AŠ Ikona vmgonline

„Valgyk, melskis, mylėk“: itališkas maistas, kuris išlaisvina net ir labiausiai nusivylusius

Elizabeth Gilbert romane, o vėliau – ir filme, „Valgyk, melskis, mylėk“ susipina trys šalys – Italija, Indija ir Balio sala. Kiekviena jų turi savo tikslą gyvenimu nusivylusios pagrindinės veikėjos kelyje: Italijoje ji valgo, Indijoje meldžiasi, o Balyje įsimyli. Sekame knygos bei filmo pėdsakais ir sudėliojame Lizos ieškojimų valgiaraštį.

Tegyvuoja pica ir pasta! Liza pasiruošusi suvalgyti viską, kas turi angliavandenių (kaip ji sako: „No carb left behind“), todėl nenuostabu, kad vienoje garsiausių scenų filme, kur nuskamba frazė „I am having a relationship with my own pizza“), ji skanauja picą „Margherita“. Pati rašytoja E. Gilbert 4 mėnesių kelionės metu, kuri ir įkvėpė parašyti šį bestselerį, neapolietišką picą krimto picos gimtinėje, Neapolyje esančioje „L’Antica Pizzeria Da Michele“.


Lizos vaidmenį sukūrusi aktorė Julia Roberts sakė, kad filmavimo metu suvalgė 6 lėkštes makaronų. Vienoje žinomiausių scenų, kurią filmo scenarijaus autorius Ryanas Murphy vadina kontroversiška, fone išganingai skambant Mocarto „Užburtajai fleitai“, Liza mėgaujasi Spaghetti all’Amatriciana. Norite juos paruošti namuose? Spagečiai su pomidorų padažu ruošiami iš svogūnų, pomidorų, pančetos, alyvuogių aliejaus ir aitriųjų paprikų.

Ieškant daugiau itališkų makaronų ir kūrinio sąsajų, galima paminėti, kad tik atvykusi į Romą vakarienei rašytoja užsisakė Spaghetti alla Carbonara su sauté špinatais ir česnaku, vėliau ragavo keptus cukinijos žiedus su sūriu, o saldžiai pabaigai rinkosi tiramisą. Štai taip reikia pradėti pažintį su Italija!


Nors valgymo dalies veiksmas vyksta Romoje, tačiau Indonezijos epizoduose taip pat šmėžuoja keletas maisto produktų, tokių kaip indiška kokakola „Thumbs up“, tropiniai vaisiai durianai ir rambutanai, kai Liza vaikšto po vietos turgų kartu su naujuoju pažįstamu Felipe.


Filmo maisto stilistė Susana Spungen, dirbusi garsiame kulinariniame filme „Julie ir Julia“ (Julie & Julia, 2009), pasakojo, kaip aktoriai valgo, kad būtų patogu filmuoti iš skirtingų žiūros taškų. Įprastai lėkštėje jie pasirenka gabalėlį daržovės, pavyzdžiui, agurko, ir jį vis kramsnoja.


#SpaghettiallAmatriciana #Juliaroberts #neapolietiškapica #Valgykmelskismylėk #ElizabethGilbert #filmaiirmaistas #SpaghettiallaCarbonara #itališkasmaistas

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg