AŠ Ikona vmgonline

Vairuotojai, sukluskite: paaiškino, ką galima ir ko labai nepatariama valgyti automobilyje

Užkandžiavimas prie kompiuterio, priklausomai nuo požiūrio, vieniems nuodėmė, kitiems – kasdienybė. Šiaip ar taip, tai neskamba rizikingai ir nekelia pavojaus aplinkiniams. Tačiau ar vairuojant automobilį galima valgyti sumuštinį ar gerti karštą kavą? Ar apskritai yra produktų, kuriuos galima valgyti, o kurių nepatartina prie vairo? Galbūt kietas maistas kelia didesnę riziką nei skystas?

VMGonline.lt atsakymų kreipėsi į specialistus. Saulius Šuminas, VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, užkandžiavimo automobilyje nesmerkia, tačiau išskiria tam tikrus dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį kiekvienam vairuotojui.

Saulius Šuminas, VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas. „Regitra“ archyvo nuotr.


Jis sako, kad pasauliniu mastu nėra atlikta rimtų studijų, kurios įrodytų realų valgymo automobilyje pavojų. Kaip skelbia Europos Komisija, nuo 10 iki 30 proc. eismo įvykių įvyksta dėl vairuotojo dėmesio atitraukimo. Dėl to dažniausiai kaltas naudojimasis mobiliuoju telefonu.

„Mano nuomone, maisto valgymo automobilyje nereikėtų pernelyg dramatizuoti. Iš esmės, tai galima prilyginti tokiems rutininiams veiksmams, kaip radijo stoties perjungimas ar temperatūros reguliavimas salone, kai trumpam atitraukiamas vairuotojo dėmesys. Vienas esminių dalykų, kalbant apie saugų valgymą automobilyje, tai yra kaip ir kada tai daroma. Saugų užkandžiavimą automobilyje lemia šios dvi pagrindinės taisyklės: pirma – tinkama maisto bei skysčių pakuotė, antra – tinkamas eismo sąlygų įvertinimas“, – komentuoja specialistas.

Stocksnap.io nuotr.


Apie kavą ir gaiviuosius gėrimus: kamšteliai, ate!

Jei vairuotojas ryte nori atsigerti pamėgtos kavos pakeliui į darbą, tikrai nematau jokios problemos. Svarbiausia, kad ji būtų įpilta į uždarą puodelį, kad judant neaplaistytų ir taip nenukreiptų vairuotojo dėmesio nuo kelio. Tuo tarpu vandeniui taip pat reikia rinktis specialų indelį, kurio nereikia atsukti. Jei pasirinktas indelis yra geras ir jis padėtas specialiai jam skirtoje vietoje, vairuotojui net ir trumpam nereikia nukreipti savo žvilgsnio nuo kelio, kadangi, intuityviai ištiesęs ranką tam tikra kryptimi, jis pasieks puodelį be jokių papildomų pastangų.

Apie maisto paruošimą valgyti: paruoškite jį taip, tarsi duotumėte kūdikiui

Maistas taip pat turėtų būti jau išpakuotas ir paruoštas valgyti. Tai būtina, kad nereikėtų atlikti jokių papildomų veiksmų (vynioti, lukštenti, prilaikyti, kad nenukristų ar neišteptų), kurie galėtų išblaškyti vairuotojo dėmesį. Paprastas ir aiškus pavyzdys – riešutai. Juos reikia rinktis tik išlukštentus, nes gliaudyti vairuojant tikrai nesaugu.

Stocksnap.io nuotr.


Apie eismo sąlygas: posūkyje banano nekąskite

Kitas veiksnys, kuris nulemia, ar saugu, ar ne valgyti vairuojant, tai yra eismo sąlygos. Jei jos yra ekstremalios – blogas matomumas, plikledis ir panašiai – valgyti tikrai nesaugu. Mat net sekundei nukreiptas vairuotojo dėmesys įvykius kelyje gali pakreipti bloga linkme. Taip pat užkandžiavimo reikia vengti atliekant posūkį, lenkimo manevrą ar tiesiog esant intensyviam eismui, spūstims. Tuo metu natūralu, jog užmiestyje, kur kelias yra tiesesnis ir tuštesnis, netikėtumų rizika gerokai mažesnė, tad čia ir užkandžiavimas nekelia grėsmės.

Apie rizikos įvertinimą: pradedantieji verčiau valgo prie stalo

Labai svarbus pačių vairuotojų sąmoningumas. Savęs reikia nuolat klausti: ar šis mano veiksmas gali sukelti pavojų kitiems ir man pačiam? Jei atsakymas teigiamas, turbūt nė nereikia sakyti, kad tokio veiksmo būtina atsisakyti. Iš esmės, valgymo automobilyje patarčiau vengti ir pradedantiesiems vairuotojams, kurie dar neturi pakankamų įgūdžių, o taip pat ir tiems, kurie, atsisėdę prie automobilio vairo, jaučią įtampą bei stresą.

#SauliusŠuminas #Regitra #valgymasužvairo #saugusvalgymas #valgymasautomobilyje

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg