Užkulisiai: geriausio pasaulio someljė čempionatas
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Užkulisiai: geriausio pasaulio someljė čempionatas

Balandžio pabaigoje į Mendozą (Argentina) vykusį geriausio pasaulio someljė čempionatą „The Association de la Sommellerie“ sukvietė šešiasdešimt vyno žinovų. Tarp jų buvo ir keturis kartus geriausio Lietuvos someljė titulą laimėjęs Narimantas Miežys. Nors someljė yra pripratęs prie dalyvavimo čempionatuose ir skaičiuoja, kad yra dalyvavęs jau daugiau nei devyniolikoje varžybų, jis pastebi, kad pasaulio čempionatai yra kitokie. Juose už asmeninę garbę daug svarbesnis yra atstovavimas savo šaliai.

Lietuvai atstovavęs someljė Narimantas Miežys (asmeninio albumo nuotr.)


Narimantai, čempionas iš Švedijos Arvid Rosengren sakė intensyviai studijavęs vyną paskutinius šešerius metus. Viename interviu jis pasakojo vynui kiekvieną dieną skyręs porą valandų ir savo šaldytuve laikęs tik vyno butelius ir keletą kiaušinių. Kaip reikia ruoštis tokiam čempionatui? Arvid laimėjo čempionatą, nes intensyviai ruošėsi ir tam turėjo puikias sąlygas. Jam padėjo daug žmonių – tai nebuvo tik vieno žmogaus darbas. Visa tai atsiremia į finansus. Jis turėjo puikų trenerį. Tokių trenerių Lietuvoje dar nėra, bet buvo keletas žmonių, kurie man padėjo lygiai taip pat. Aš ruošiausi degustuodamas gėrimus aklai. Man būdavo atnešama taurė ir tiesiog užduodamas klausimas „kas čia?“ Per 7 minutes aš turėjau parašyti vyno esė, leidžiantį padaryti išvadas, koks tai yra vynas. Turėjau įvardinti, koks tai yra regionas, šalis, gamintojas, kuri vynuogė, kiek tas vynas kainuoja, kiek jis turi alkoholio, kaip jį reikėtų patiekti ir su kuo vartoti. Ruošdavausi kiekvieną trečiadienį dienos metu eidamas į treniruotes. Tai, kad aš restorane dirbau kaip someljė, buvo mano pranašumas, nes įgijau praktikos ir žinojau, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Lygiai taip pat ruošiamasi ir skaitant teoriją. Pirmajame atrankos etape visiems buvo duotas 60 užduočių klausimynas, kurį reikėjo išspręsti per pusantros valandos. Jame klausiama ne tik apie vynus, jų gamintojus ir regionus. Jei klausiama apie vynuoges, jos nebus populiariosios vynuogės, jos bus tos, kurių paprastas žmogus nebus girdėjęs. Someljė turi žinoti ir skirtingų spiritinių gėrimų gamintojus, degtinės ar alaus rūšis, išmanyti sūrius, padažus ir gebėti priderinti maistą prie vyno.

Someljė darbo vertinimas (decanter.com nuotr.)


Viena čempionato užduočių buvo išvardinti 13 vynuogių rūšių, kurios gali būti naudojamos vengriškame „Egri Bikaver“ vyne, dar kitaip žinomame kaip „Jaučio kraujas“. Ar geriausias someljė – tai tarsi enciklopedija, žinanti viską, kas įmanoma?

Teorija yra toks dalykas, kurį tu gali arba išmokti mintinai, arba žinoti, nes tu ten esi buvęs ir ragavęs tokio vyno. Geriausia yra išmokti paragaujant. Kai tu keliauji po regionus, bendrauji su žmonėmis. Kad ir kiek skaitytum, kaip yra gaminamas šampanas ir kokie yra įspūdingi jo rūsiai, niekada to tiksliai neįsivaizduosi, jei nenuvyksi į Šampanę. Taip pat ir su Vengrija. Aš tikrai nemanau, kad Arvid buvo tame Vengrijos regione. Turi daug skaityti, nes negali apkeliauti visų pasaulio šalių, bet tam, kad atspėtum vyną akloje degustacijoje, turi būti jo ragavęs. Man svarbiausia žinoti penkis pagrindinius Vengrijos regionus. Ar yra prasmės žinoti visus regionus? Tai yra klausimas, bet žmogus, kuris ruošiasi čempionatui, jau būna juos išmokęs.

Iš pusfinalio, kuriame dalyviai turėjo atlikti praktines užduotis, į finalą pateko ir geriausiai pasirodė restoranuose dirbantys ir su nepatenkintais ar dvejojančiais klientais susiduriantys someljė. Jis turėtų išsiaiškinti, kodėl žmogus yra nepatenkintas ar kokiam renginiui jis ruošiasi, ko tikisi. Visa tai parodo, kad someljė nėra tik vyno žinovas ir vyno teoretikas. Tai – žmogus, kuris aptarnauja svečius, kuris su jais bendrauja ir parduoda vyną. Jis yra ir pardavėjas, ir psichologas, besiaiškinantis, kodėl tas vynas žmonėms atrodo nepriimtinas.

Čempionato eiga, sumontuotas restoranas (decanter.com nuotr.)


Šis čempionatas buvo ypač sėkmingas Baltijos šalims. Tarp penkiolikos geriausių pateko someljė iš Danijos, Suomijos, Norvegijos, Latvijos, du dalyviai iš Švedijos. Ką tai pasako apie vyno kultūrą mūsų regione?

Aš užėmiau 36 vietą, o italas užėmė 28. Mums, kaip šaliai, neturinčiai gilių vyno tradicijų, tai yra puikus pasiekimas. Bet tai nereiškia, kad italas yra prastas vyno žinovas. Tiesiog mūsų bendras rinkos suvokimas ir kultūra yra kitokia. Tai, kaip mes mokomės ir kaip bendraujame su klientu, parodo, kad mūsų žinios yra aukštame lygmenyje ir kad turime tikrai gerą rinką. Nesame tarp tų šalių, kurios diktuoja madas, bet esame pirmaujančių šalių grupėje. Tai, kad iš 15 pusfinalio dalyvių 8 atstovavo Baltijos regionui, tik parodo, kad mūsų rinka yra pirmaujanti.

Apibendrinant visus čempionato įspūdžius, kokią patirtį parsivežėte?

Kiekvieną kartą važiuojame tobulėti ir parsivežame daug naujų žinių. Argentinoje matėme naujų vynuogynų, naujų vynų. Buvome maloniai nustebinti vynų kokybės, visos kylančios vyno ekonomikos ir to, kaip žmonės gyvena vynu. Žiūrime ir kaip reikėtų bendrauti su svečiais, nes mes vis dar augame. Vis dar mokomės. Kalbant apie vyno tendencijas, someljė čempionatai parodo, kur link yra einama. Pastebėjome, kad nebėra ryškiai domimasi tik vienos šalies vynais. Šiais metais čempionate buvo vynų iš viso pasaulio. Praeitame čempionate buvo Azijos šalių, kaip Kinija ar Japonija, vynų banga. Dabar grįžtama prie pagrindų: Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, JAV ir, apskritai, šalių, kurios gamina vyną.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#narimantas #someljė #patirtis #interviu #čempionatas #narimantasmiežys #Lietuva #pasaulis #lietuvossomeljė #pasaulio #konkursas

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg