Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

UNIVERSALI GEOMETRIJA KAJ FRANCKO DIZAINE

Kaj Franckas (1911–1989) Vyborge gimęs kūrėjas laikomas Suomijos dizaino sąžine. Savo kūryboje jis pašalino viską, kas nebūtina, palikdamas tik esminius elementus. Kaj Franckas buvo apdovanotas galybe Suomijos ir tarptautinių apdovanojimų, o jo darbai buvo eksponuojami daugelyje dizaino ir meno muziejų visame pasaulyje. Stiklo linija „Kartio“ ir stalo reikmenų linija „Teema“ yra vienos žinomiausių jo kūrinių, kuriuos Lietuvoje platina suomių „Iittala“ produkcijos atstovai įmonė „Ginalas“.

2016 NAUJIENA – ATNAUJINTI „SCANDIA“ STALO SERVIRAVIMO ĮRANKIAI

Kaj Francko dizainas yra orientuotas į geometrines formas. Šio suomių dizainerio gaminiai universalūs – norint serviruoti stalą bet kokiai progai, nereikia namuose turėti nesuskaičiuojamos daugybės dalių servizo.

Paprasta tačiau savita „Scandia“ stalo įrankių forma atpažįstama nuo 1952 metų, kai Kaj Franckas sukūrė jų kolekciją, mintyje turėdamas kasdienius poreikius. Šiomis dienomis „Scandia“ stalo įrankių linija yra klasika, pritaikyta ir moderniam, ir tradiciniam stalui.

„Scandia“ stalo įrankių linija yra klasika tinka ir moderniam, ir tradiciniam interjerui.


„Scandia“ įrankiai – tai klasika, be abejonės, tinkama tiek moderniam, tiek tradiciniam stalo serviravimui. Kolekcija buvo gaminama 1952–1989 metais ir 1996–1998 metais. 2016-aisiais ji atnaujinta ir sugrąžinta, kaip „Iittala“ kolekcijos dalis, ir pritaikyta šiandienos mitybos įpročiams.

DIZAINO HARMONIJA

Viename tyriausių savo kūrinių „Kartio“ stikle Kaj Franckas užfiksuoja tobulą pusiausvyrą tarp medžiagos ir geometrinių formų. Sukonstravęs šį paprastą, bet pakankamai tvirtą ir kasdienai tinkantį gaminį, Kaj Franckas sukūrė legendinį geriamosios stiklinės modelį, pranokstantį bet kokias tendencijas. Plati ir įvairi „Kartio“ spalvų paletė puikiai įrodo „Iittala“ meistrų sugebėjimus.

„Kartio“ stikle įrėmintas dizaineriškas paprastumas ir universalumas.


Kita dėl begalinių kombinacijų ypač universali „Teema“ virtuvinių indų linija gali patenkinti nuolat kintančius serviravimo poreikius. „Teema“ induose galite ruošti maistą, o prireikus, naudoti juos ir orkaitėje. Šios kolekcijos gaminiai gali būti naudojami maisto patiekimui, saugojimui ir netgi šaldymui. Dėmesį traukia pagrindinė dizaino idėja gaminius išvystyti iš trijų esminių formų: apskritimo, kvadrato ir stačiakampio, o, pasak šių gaminių dizainerio Kaj Francko, spalva yra vienintelė reikalinga dekoracija.

„Teema“ indų kolekcija ir stiklinė „Kartio“.


PASIKEITĘS VARTOTOJO POŽIŪRIS

Kaj Francko dizainas puikiai atitinka šiuolaikinių žmonių poreikius. Dauguma pradėjo ieškoti vientisumo, gilumo ir tikrų produktų. Niekam nebereikia statulėlių, kurios atrodo tik gražiai. Apsipirkimas tapo lengvu užsiėmimu, kai viskas yra pasiekiama tada, kada reikia tiek internetinėse, tiek realiose parduotuvėse. Pasirinkimo gausa galiausiai privertė pirkėjus atidžiai įvertinti daiktus, kurie turi autentišką istoriją.

Svarbūs tapo momentai praleisti kartu su draugais ir šeima, tad žmonės ieško objektų, kurie priartina juos prie fundamentalių dalykų, bet su nauju cinkeliu. Dėmesys detalėms ir mėgavimasis jomis tampa šių laikų prabanga ir vertybe, kai visas pasaulis skuba labiau nei kada nors anksčiau.

„Suomių „Iittala“ kūriniai yra kruopščiai pagaminti iki smulkiausios detalės. Todėl žmonės juos saugo visą gyvenimą, o vėliau perduoda ateities kartoms. Taip yra dėl to, kad kiekviena detalė ir forma turi prasmę“, – sako „Ginalas“ vadybininkė Eglė Paškauskienė.

#interjeras #kajfranck #gaminiai #ginalas #iittala #namųinterjeras #dizaineris

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg