Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Dvikova: varškėčiai prieš varškės apkepą

Liaupsių varškei esate prisiklausę tikriausiai ne kartą. Tačiau ar, naudojama su kitais ingredientais įvairiuose patiekaluose, ji tebėra tokia vertinga? Šįkart dvikovoje rungiasi du nepaprastai gardūs patiekalai iš varškės – varškės apkepas ir varškėčiai. Išsiaiškinti nugalėtoją ne pirmą kartą mums padės mitybos specialistas, tinklaraščio „Motyvuoti atletai“ įkūrėjas Artur Swan.

Palyginimui pasirinkome du VMGonline.lt receptus. Tiek varškės apkepo, tiek varškėčių užteks 4 valgytojams.


ORKAIKAITĖJE KEPTI VARŠKĖČIAI SU MANŲ KOŠE IR OBUOLIAIS

 • Pusė obuolio 200 g varškės (9 %)

 • 3 šaukštai manų

 • 1 kiaušinis

 • 2 šaukštai cukraus

 • 200 g miltų

 • 2 šaukštai aliejaus

VARŠKĖS APKEPAS

 • 1 mangas

 • 500 g varškės

 • 5 kiaušiniai

 • 4 šaukštų cukraus

 • 250 g manų

MAISTINGUMAS

Gali pasirodyti netikėta, tačiau apkepas gerokai lenkia varškėčius savo kaloringumu. „Jei kalbėtume apie patiekalo suderinamumą ir teisingą makroelementų balansą, tai apkepas turi labai daug baltymų, nemažai angliavandenių ir pakankamą kiekį riebalų bei kitų gerų medžiagų. Varškėčiai turi daugiau riebalų, tačiau mažiau angliavandenių bei pačių kilokalorijų, tad tinka tiems, kurie nori pasimėgauti šiuo patiekalu vakare ar stebi svorį ir laikosi mitybos plano“, – komentuoja mitybos specialistas.


VARŠKĖČIAI

Kaloringumas: 368 kcal

Angliavandeniai: apie 16 g

Baltymai: apie 19 g

Riebalai: apie 12 g


APKEPAS (1 porcija)

Kaloringumas: 580 kcal

Angliavandeniai: apie 66 g

Baltymai: apie 42 g

Riebalai: apie 19 g

Tai, kad pagal šį receptą varškėčiai kepami orkaitėje, pasak A. Swan, padeda sutaupyti papildomų riebalų, kuriuos gautumėte varškėčius kepdami, todėl patiekalas tampa sveikesnis.

„Varškė, kurios gausu abejuose patiekaluose, yra puikus baltymų šaltinis, savyje turintis lėtai pasisavinančio kazeino, todėl ilgiau jausitės sotūs. Ypatingai kazeinas tinkamas valgyti prieš miegą. Patiekaluose esantys kiaušiniai organizmui suteikia visų aminorūgščių bei baltymų ir gerųjų riebalų. Kiaušinis yra vienintelis pasaulyje produktas, kurį mes pasisaviname 100 proc., todėl būsime tikri, kad jo gerosios savybės liks organizme“, – aiškina mitybos ekspertas.


STIPRYBĖS

Abu patiekalai užtikrins sotumo jausmą, juose nemažai angliavandenių, baltymų, riebalų. Solidžiai baltymais ir angliavandeniais organizmą aprūpins varškės apkepas. Kaip varškėčių privalumą galima išskirti mažesnį kalorijų kiekį bei patį paruošimo būdą – kepimas orkaitėje kur kas sveikesnis nei keptuvėje.

SILPNYBĖS

Kaip pagrindinę abiejų patiekalų silpnybę A. Swan išskirtų juose naudojamus manus. „Jie nėra itin vertingi mūsų organizmui. Juose mažai mikroelementų ir jie greičiau pasisavinami nei angliavandeniai. Tai reiškia, kad insulinas mūsų kraujyje išsiskirs greičiau, o nepanaudota energija tokiu atveju gali virsti papildomu riebaliniu audiniu. Vietoj manų rinkčiausi kitas alternatyvas: grikių, avižų miltus ar tiesiog maltas avižas.“

VERDIKTAS

Pasak mitybos specialisto, tiek varškės apkepą, tiek orkaitėje keptus varškėčius gali valgyti visi. „Didžiąją kalorijų dalį sudaro geri ir pilnaverčiai produktai, tad pasirinkite tą, kuris jums tinkamesnis pagal kaloringumą“, – pataria A. Swan. Prižiūrintiems figūrą jis turi išskirtinių rekomendacijų: „Sutaupyti šiek tiek kalorijų bei angliavandenių galima cukrų pakeitus natūraliu saldikliu „stevia“, kuris išgaunamas iš augalų Pietų Amerikoje. Jo užtenka kur kas mažiau ir taip galima atsisakyti cukraus.

Vis dėlto, mitybos ekspertas atskleidžia, kam atiduotų pergalę. „Pagal maistinę vertę ir makroelementų balansą rinkčiausi varškės apkepą, kuris bus sotesnis ir teikiantis daugiau naudos organizmui. Tačiau norintiems mažiau kaloringumo varianto tikrai tiks varškėčiai, kuriuose taip pat yra pakankamai maistingų medžiagų.“

Skaitykite kitas produktų ir patiekalų dvikovas:

Pusryčiams dažnai renkatės košę? Sužinokite, kam verčiau rinktis grikių, o kam – avižų .

Jei esate bulvinių patiekalų gerbėjas, sužinokite, kas geriau: bulviniai blynai ar bulvių plokštainis?

O tiems, kas neįsivaizduoja savo gyvenimo be užkandžių, vertėtų paskaityti, kas nutiks organizmui, jei nuolatos užkandžiausite kepta duona arba keptomis bulvytėmis.

#varškėsapkepas #varškėčiaiorkaitėje #varškėsapkepassumangu #varškėčiai #motyvuotiatletai #ArturSwan #varškėsdvikova #varškėsapkepassumanųkošeirobuoliais

ATGAL

PASIDALINTI