AŠ Ikona vmgonline

Ukrainiečių virtuvės restoranas Palangoje: pasiilgusiems su meile ruošto maisto

Kadaise legendinė lietuvių grupė „ŽAS“ dainavo „Palanga močiučių“. Šiandien Palanga toli gražu nebe senjorų kurortas – vasarą šį žavų pajūrio miestą daugiau renkasi jaunimas. Tačiau norintiems pasijusti tarsi pas močiutę, vietų galima rasti, ir ne vieną. Turbūt skaniausia jų ir labai nesudėtinga atrasti – vilos „Žvaigždė“ ukrainiečių restoranas.

Valerijos Stonytės nuotr.


Savo kūrybinės kelionės metu VMG komanda šiame restorane lankėsi ne kartą. Kodėl? Dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, po pirmo karto norėjome patikrinti, ar ir kitas bus toks pat geras. Antra, skaniai pavalgius norėjosi grįžti dar ir dar. Kalbant apie maistą, meniu neatrodė įspūdingas: puikiai pažįstami barščiai, koldūnai, troškiniai, kepsniai. Tačiau paslaptis ir yra paprastumas: ne kiekvienas sugeba taip paruošti ir pagaminti tokius paprastus, atrodytų, net kasdienius patiekalus. Jausmas toks, lyg ruošė močiutė – ne bet kaip, o su meile.

Kalbant apie restorano interjerą, jis atitiko temą, pratęsė ukrainietišką mintį. Mums kliuvo gana neblogas oras, kad galėtume sėdėti lauko terasoje: jaukus kiemas, saulėgrąžomis, kukurūzais ir kitomis gamtos gėrybėmis dekoruotas paties restorano fasadas, mediniai lauko suolai, gėlėtos klijonkės, už nugaros besigirdintis kiek tylesnis J. Basanavičiaus gatvės šurmulys ir permainingas vėjas priminė tokią labai lietuvišką, labai pasiilgtą vasarą senelių kaime. Tetrūko nupjautos žolės kvapo ir šalia kudakuojančių vištų.

Valerijos Stonytės nuotr.


Patiekalus užsisakėme pagal iš anksto girdėtas rekomendacijas: nuostabūs barščiai ir šaltibarščiai bei must try Mukačevo troškinys. Dar paragavome silkės, ruoštos ūkiškai, Kijevo kotleto bei saldžių virtinukų su vyšniomis. Gavę pirmus patiekalus nustebome, kad nors viskas skamba elementariai, tačiau atrodo neįtikėtinai. Visą tą įspūdį kėlė ryškios, gėlėtos molinės lėkštės, suteikusios kažkiek daugiau vasaros jausmo nei jo tuo metu buvo Palangoje. Čia turėtų mokytis kiekvienas būsimas maisto stilistas: kiek daug šarmo tinkamai parinkta lėkštė gali suteikti net paprasčiausiems koldūnams.

Šalti barščiai, gaminami tik vasarą – 3 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Žymieji Kijevo barščiai. Didelė porcija – 4,70 Eur, maža – 3 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Ūkiška silkė – 4 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Negalintiems išsirinkti iš gana plataus meniu, restoranas prideda špargalę pačioje meniu pradžioje. Čia nurodyti klasikiniai ukrainiečių patiekalai, kuriuos virtuvė labiausiai rekomenduoja paragauti apsilankiusiems pirmą kartą. Iš šio rekomenduotino meniu išbandėme net 5 patiekalus iš 7 ragautų. Vienas jų, kurio nuotraukos čia nerasite, – naminiai koldūnai su mėsa ir grybų padažu (4,70 Eur), dingo taip greitai, kad fotoaparatas nespėjo užfiksuoti nė tuščios lėkštės.

Tikrasis Kijevo vištienos kotletas, patiekiamas su keptu obuoliu – 8 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Mukačevo troškinys – 7 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Virtiniai su vyšniomis ir grietine – 4,50 Eur (Valerijos Stonytės nuotr.)


Po tokių vaišių norėjosi tik miegoti. Gaivus oras, sotus maistas ir aptarnaujančio personalo rūpestis leido pasijusti tarsi vaikui, kurį apšokinėja mama, teta ir močiutė. Ramino ir pakankamai nedidelė sąskaita. Ir, netgi nepaisant vietoje žaliosios arbatos atnešta vaisinė, gero įspūdžio nesugadino dar ir trečias, šįkart jau ne fotografuoti skirtas, kartas restorane. Kitą vasarą būtinai sugrįšime.

Vila „Žvaigždė“: S. Daukanto g. 6, Palanga

„Facebook“ paskyra ČIA

Darbo laikas: I–VII 10.00–22.00

#vilažvaigždė #palanga #Barščiai #koldūnai #kurvalgytipalangoje #kurvalgytipajūryje #virtinukai #MaistasPalangoje #šaltibarščiai #ukrainiečiųvirtuvė

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg