Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Vėlyvieji pusryčiai: Seulo įdomybės

Seulo gatvės sukurtos išmaniems žmonėms: čia nupieštos rodyklės ant šaligatvių, kad žiūrėdamas į telefoną neišklystum iš kelio. Restoranuose aptarnauja ne padavėjai, o išmaniosios planšetės. Kitaip užsisakyti tiesiog neįmanoma, nes nedirba nė vienas padavėjas. Pakvaišusiame dėl technologijų „Samsung“ ir LG mieste nutariau ieškoti kažko, kas vėlyvųjų pusryčių metu atgaivintų nuo bėgančių žmonių ir spūsčių metro. Be to, čia jau nuo balandžio vidurio kepina kaitri saulė, dar ir pavasarinis kiniškas smogas užklupo, tad traukiu link kažko „natūralaus“.

1. „Thanks Nature Cafe“, 486 Seogyo-dong, Seulas

Kačių kavinės? Nuobodu. „Thanks Nature Cafe“ – tai ramybės ieškančių korėjiečių pamėgta kavinė, kurios terasoje ganosi dvi avelės. Aveles Milky ir Lily galima maitinti ir glostyti. Jos yra pačios švariausios šios rūšies atstovės, kokias būsite matę. Dėl karštų Seulo vasarų, šiuo metų laiku avelės grįžta į ūkį.

Kavinėje rasite kavos (4 Eur), glotnučių (4,5 Eur) ir populiariųjų vaflių su pagardais (4–9 Eur). Šiuos vaflius vietiniai, ypač jaunimas, kramsnoja kiekvieną savaitgalio popietę.

Erdvė, kurioje ganosi avelės, yra atskirta visai šalia maisto vietos, tačiau atskirta taip, kad ir žmonėms, ir gyvūnams būtų gerai.


Avelės draugiškos ir švarios, žmonės jas gali maitinti specialiu maistu, kurio parūpina prižiūrėtojai.


Tokias porcijas korėjiečiai dalijasi dviese.


2. „Songgane Kamjatang“, 258-3 Mapo-gu Yeonnam-dong, Seulas

Pietų Korėjoje sakoma, kad geriausi vietinio maisto gidai yra taksi vairuotojai, žinantys vietas su ilgiausiu darbo laiku ir įkandama kaina. „Songgane Kamjatang“ garsėja dviem gaminamais tradiciniais korėjiečių virtuvės patiekalais: tai – „bossam“, garuose ruošta kiauliena su daržovėmis, ir „kamjatang“, bulvių ir mėsos troškiniu. Dar vienas populiarus vertas dėmesio patiekalas yra nuo pagirių gydanti sriuba „haejangguk“ su pupų daigais. Didelis šios sriubos dubuo kainuoja 4,50 Eur.

Jeigu nežinote, kur pusryčiauti, klauskite taksistų. Seule taksi keliauti, palyginus su panašaus dydžio miestais, yra pigu ir saugu.


Nuo pagirių gydanti sriuba „haejangguk“ su pupų daigais.


3. „Suji‘s“, 34-16 Itaewon-dong, Seulas

Turistų lankomame rajone esantis restoranas nėra vietinių mėgstamiausiųjų sąraše, bet čia ruošiami Benedikto kiaušiniai pritraukia namų išsiilgusius atvykėlius. „Suji‘s“ restorane ruošiama išskirtinai vakarietiškos virtuvės patiekalai.

Rasite įvairiausių sumuštinių – su pastyrami kumpiu, jautiena, kalakutiena, amerikietiškų blynelių, prancūziškų skrebučių, ispanišką omletą. Beje, vėlyvuosius pusryčius „Suji‘s“ galima užsisakyti visą dieną! Jų kainos siekia 9–13 Eur.

Vėlyvieji pusryčiai trunka visą dieną.



Robertas.

#seulas #korėja #thanksgivingnaturecafe #SongganeKamjatang #kurvalgyti #korėjietiškasmaistas #sujis #kąvalgyti #įdomu #paragauti