AŠ Ikona vmgonline

„Uncle Sam’s American Pub“: nauja Amerikos valstija Vilniaus viduryje

Kad ir kaip mylėtume savo šalį, turime pripažinti, kad jai didžiulę įtaką daro didžiosios valstybės, turbūt labiausiai – JAV. Amerikiečių muzika, kinas, mada, technologijos ir, be abejonės, virtuvė lietuvius išties žavi, todėl gana keista, kaip iki šiol Lietuvoje dar nebuvo tikro, populiaraus amerikietiško stiliaus baro. Būtent – iki šiol, nes jau kelias savaites pačioje Vilniaus širdyje dirba amerikietiško stiliaus užeiga „Uncle Sam’s American Pub“.

(Valerijos Stonytės nuotr.)


Žodžiai „amerikietiškas“ ir „pub“ ne visai dera, mat pastarasis terminas yra kilęs Anglijoje, kur tokio tipo užeigos yra pačios populiariausios. Tačiau šiuo atveju jis puikiai tinka, mat dėdė Semas (angl. Uncle Sam’s – dėdės Semo), prisistatydamas kaip amerikietis, turi teisę parodyti ir kitą savo pusę, kuri – ne visada šimtu procentų amerikietiška. Todėl čia galite paragauti ne tik patiekalų ar gėrimų, kurių gimtinė yra JAV, bet ir angliškųjų fish and chips arba kiekvieno lietuvio mėgstamos keptos duonos ir vietinio alaus.

(Valerijos Stonytės nuotr.)


(Valerijos Stonytės nuotr.)


(Valerijos Stonytės nuotr.)


Kas pirmiausiai patraukia akį įėjus į šią smuklę, tai gausybė amerikietišką dvasią kuriančių detalių: blizgantis kadilakas prie pat durų, tiesiai iš aštuoniasdešimtųjų disko grupės „Village People“ vaizdo klipo nužengęs policininkas, sidabru tviskantis maisto vagonėlis (už kurio slepiasi visa virtuvės komanda), daugybė švieslenčių ant sienų, JAV sporto komandų logotipais dekoruotos kėdės bei unikalūs meniu iš amerikietiškų automobilių numerių. Visa tai susipina į vieną krūvą ir, atrodytų, turėtų apsvaiginti galvą nuo spalvų ir tekstūrų, tačiau, iš tiesų, nieko negalima nei pridėti, nei atimti – viskas tarpusavyje dera idealiai.

(Valerijos Stonytės nuotr.)


(Valerijos Stonytės nuotr.)


(Valerijos Stonytės nuotr.)


Čia patiekiamas maistas taip pat kuria tam tikrą atmosferą. Kadangi amerikiečių virtuvė – daugialypė ir sudaryta iš daugybės kultūrų virtuvių, tad patiekalų, garnyrų ir padažų įvairovė meniu – tikrai įspūdinga. Kalbant apie tradicinius amerikiečių patiekalus, negalima nepaminėti mėsainio. Jų „Uncle Sam’s American Pub“ savo meniu turi net dešimt ir su išties rimtais įdarais bei priedais. Prie kiekvieno mėsainio galima pasirinkti karštą ir šaltą garnyrus bei padažą. Tiems, kuriems mėsainių nesinori, gali rinktis vieną iš keturių pagrindinių patiekalų, nachos, tacos arba kažkurį variantą iš ganėtinai sočių užkandžių.

Mėsainis „Nevada“ su 24 valandas brandintu jautienos žandu, pomidorais, agurkais, raudonuoju čederio sūriu, karamelizuotais svogūnais, saulėje džiovintų pomidorų kečupu ir Harrisa majonezu. Garnyrui: naminės bulvių lazdelės, Cezario salotos bei degintų porų ir šoninės majonezas. Kaina: 8,50 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Ant žarijų kepti BBQ kiaulienos šonkauliai su batatais, cukinijų tzatziki ir rūkytu naminiu majonezu. Kaina: 10 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


„Banana Split“ desertas: keptas bananas su vaniliniais sūrio putėsiais ir „Oreo“ sausainiais. Kaina: 3,50 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


„Uncle Sam’s American Pub“ laukia ir tų, kurie nori pasimėgauti alumi. Jo įvairovė, tiek pilstomo alaus, tiek buteliukais – stebinanti. Šis baras yra iš vos kelių, turinčių legendinį amerikietiškąjį Budweiser alų. Kadangi Amerika neįsivaizduojama be burbono, čia ir šiam gėrimui teikiamas ypatingas dėmesys – jo rūšys buvo atrinktos itin atidžiai. Mėgstantiems vakarus mieste leisti gurkšnojant kokteilius, baras gali pasiūlyti net trijų rūšių old fashioned koktelių.

(Valerijos Stonytės nuotr.)


(Valerijos Stonytės nuotr.)


Užeigoje atras sau vietą ne tik gurmanai, bet ir melomanai. Kiekvieną penktadienio vakarą „Uncle Sam’s American Pub“ scenoje pasirodo viena ar kita gyvai grojanti grupė, kuri šiai vietai suteikia papildomo šarmo. Užeigos įkūrėjai tikisi greitu metu įsigyti automatinį muzikos grotuvą, kuris pradeda groti pasirinktą dainą tik įmetus monetą (angl. jukebox) – tai turėtų tapti dar viena pramoga lankytojams. Šiaip ar taip, didžiausia pramoga užeigoje – galimybė pasijausti lyg tikroje amerikietiškoje smuklėje. Tiems, kurie neturi galimybės aplankyti JAV, ši vieta bent trumpam gali nunešti jus kitapus Atlanto.

Adresas: Islandijos g. 1, Vilnius

Darbo laikas: I–IV 11:00–02:00; V 11:00–06:00; VI 12:00–06:00; VII 12:00–02:00

„Facebook“ paskyra ČIA

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#budweiser #unclesamsamericanpub #Amerika #JAV #uncleSam #burgeriai #mėsainiai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg