Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Uždraustas alkoholis„Mėnesiena“ (angl. „Moon Shine“) – lietuviškos samanės atitikmuo JAV. Tai – spiritinis gėrimas iš kukurūzų, kurio varymas, gėrimas ir prekyba ilgą laiką buvo nelegalus užsiėmimas. Tačiau šiais laikais kai kuriose JAV valstijose, gavus reikiamus leidimus, „Mėnesiena“ tapo legali gaminti, vartoti ir prekiauti.

ROMANTIŠKAS PAVADINIMAS

Šios amerikietiškos naminukės pavadinimas „Mėnesiena“ atsirado ne dėl to, kad vieną karštą vasaros vakarą begeriant šį gėrimą užplūdo romantiški jausmai. Priežastis – kur kas praktiškesnė. Prieš kelis dešimtmečius JAV, kaip ir Lietuvoje iki šiol, gaminti naminius spiritinius gėrimus, juos vartoti ir pardavinėti buvo draudžiama. Todėl amerikiečiai kukurūzų naminukę gamindavo naktį mėnulio šviesoje, kad niekas neaptiktų ir nenubaustų.

„ŪKIŠKA“ TARA

„Mėnesiena“ vadinamas gėrimas laikomas stiklainiuose. Šiais laikais tokia tara išskiria gėrimą iš kitų įprastuose buteliuose laikomų alkoholinių gėrimų. Tačiau anksčiau stiklainiai padėdavo prekeiviams, kurie prekiaudavo „Mėnesiena“, paslėpti, kad tai yra alkoholinis gėrimas. Stiklainis ant prekystalio atrodydavo nekaltai, todėl prekeivių niekas nepričiupdavo.

SUDĖTIS

Pagrindinis amerikietiškos naminės ingredientas yra sutrinti kukurūzai. Visa kita – distiliuotas spiritas. „Mėnesienos“ alkoholio koncentracija svyruoja nuo 20 alkoholio promilių iki 70 ir daugiau. Didžiausią alkoholio koncentraciją turinčios kukurūzų naminukės žymimos „XXX“. Gajus nepatvirtintas mitas, kad, išgėrus stipriausios „Mėnesienos“, mėnulio šviesos galima ir nebeišvysti, nes apankama.

LIETUVOJE

Į Lietuvą šis gėrimas pradėtas vežti mažiau nei prieš metus, tačiau įprastose prekybos vietose jo nebūna, tokio gėrimo reikia ieškoti baruose arba užsisakyti iš specialių tiekėjų.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#samanė #naminukė #kukurūzai #gėrimas #alkoholis #mėnesiena #JAV #moonshine

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg