AŠ Ikona vmgonline

TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos StambuleJeigu Jūsų keliai ves į Stambulą, nesustokite netekę žado prie Bosforo sąsiaurio. Siūlome dar penkias panašaus kalibro vietas.

„Alancha“ – vienas prabangiausių ir populiariausių Stambulo restoranų, dėl kurio verta išklysti iš Atatiurko oro uosto labirintų ir užsisakyti 18 degustacinių patiekalų vakarienę. Restorano meniu moderniai atkuriami septynių Turkijos regionų patiekalai ir Mažosios Azijos pusiasalyje per 13 tūkst. metų susiformavę skoniai.

„The Istanbul Modern“ – šis modernaus meno muziejus yra įsikūręs studentiškame ir dar turistų neatrastame miesto rajone su jaukiomis kavinėmis ir barais. Muziejuje sukaupta didžiulė modernaus meno kolekcija, menanti praeitį ir šiandieną. Dar geriau – nuo muziejaus terasos matyti geriausias vaizdas į Bosforo sąsiaurį ir kitus garsiuosius objektus.

„Rüstem Pasha“ mečetė – kol Mėlynoji Stambulo mečetė kenčia nuo didelių turistų srautų, ši mečetė yra retai įtraukiama į kelioninius lankstinukus. Joje rasite daug daugiau erdvės, autentikos ir ramybės. Mečetės vidus yra dekoruotas mėlynomis plytelėmis ir ryškiai raudonu kilimu.

„Müz“ dizaino parduotuvė buvo pirmoji Turkijoje pradėjusi pardavinėti rankų darbo terariumus. Elegantiški ir pačių įvairiausių geometrinių formų stikliniai terariumai greit tapo populiariausia dovana mieste. Džiaugsmą čia atras visi, mėgstantys madingą sodininkystę namie.

„Basilica Cistern“/ Yearbatan Sarayi – pasivaikščiojimus čia renkasi pavargę vaikščioti ant žemės. Bizantijos imperijos laikais po miestu buvusioje puošnios bazilikos vietoje buvo įrengtos didžiulės dviejų futbolo aikščių dydžio vandens cisternos. Saugomo vandens reikėjo rūmų reikmėms ir gaisrams gesinti, bet garsiausiai sklido legendos apie tai, kaip vietiniai žuvis traukdavo išmušę skyles savo rūsio grindyse. Anksčiau požemiuose buvo leidžiama pasiirstyti valtele – dabar jie yra pritaikyti pasivaikščiojimams.

#kąaplankyti #kelionės #Stambulas #turkija

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg