Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Taurių gidas gaivinantiems gėrimams, kokteiliams ir desertams

Kai kurių sąžinė džiūgauja, nes karštomis vasaromis poreikis sočiai pavalgyti sumažėja – lieka tarsi antroje vietoje. Todėl nenuostabu, kad kasdienį meniu okupuoja vėsinantys limonadai, lengvi kokteiliai ir gaivinantys desertai. Kas paprieštaraus, kad valgome ne akimis? Dailūs indai kiekvieną valgymą paverčia nedidele švente ir akims, ir gomuriui. Leiskimės į nuotykį!


Panardinti į tirpstantį ledą

Stiklinėje skambančių ledukų garsai karštą dieną yra tai, kas pažadina iš kaitros sukelto tingulio. Gėrimo vėsumos efektą dar labiau sustiprina ledo tekstūrą primenančio taurės. Būtent tokią kolekciją, pavadintą „Ultima Thule“, įkvėptas žiemos sezono 1960-aisiais sukūrė dizaineris Tapio Wirkkala. Tuo metu jis dar nežinojo, kad šis kūrinys taps ikonišku modeliu-parašu ar kad tirpstančio ledo pojūtį rankoje žinos kiekvienas, bent kartą keliavęs avialinijų bendrovės „Finnair“ verslo klasės skrydžiu Helsinkis–Niujorkas. Jo kūriniuose puikiai atrodo ne tik gėrimai, bet ir pusryčių granola, jogurtas, varškė ar saldėsiai – ledai, pudingas, kiti skanėstai.

„iittala“ nuotr.


Grakštus universalumas

Kai kas „Essence“ kolekciją vadintų progine, mat ją sudaro kiekvienai didesnei ar mažesnei šventei reikalingos taurės alui, vynams ir šampanui. Turintys negali atsidžiaugti – nors skirtos skirtingiems gėrimams, tačiau taures, sustačius viena šalia kitos, jos atrodo harmoningai. Kaltininkė – paslaptinga, bet svarbi smulkmena – vienodo dydžio koteliai.

„iittala“ nuotr.


Tobulas dydis

Sukurtos ilgesniam gurkšnojimui. 550 ml – kiekis, kuris gurkšnojant vandenį padės atsigaivinti (ir, kaip pataria specialistai, padės išgerti daugiau vandens), o susiplakus glotnutį – ir pasisotinti. Padidinto tūrio stiklinių pora – sveikuoliams būtinas atributas, kuris, neabejotina, gali tapti puikia dovana.

„iittala“ nuotr.


Tradicijos ir garbės nešėjos

Funkcionali ir paprasta – tokia yra aukso medaliu įvertinta pūsto stiklo gaminių kolekcija „Aarne“, kurioje šeimininkauja kokteiliams ir alui skirtos taurės bei dar vienos kolegės, mažiausios iš visos trijulės. Sunku apibrėžti, kam šią tradicijas tęsiančią liniją turėti privalu, mat tinka tiek ramiems vakarams, tiek pašėlusiems vakarėliams su draugais. Ko gero, kiekvienam!

Göran Hongell buvo vienas iš suomiškojo stiklo tradicijų kūrėjų. Už savo formoje pūsto stiklo gaminių liniją „Aarne“ 1954 m. Milano trienalėje jis buvo apdovanotas aukso medaliu.

„iittala“ nuotr.


Kaprizingu oru

„Nė dienos be puodelio kavos“, – sako kofeino gerbėjų klubas. Tačiau yra ir kita grupė. Tylesnė, mažiau pasiduodanti madoms, gal šiek tiek konservatyvi. Tai – arbatos mėgėjai. Nepamirškime ir kakavos klubo, ją mėgsta ne tik mažieji.

Žiema ar vasara – ištikimybė kasdieniams ritualams išlieka. Kolekcijos „Tsaikka“ stiklinaitės, įsitaisiusios žalvariniuose laikikliuose – dizainerio Timo Sarpaneva duoklė slavų kultūrai, kur arbata yra nepakeičiamas ir kasdienis gėrimas. Naudodamas ploną stiklą kūrėjas šlovina auksinę arbatos spalvą, leidžia stebėti nepastovius atspalvius. Bet kuris šildantis gėrimas šiuose plono stiklo puodeliuose bus gardus.

„iittala“ nuotr.


Gaivus gurkšnis

Linija „Tapio“ – dar vienas kūrėjo Tapio Wirkkala rankų darbo stebuklas. Sudėtingas gamybos procesas ir iškart į akis krintantis oro burbuliukas stikle šias rankų darbo taures įrašo į kiekvieno pakvaišusio esteto norų sąrašą.

„iittala“ nuotr.


Spalvingi kasdienybės palydovai

Žalio obuolio, jūros mėlynumo, vandens melsva, smaragdo žalia, samanų žalia… Klestinčios gamtos atspalviai žaidžia laikui nepavaldaus dizaino stiklinių linijoje „Kartio“. Leiskitės į kūrybišką eksperimentą – mėgstamų gėrimų ingredientus derinkite pagal stiklinių spalvinę gamą: į mėlynas kraukite mėlynių, lašišos atspalvį menančias – raudonuosius serbentus, braškes ar vyšnias, žalias – agrastus…

„iittala“ nuotr.


Nuotykiai stiklinėje

Galima lažintis, kad net ir nelabai mėgstama košė iš gražios taurės ar stiklinės kiekvieno mažojo valgytojo bus išlaižyta. Ypač jei ant jos vandenyje dūksta rašytojos ir dailininkės Tove Jansson knygų personažai muminukai. Žaisminga kolekcija „Moomin“ – visiems, vaikystę su nostalgija prisimenantiems, tikrai ne vien mažiesiems.

„iittala“ nuotr.


Šias ir kitas „iittala“ prekes rasite www.ginalasinterjeras.lt#desertai #kokteiliai #interjeras #vasara #indai #iittala #taurės #gėrimai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg