AŠ Ikona vmgonline

Veganiška kiauliena egzistuoja! Kur jos ir dar kitų netikėtų produktų įsigyti, atskleidžia „Vegfest

Augalinės mitybos aistruoliai lygina sukneles ir ruošia krepšius „Vegfest LT“ festivaliui, kuris startuoja jau šį šeštadienį. Renginio organizatorė Ventė Viteikaitė dėlioja paskutinius akcentus ir išduoda iki šiol nutylėtas renginio detales. Pavyzdžiui, kad renginyje bus net veganiškos kiaulienos!

Organizatorių nuotr.


Jau šį šeštadienį startuoja veganų festivalis „Vegfest LT“. Kuo šis renginys ypatingas?

Tai – pats didžiausias veganų renginys, kuris yra vykęs Lietuvoje. Jame sulauksime daugiau nei 100 dalyvių. Tai – didelė mugė, bet unikali. Nepaisant jos masiškumo, reikalavimai, keliami dalyviams, – aukšti, dalyviai atrenkami itin kruopščiai. Taigi, nereikėtų festivalio vertinti kaip dar vienos Kaziuko mugės.

Kokių dalyvių sulauksime?

Dalyvaus ypač daug jaunų, mažų verslų, kurių dalis iš viso viešumoje pasirodo tik per „vegfestus“. Ypač džiaugiamės, kad šiais metais sulaukėme didelio dalyvių iš užsienio susidomėjimo (jų bus net ketvirtadalis!). Veganiškus produktus ir skanumynus siūlys svečiai ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš toliau: Skandinavijos, Italijos, Ispanijos. Pavyzdžiui, vienas Danijos nacionalinis parkas atveža sulos, turinčios didelį pasisekimą ne tik jų šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Organizatorių nuotr.


Kokią naują tendenciją pastebėjai? Kuo šis „Vegfest LT“ kitoks, nei vykęs prieš metus?

Prisijungė daug didelių įmonių, kas rodo, kad ši šventė, prasidėjusi labiau kaip undergraudinis renginys, tampa masiniu reiškiniu. Jis atspindi naują tendenciją. Tai, kad prekybos centrai ir didieji maisto gamintojai įtraukia į savo asortimentą vis daugiau veganiškų produktų, džiugina. Verslai pajuto, kad jei nepasiūlys produktų, tinkamų veganams, traukinys nuvažiuos. Šiaip ar taip, vis daugiau žmonių pasaulyje renkasi augalinę mitybą, o mėsos ir pieno produktų pardavimai masiškai krenta.

Ar galima tikėtis įdomios pasiūlos – tokios, apie kurią tik pradedantys veganai ar šiaip gurmanai net nebus girdėję?

Be abejo, renginyje bus ne tik kruopų ir daržovių. Bus didelis mėsos ir pieno produktų pasirinkimas. Jau vien „Goodvibes Kitchen“ gaminami veganiški glaistyti varškės sūreliai ko verti, ir jie tokie vieninteliai pasaulyje. Rasite ir seitano (iš kviečių pagaminto mėsos pakaitalo), tempės (fermentuotų sojų pupelių) gaminių. Daug augalinę mitybą propaguojančių žmonių į festivalį vyksta ne tik ragauti, bet ir nusipirkti retų, sunkiai gaunamų produktų pusmečiui į priekį – iki kito „vegfesto“. Pavyzdžiui, duonmedžio vaisiaus mėsos, kurios Lietuvoje iki šiol nebuvo. Ji savo tekstūra ir skoniu panaši į kiaulieną. Arba kofeino neturinčios lubinų kavos, šampano iš kombučos.

Luko Žentalio nuotr.


Ar žmonės į „Vegfest LT“ ateina tik apsipirkti ar ir pavalgyti?

Ir to, ir to. Renginio patalpose stendus turės kone visos Lietuvos veganiškos maitinimo įstaigos. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų. Anksčiau pirmu smuiku griežė vilniečiai, šiais metais džiaugiamės ir dviem prisijungusiais Kauno restoranais – „Ridiku“ ir „Antru aukštu“. Taigi, prisivalgyti iki soties tikrai pavyks! Bus ir visai paprasto maisto, tokio kaip burgeriai ar kibinai, tačiau gurmanai festivalyje irgi aikčios iš nuostabos. Juk tikrai smalsu paragauti pelėsinio riešutų sūrio ar žaliavalgiškų tortų, kuriuose nėra jokių keptų elementų ar pridėtinio cukraus.

Tai – tik maisto festivalis?

„Vegfest LT“ akcentas yra maistas, tačiau jame bus ir kitokių prekių, pvz., knygų, virtuvinės įrangos, dirbtinės odos gaminių, aksesuarų, papuošalų, prekių vaikams. Taip pat vyks įvairias temas apimanti paskaitų programa.

Pasak „Vegfest LT“ organizatorės Ventės Viteikaitės, veganizmas Lietuvoje plinta taip pat sparčiai, kaip ir visame pasaulyje („4Fo Studio“ nuotr.)


Ar nėra baisu organizuoti tokį didelį ir niuansų kupiną renginį?

Veganiško festivalio idėja galvoje kirbėjo jau senai – esu aplankiusi bent keliolika tokio tipo renginių visame pasaulyje ir pajutau, kad Lietuvoje panašiam renginiui taip pat jau atėjo laikas. Bet išdrįsti idėją įgyvendinti prireikė laiko: festivalio organizavimui kaupiausi bent dvejus metus. O dabar tai – jau trečiasis „Vegfest LT“ ciklo renginys ir pirmasis atvirame ore. Taip, streso daug, miego mažai, tačiau kaip įdomu!

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks birželio 10 d. prekybos centro VCUP penkto aukšto terasoje nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

#veganiškas #sūreliai #vegafest #veganai #augalinėmityba #burgeriai #pyragai

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg