AŠ Ikona vmgonline

Užsinorėjote sušių? Šie triukai padės jais mėgaujantis suvartoti mažiau kalorijų

Apie tai, ar sušiai saugo figūros linkius, ar priešingai – jiems kenkia, dietologai kalbėjo ir tebekalba daug. Internetas kupinas kalorijų lentelių, kuriose sušiai atrodo absoliučiai nenuodėmingi, tačiau rasite ir tokių, kur didelė sušių porcija kaloringumu kone prilygsta cepelinams. Ką daryti, kad mirk gyvenk užsimanius sušių galėtume jais mėgautis nerizikuodami suvalgyti dienos kalorijų normos?


Pirma. Venkite ypač greitojo maisto restorane aršiai siūlomų gausių sušių rinkinių, kurie, žvelgiant iš finansinės pusės, labai gundo, bet, užsisakę rinkinį, kurio pakaktų dviem žmonėms, ir visą jį sukišę į skrandį, ne veltui jausitės apsunkę. Taip, lašiša, daržovės ar tunas juodo darbo nenudirbs, bet ar pagalvojote, kiek su sušiais sukemšate ryžių? Geriau užsisakyti mažiau (klasikinį 6 sušių rinkinį) ir sulaukti sotumo jausmo.

Antra. Jei jaučiatės išbadėję, būtinai prieš puldami prie sušių meniu užsisakykite sriubos. Pavyzdžiui, garsioji, tradicinė japonų miso sriuba, gaminama iš sultinio ir fermentuotos sojų pupelių pastos miso (dubenėlyje, priklausomai nuo priedų – vos 50–80 kcal) yra tikras išganymas, o po jos norėsis vos 4–6 sušių, bet ne 10 ar keliolikos, kaip esate pratę.


Trečia. Neignoruokite vasabio padažo – ne kartą įrodyta, kad aštrus maistas slopina apetitą. Lygiai taip pat nespjaukite į marinuoto imbiero gabalėlius – juk imbieras aktyvina medžiagų apykaitą.

Ketvirta. Atidžiai išstudijuokite ingredientus – juk sušis sušiui nelygu. Ir pasistenkite nesirinkti tų, kuriuos gaminant naudojamas majonezas ar riebus kremas. Dažniau sakykite taip sašimio sušiams be ryžių (tai plonai pjaustyta neapdorota žuvis, papildyta įvairiausiais pagardais) arba vegetariškiems sušiams, kuriuose ryžio kailinukus apsivilkę puikuojasi agurkai arba avokadai.

Penkta. Naudokitės pagaliukais, net jei su šakute sušius smeigti daug patogiau. Pagaliukai bent truputį stabdys greitavalgius, kurie į skrandį maistą meta beveik nekvėpuodami. Didesnės pertraukos tarp kiekvieno sušio gabalėlio lygu greičiau atkeliausiantis sotumo jausmas.


Šešta. Dietologai tikina, kad vieni naudingiausių sušių – su lašiša ar tunu, nes abi žuvys turi begales naudingų medžiagų (omega 3 riebalų rūgščių, baltymų, vitamino D, ypač svarbaus imunitetui ir palaikant kūno formas). Be to, tai ypač aktualu lietuviams, kurie į savo mitybos racioną įtraukia per mažai žuvies. Vieno paprasto sušio su tunu ir lašiša gabalėlyje yra apie 40 kcal.

Septinta. Taip, tešloje apvolioti ir po to keptuvėje pačirškinti kepti sušiai tiesiog tirpsta burnoje, bet… prideda kalorijų. Ir nemažai. Susilaikykite.

#žuvis #japonija #lašiša #kalorijos #sušiai #tunas #vasabis

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg