Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Atgimstantis Latvijos kurortas – Liepoja

Tie, kurie mėgsta ramybę, tuščius ir dar truputį laukinius paplūdimius, turėtų nepatingėti kirsti sienos ir apsilankyti Latvijos pajūryje. Idealus poilsis turintiems kemperius, mat jiems ten – puiki erdvė, galėsite visai neįpareigojančiai iškylauti kur tik panorėję. Praeitą vasarą nuvykau ten paprastuoju būdu – tiesiog išsirinkau gana netikėtą vietą – dar truputį pamirštą, bet su šviesia ateitimi – Liepoją.

Į Liepoją vykau rugsėjį. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


Ramiam savaitgaliui

Prisikalbinau savo patėvį, sėdom į mašiną ir išvažiavom ieškoti nuotykių. Be jokių kemperių, tiesiog standartiškai apsigyvenome viešbutyje ir keliavome į miestą apsižvalgyti.

Nors latviškojo kurorto karaliene yra vadinama Jūrmala, kuri yra antras pagal dydį miestas Latvijoje, tačiau Liepoja nusileidžia tik vos vos – šiame sąraše yra netgi trečia. Kodėl sakau netgi? Švelniai tariant, šis uostas truputį apmiręs, neperpildytas poilsiaujančiais, jame dar nemažai vadinamųjų namų vaiduoklių.

Visgi į šį miestą dedama vilčių ir jam planuojama šviesi ateitis. Jau dabar galite pastebėti nemažai atnaujinamų objektų, įrengtų parkų ir naujai sutvarkytų golfo bei teniso aikštelių.

Ką ten veikti, jeigu esate foodie

Važiuodama bandžiau ieškoti, ką ten veikti, bet standartiškai radau tik nuorodų į muziejus ir bažnyčias. Kas gal ir nieko, bet man, kaip maisto tinklaraštininkei, aktualios maistinės pramogos.

Prancūziško tipo kepyklėlė ir vietinė žuvis „Hot Potatoe“ restorane. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


  1. Pusryčių ar kepinio – į „Boulangerie

Miela jauki prancūziško tipo kepyklėlė. Į ją keliaukite pusryčių, įsigyti duonos ar išgerti kavos su pyragaičiu. Ten vyksta ir savaitgalio vėlyvieji pusryčiai.

Itališko tipo restoranas „Roma“ su didele jaukia terasa ir fontanu. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


  1. Itališkai romantiškos vakarienės – Roma restorans

Fainas restoranėlis pačiame centre su puikia terasa ir net fontanu. Vieną akimirką galite pasijusti kaip Romoje. Pietums ar jaukiai vakarienei!

Turguje gausu įvairios žuvies: tiek šviežios, tiek rūkytos. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


  1. Į turgų ir į iškylą – „Annas tirgus“

Jaukus Liepojos turgelis, kuriame galite prisipirkti šviežių produktų ir keliauti piknikauti (kaip ir padariau aš). Arba tiesiog prisėsti kokioje turgaus kavinukėje ir sukirsti cepelinų ar sultinį su čeburėku. Užsukite į apačioje esantį žuvies skyrių – visai neblogas šviežios žuvies pasirinkimas, bet dar didesnis – šalto ir karšto rūkymo žuvų.

Kokteilių ir įvairių renginių vieta. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


  1. Aperityvo, digestyvo, o gal ir pašokti – „Fontaine Palace

Autentiškame uosto pastate įsikūręs kokteilių baras su lauko terasa tiks ir aperityvui, ir digestyvui. Arba tiesiog čia užsukite išgerti arbatos ar sukrimsti užkandžio. Beje, čia vyksta įvairūs koncertais ir teminiai vakarai.

  1. Bulvių ir žuvies – „Hot potatoe

Bene labiausiai patikęs restoranėlis – „Hot potatoe“. Įvairus šviežios žuvies pasirinkimas, neblogos porcijos ir jauki atmosfera, mat restoranėlis įsikūręs siauroje gatvelėje. Viduje taip pat vyksta gyvos muzikos koncertai ir šokiai.

Mylimi pusryčiai su mocarela ir pomidorais „Boulangerie“ ir vyno taurė „Vinastudija“. Urtės Mikelevičiūtės nuotr.


  1. Vyno –„Vinastudija

Liepojoje rasite ir vieną specializuotą vyno parduotuvę, priklausančią vietiniam vyninių tinklui. Čia ne tik galite įsigyti, bet ir vietoje išgerti vyno su gabalėliu sūrio. Beje, asortimentas tikrai puikus.

Ko nesitikėti ir ko tikėtis      

Apie per daug aktyvias pramogas nesvajokite, nes, kaip ir sakiau, miestas dar tik atgimimo stadijoje. Tačiau akiračio praplėtimui Liepoja puikiai tinka. Čia važinėja tramvajus, tad siūlau pralėkti ir juo. Yra ir vandens pramogų, minėtų muziejų, kino teatras ir renginiams skirtas kompleksas. O jeigu dar vykstate su smagia kompanija – geras laikas garantuotas.

Kiti Urtės rubrikos straipsniai:

Urtė keliauja ir ragauja: tropinės vasaros TOP 10 iš Nidos

Urtė valgo: naujas kinų restoranas be drakonų galvų ir raudonų žibintų

Urtė keliauja: Fuerteventura – Marsas Žemėje, rojus žuvies megėjams ir vandens sporto aistruolių oazė

#UrtėMikelevičiūtė #Liepaja #Urtėkeliauja #Urtėragauja #Latvijospajūris #latvija #Liepoja

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg