Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Maisto istorija: kokie buvo pirmieji maisto furgonėliai?

Pirmosios kadencijos metu JAV prezidentas Barakas Obama savo „Twitter“ paskyroje sučiulbėjo dar negirdėtą dalyką. Jis pranešė, kad jo mėgstamiausias maisto furgonėlis Vašingtone yra „D. C. Empanadas“.

Dar po kelerių metų šie maistą ant ratų gaminantys ir parduodantys virėjai susibūrė į Nacionalinę maisto furgonėlių asociaciją („The National Food Truck Association“), kuri paskatino amerikiečius ieškoti tokio užkandžiavimo reiškinio ištakų. Kaip ir žmonijos istorijoje, taip ir maisto furgonėlių civilizacijoje didelę reikšmę turėjo būtent rato išradimas.


maisto furgonėlis
Unsplash.com nuotr.


Didžioji Niujorko bėda – vežimėliai

Išpopuliarėjus maisto furgonėliams, dažnai klaidingai manoma, kad mes esame šio greitojo maisto judėjimo amžininkai, bet tai išskirtine JAV kultūros dalimi laikoma jau kelis šimtmečius.

Maisto furgonėlių pirmtaku oficialiai pripažįstami rankomis stumiami vežimėliai, kurie Niujorko gatvėmis riedėjo dar XVII a. pabaigoje. Tuo metu prekeiviams įsitvirtinti gatvėje buvo keblu dėl griežtos pareigūnų pozicijos – gatvės maistą pardavinėti buvo leidžiama tik praėjus dviem valandoms po turgaus darbo dienos pradžios. Po to, kai atsirado dar daugiau šio verslo entuziastų, kurie perviliojo vis daugiau restoranų klientų, 1707 m. gatvės maisto prekyba Niujorke buvo netgi uždrausta. Nepaisydami įstatymų prekeiviai vietą po saule bandė išsikovoti papirkinėdami pareigūnus.

Dažniausiai maisto vežimėlių klientai būdavo pasiuntinukai ir statybų bei tekstilės sektoriuje dirbantys miestiečiai, kuriems rūpėjo prieinama maisto kaina. Jiems buvo siūlomi riestainiai, duona, mėsos pyragai, vaisiai, sumuštiniai.


Vežimėliai ima skrosti prerijas

Įdomu tai, kad maisto vežimėliai ne visada buvo tik miestiečių maistas. Arkliais pakinkyti karietas primenantys vežimai („chuckwagons“) buvo dar labiau artimi tam, kaip šiandien suprantame maisto furgonėlius. Vežimai, dar kitaip vadinti lauko virtuvėmis, buvo įrengti taip, kad juose būtų galima ruošti maistą prerijose dirbantiems kaubojams ir atokiose vietose plušantiems angliakasiams. Šių profesijų darbininkai buvo nutolę nuo visų viešojo maitinimo įstaigų, tad tris kartus per dieną juos maitinę maisto vežimai buvo