Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Vėlyvieji pusryčiai: aistringi ispaniški ritmai

¡Hola!

Kadangi į Lietuvą sugalvojo grįžti žiema, aš sušilti ir, žinoma, paieškoti vėlyvųjų pusryčių iškeliavau į Ispanijos pakrantę, kur valgydamas pusryčius galėsiu ir saulės spinduliuose pasikaitinti. O gal net ir atsigaivinti nedideliu ąsočiu „Sangrijos“.

Kuo dar be skanaus maisto žavi Ispanija – didelėmis jo porcijomis. Atneštam maistui įžiūrėti lėkštėje tikrai neprireiks padidinamojo stiklo! O pagrindinis mano patarimas – ieškodami, kur pavalgyti, rinkitės vietas, kuriose lankosi vietiniai gyventojai. Daug maloniau pusryčiauti su kavą gurkšnojančiais ispanų senjorais nei būriu turistų!

Ispaniškas omletas

Klasika. Rasite ne vieną lietuvišką receptą, kaip tokį omletą pasigaminti, todėl per daug čia apie jį nekalbėsiu. Primena pyrago gabaliuką, tik gomurį glosto ne biskvitas, o sutrintos virtos bulvės. Omletui kompaniją palaiko ir baltos duonos, prancūziško batono riekė, aptepta trintais pomidorais. Kaipgi be jų Ispanijoje!

Kaina: 4–5 Eur Vieta: „Schilling“ Carrer de Ferran, 23, 08002 Barcelona


Sumuštinis su kumpiu

Pradėkime nuo to, kad šis sumuštinis – ne su paprasta duona ir ne su paprastu kumpiu. Tiesa, Alikantėje lauko bare manęs dar paklausė, norėsiu sumuštinio pagal ispanus ar normalaus. Vertimas: ispaniškas – su ispanišku kumpiu, normalus – su paprastu virtu kumpiu. Bet vietiniuose baruose niekas tiek nesismulkina ir drąsiai ant prancūziško batono deda dieviškai gardžias ir tobulai plonai supjaustytas ispaniško kumpio riekeles. Nors dar gali paklausti, ar pageidausite ant batono užtepti trintų pomidorų ir apšlakstyti trupučiu alyvuogių aliejaus. Jums belieka tik energingai palinksėti galva ir pasakyti „gracias“!

Kaina: 3–4 Eur Vieta: „Mesón del Café“ (sako, kad čia skaniausia kava visoje Barselonoje) Carrer de la Llibreteria, 16, 08002 Barcelona


Kiaušinienė su bulvėmis ir kumpiu

Iš mažų kavinių ir barų keliamės į restoraną ant jūros kranto Nerja miestelyje. Čia daugiausia sutiksite vokiečių turistų, o aš dar sutikau ir lietų, merkiantį kiaurai, bet didvyriškai valgiau prie lauko staliuko, sėdėdamas po skėčiu ir versdamas padavėjus prie manęs ne prieiti, o pribėgti. Juk atvykusio iš lietaus šalies keli lietaus lašai neišgąsdins. O nuotaiką iki debesų pakėlė vaizdas lėkštėje – pilką dieną jis nuspalvino Ispanijos vėliavos spalvomis. Primiršusiems padėsiu – raudona ir geltona. Po tokių pusryčių norėjosi tik aistringosios salsos arba bačiatos. Nors, nemeluosiu, man labiau norėjosi kavos, o kelionės draugei – deserto! Tokia ta nuodėmingoji Ispanija, sunku atsispirti jos pagundoms.

Kaina: 5–6 Eur Vieta: „Restaurante Terraza Mar Bella“ Plaza de Cavana, 2, 29780 Nerja, Málaga


#atostogos #restauranteterrazamarbella #Ispanija #alikantė #kavinės #kelionės #kurvalgyti #pusryčiai #skanu #mesondelcafe #maistas #barselona #restoranai #schilling

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg