Tu gali tapti naujuoju vyno ir deserto derinimo čempionu. Nepražiopsok šanso!
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Tu gali tapti naujuoju vyno ir deserto derinimo čempionu. Nepražiopsok šanso!

Š. m. lapkričio 20 dieną vyks aštuntasis Vyno ir desertų derinių čempionatas – tarptautinės virėjų, konditerių ir someljė varžybos, kuriose dalyvių komandos teisėjų komisijai pateikia specialiai varžyboms sukurtus vyno ir desertų derinius. Organizatoriai kviečia saldumynams neabejingus profesionalus ir mėgėjus registruotis į pasaulyje unikalų renginį. Čempionatas vyks viešbutyje „Kempinski Cathedral Square“ Vilniuje.

1 vieta ir lietuviškiausias desertas. Agnė Žukovskytė ir Andrius Pagojus


Varžybos vyksta nuo 2010 metų, jose jau dalyvavo per 100 komandų, ir tai gerokai pakeitė Lietuvoje vyravusį požiūrį į desertus ir į saldųjį vyną. Ne pirmi metai visoje šalyje steigiasi šokoladinės, tortinės, desertų parduotuvės, gerokai įdomiau užsisakyti desertą restorane. Prasiplėtė į Lietuvą vežamo saldaus vyno asortimentas.

„Norą dalyvauti šių metų čempionate jau išreiškė apie 15 komandų, labai tikimės sulaukti maksimalaus komandų skaičiaus – 20“, – teigia Vyno ir desertų derinių čempionato organizatoriai, manantys, kad vertinti daugiau nei 20 desertų per vakarą būtų tikras iššūkis. Tarp šių metų dalyvių – jau penktus metus dalyvausiančių restoranų „Time“ ir „Dine“ komandos. Vienas iš restoranų įkūrėjų, Someljė asociacijos prezidentas Arminas Darasevičius, juokauja, kad savo restoranuose turi dalyvauti tiek pasiryžusių žmonių, jog galėtų organizuoti atrankinį turą, kurio nugalėtoją siųstų į Lietuvos vyno ir desertų derinių čempionatą.

2 vietos laimėtojai. Arminas Darasevčius, Žilvinas Laurinėnas, Julija Karklelytė


Antrus metus iš eilės dalyvaus restoranų „Trinity“ bei „Valgomasis“ komandos. Restorano „Trinity“ šefas Dalius Aleksiejevas tikina, kad kurdamas desertą visuomet stengiasi sukelti žmonėms nostalgijos jausmą. Tai padeda geriau įsiminti ragautą patiekalą. Taip pat D. Aleksiejevas žada, kad po čempionato „Trinity“ svečiai turės galimybę pasimėgauti deriniu ir restorane. 2017 m. čempionate bus net kelios debiutuojančios komandos. Ne pirmus metus dalyvausiantis vienas geriausių Lietuvos someljė bei vienas iš vyninės „Somm“ įkūrėjų Narimantas Miežys prasitarė, kad vyninės komanda debiutuos netradiciškai – pristatys veganišką desertą. Taip pat debiutantų gretose desertinė „Atostogos“, minimalistinio restorano „Habit“ komandos ir kiti.

3 vieta ir lengviausias derinys. Toma Piskarskaitė ir Linas Kuklierius.


Čempionato sumanytojas Arūnas Starkus džiaugiasi, kad kasmet čempionatas sulaukia ne tik čempionato vilkais tapusių dalyvių, tačiau ir nauji restoranai nebijo eksperimentuoti, visuomet smagu sulaukti mėgėjų komandų. Anot A. Starkaus, būtų puiku čempionate pamatyti ir bent kelis stiprius lietuviškus derinius, ypač turint omeny, kad jau kitąmet Vasario 16-ąją švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Be pagrindinių apdovanojimų, čempionate skiriami ir specialieji prizai, tarp kurių jau tradiciniu tapęs prizas už lietuviškiausią vyno ir deserto derinį.

Dalyvius kviečiame registruotis: agne@someljemokykla.lt, tel. Nr.: (8-5) 215 94 38. Registracija dalyvauti čempionate vyksta iki lapkričio 15 dienos.

Daugiau informacijos: www.vynasirdesertai.lt. Čempionatą organizuoja: Lietuvos someljė mokykla, Lietuvos someljė asociacija ir Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#2017 #Vynoirdesertųderiniųčempionatas

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg