių kavinių. Tiesa, vėliau šiek tiek nuo susižavėjimo debesų nuleido jų „spragotas“ aptarnavimas. Veganiškus tortus „Knygų ministerijai“ tiekia Vilniaus „Holigans“. Be to, šių tortų ne tik skonis puikus – ir sudėtis labai gera.

Facebook paskyra

Knygų ministerijos adresas: Laisvės al. 29, Kaunas.

Vilties vaistinės Arbatinė Visiškas vintažas, kurio aplinka primena „Šokius, kam virš 30“, bet iš tiesų šios vietos fenomenas tas, kad ji patinka ir vyresniems žmonėms, ir žaliam jaunimui. Jie prekiauja daugybe įvairiausių veganiškų bandelių, pyragų, pyragėlių, o kartais – net pačiu veganišku „Napoleonu“! Kiek man žinoma, ši kavinė – šeimos verslas jau apie 20 metų, ir buvo bene pirmoji vegetariška / veganiška kavinė Kaune. Na, ir galiausiais – ten viskas pigu.

Facebook paskyra

Vilties vaistinės Arbatinės adresas: Laisvės al. 100, Kaunas.

Holy Donut Apie Vilnius padalinį rašėme, kad jie turi iki 7 rūšių veganiškų spurgų („Vaidilutė“, 3D, „Teisinga“, „Apple Fritteris“, „Madam Pompadur“, „Pirato akis“, „Su karūna“). O per Valentino dieną ten kepamos širdies formos spurgos. Taip pat – karštas šokoladas (šio veganišką versiją su sojų pienu ir visavalgiai yra įvertinę kaip skanesnę nei su karvės pienu), prašmatnūs glotnučiai su granola ir ypatingai patiekti ledai: du apvalūs kaušeliai ledų, per vidurį – bananas, o banano galiukas šokoladinis. Ši kavinės Kaune turi net dvi lokacijas. Pirmoji – „Pusryčių klubas“, kur be veganiškų spurgų dar daug visko (prašmatnių košių, blynų). Kita jų lokacija – naujojoje autobusų stotyje. „Pusryčių klubas“ – prašmatnus, autobusų stoty – paprasta.

Facebook paskyra

Holy Donut adresas: Vilniaus g. 37 ir Vytauto pr. 24, Kaunas.

Moksha Jie lepina veganiškais tortais ir ledais. Esu visiška jų maisto gerbėja. Kadangi Kaune retai būnu (bet jei būnu, visada einu į „Moksha“), iš desertų esu ragavusi tik du – mangų tortą ir mangų ledų. Tiesa, smaližiai, turėkite omenyje, kad jie iki kovo 2 d. atostogauja.

Facebook paskyra

Moksha adresas: Vasario 16-osios g. 6, Kaunas

Snack King

Šioje užkandinėje belgiški blynai fantastiški! Dvi rūšys veganiškų – su šokoladiniu padažu arba trintomis braškėmis. Porcijos – didelės, o kainos – ne. Už du blynus sumokėsite apie 3 Eur.

Facebook paskyra

Snack King adresas: Vaidoto g. 34, Kaunas.


K L A I P Ė D A


Žalioji virtuvė Jų desertai ne tik veganiški, bet ir žaliavalgiški. Nesu didelė žaliavalgiškų desertų mėgėja, bet ten jie labai „išdirbti“, rasite tikrai aukštos kokybės, skanų ir gražiai patiekiamą maistą. Apskritai, „Žalioji virtuvė“ – bene vienintelė vieta pajūry, kur galima skaniai ir visaavertiškai pavalgyti augalinio maisto.

Facebook paskyra

Žaliosios virtuvės adresas: H. Manto 12, Klaipėda.


J O N A V A

Guru Cafe Prie projekto „auGalybė“ prisijungė palyginus neseniai, tačiau, kaip teigia savininkė, veganiški desertai jų kavinėje vis labiau populiarėja ir įsitvirtina. Be įvairių veganiškų smulkmenų, visada turi arba veganiško pyrago, arba torto. Taip pat verta paminėti ten visada esančius „The Goodvibes Kitchen“ veganiškus „varškės“ sūrelius. Prie kavos, be abejo, galima rinktis augalinį pieną, kuris nekainuoja brangiau nei karvės.

Facebook paskyra

Guru Cafe adresas: Kalnų g., Jonava.


T A U R A G Ė


Laukinis slėnis Tai gal net labiau ekologiškų produktų parduotuvė su keliais staleliais, o ne kavinė, bet jie tikrai išskirtiniai savo gardžiais tortais. Iš esmės, tai – vienintelė viešojo maitinimo įstaiga, kur apskritai galima veganiškai pavalgyti Tauragėje. Meniu – trumpas, bet turi mišrainių, humuso ir pan. O kalbant apie desertus – jie privilioja veganus iš visų Tauragės apylinkių.

Facebook paskyra

Laukinis slėnis adresas: Vytauto g. 85, Tauragė.

#desertai #veganiškas #veganai #spurgos #tortai #veganiškidesertai #kaunas #Augalybė

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg