Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Vėlyvieji pusryčiai: netikėti deriniai su anyžiais Maltoje

Nepasakyčiau, kad sužinojęs apie savo išvyką į Maltą džiūgavau. Kipras, Maljorka, Graikijos salos… Malta buvo iš tų daugelio salų, kurios pamilstamos vasarą užplūstančių turistų ir greitai pamirštamos atšalus sezonui. Galbūt labiausiai nerimavau dėl fakto, kad ikoniškasis gamtos paminklas Azure Window Goze yra avarinės būklės, bet čia visgi buvo spėtos nufilmuoti kelios „Game of Thrones“ serijos. O jeigu atvirai, viskas su Malta, o ypač Valeta, yra gerai (čia kur kas dažniau girdėjau „Krikštatėvio“ garso takelį nei Sicilijoje). Tik venkite tradicinės maltiečių kavos su anyžiais. Ji gali kaip reikiant išmušti iš vėžių.

1. „Piadina Caffe“, 24 Triq Santa Lucija, Valeta

Esanti pačioje Valetos širdyje „Piadina Caffe“ savo duris kas rytą atveria 7 val. 30 min. Pusryčiaudami čia rasite šviežių kruasanų, dribsnių, salotų, skrebučių su pagardais, o svarbiausia – firminį patiekalą „piadina“ (plokščia duona, primenanti itališką „focaccia“). Tai – vieta tiems, kurie neskuba pradėti savo ryto ir neturi nieko prieš pusryčius sėdint ant tiesiog ilgų šalia kavinės besileidžiančių laiptų.

Espreso kavos puodelis – 1 Eur. Kruasanas – 1,50 Eur. Sumuštinis su Parmos kumpiu ir ementalio sūriu – 1,50 Eur.

Valetos širdyje esanti kavinė („Piaddina Caffe“ nuotr.)


2. „Debbie‘s Caffe“, Triq Gorg Borg Olivier, Mellieħa

Šiauriausiame Maltos miestelyje įsikūrusi „Debbie’s Caffe“ – tai paguoda akims ir ryte maršus grojančiam skrandžiui. Rasite europietiškų ir amerikietiškų blynelių, sveikuoliškų bei gurmaniškų sumuštinių, keksiukų ir kitų naminių sezoniniais vaisiais ir uogomis dekoruotų desertų.

Pusryčius galite užsisakyti ir angliškos arbatėlės principu: į komplektą dviem įeina dvi pusryčių bandelės „scones“ su naminiu džemu, du keksiukai, šokoladainis ir arbatinukas. Kaina – 11,50 Eur. Angliški pusryčiai (kraujinė dešra, šoninė, kepti kiaušiniai, grybai ir vyšniniai pomidorai, pupelės, skrebutis) – 6,70 Eur.

Pusryčius galite užsisakyti ir angliškos arbatėlės principu („Debbie’s Caffe“ nuotr.)


Rasite nuo kaloringiausių iki sveikuoliškiausių skanumynų („Debbie’s Caffe“ nuotr.)


3. „Café Jubilee“, 125 Triq Santa Lucija, Valeta

„Café Jubilee“ rasite ne tik Valetoje, bet dar dviejuose Maltos miestuose – Gzira ir Victoria. Visas šias kavines sieja įmantrus ir netgi keistas ryškių spalvų interjeras. Kavinės meniu rasite daug Viduržemio jūros virtuvės patiekalų – sriubų, salotų, makaronų. Tačiau pusryčiai čia yra vadinami žemyniniais: galite užsisakyti mėsos ir inkstų pyrago, įvairių brusketų.

Prancūziškas batonas su sūriu, kumpiu ir pomidorais – 2,50 Eur. Šalta arbata – 1,50 Eur.

„Café Jubilee“ rasite ne tik Valetoje, bet dar dviejuose Maltos miestuose – Gzira ir Victoria (Café Jubilee nuotr.)


Viduržemio jūros virtuvės patiekalai (Café Jubilee nuotr.)


#kaina #brunch #Malta #kelionė #kavinės #kurvalgyti #pusryčiai #maistas #restoranai

ATGAL

PASIDALINTI