AŠ Ikona vmgonline

Top dovanos mamoms

Artėjant vienai gražiausių dienų metuose, Motinos dienai, atrinkome populiariausias dovanų idėjas šiai svarbiai progai. Pasisemkite įkvėpimo ir išrinkite savo mamoms dovanas bei pasakykite ačiū už kasdienį rūpestį!

1. Ketaus puodas

Derinant dizaino pritaikomumą su tradicinėmis medžiagomis, Timo Sarpaneva, įkvėptas savo senelio, pasirinkusio kalvio amatą, sukūrė žavų, nesenstančio ir sumanaus dizaino ketaus puodą su medine rankena. Puodo rankena yra gaminama iš ąžuolo, naudojama puodui pakelti ir dangčiui nuimti (jos nederėtų dėti į orkaitę kartu su puodu). Ketaus ir emalės kombinacijos puodai yra ilgaamžiai, naudojami tiek ant viryklės, orkaitėse, tiek ir ant laužo. Šis T. Sarpaneva 3 l talpos kūrinys – kiekvienos šeimininkės ir mamos puošmena bei būtinybė virtuvėje.


2. Taurės vynui

„Essence Plus“ dizaineris Alfredo Häberli pateikia naują požiūrį į vyno taures – jų forma orientuota į vyno charakteristiką, atsisakant seno skirstymo pagal spalvas. Toks klasikinio dizaino posūkis padeda prisitaikyti prie šiandieninio vartotojų gyvenimo būdo, kuriame dėmesys vynui vis labiau populiarėja.

410 ml talpos taurės tinka vynui su vaisių poskoniu. Taip pat naudojamos norint pabrėžti vyno rūgštumą ar kitą linijinį skonį. Taurė puikiai tinka lengvam ir šviežiam vynui (tiek baltajam, tiek raudonajam), šampanui ar putojančiam vynui, ypač prie vakarienės patiekalų.


Didelis 650 ml talpos taurės dubuo padės atsiskleisti sodriam raudonajam vynui ir ąžuolo statinėse brandintam baltajam vynui. Jei vakarienės metu norite patiekti alų, tai ši taurė puikiai tiks tamsiam, bet lengvam alui.

3. Aalto vaza

Iki šiol niekas aiškiai nežino, kas konkrečiai įkvėpė Alvarą Aalto sukuti būtent tokios formos vazą (viename interviu savo pirmąjį eskizą jis pavadino „eskimų moters odinėmis kelnėmis“), bet jos era prasidėjo 1936 m. Dar kitais metais ji buvo pirmą kartą pristatyta pasaulinėje Paryžiaus parodoje. Taki, organiška forma ir šiandien yra pučiama „Iittala“ gamykloje. Tam, kad būtų sukurta viena ikoniškoji tikro modernaus dizaino vaza, reikia net septynių įgudusių meistrų. Ši vaza ir toliau tęsia savo užduotį leisti dėlioti gėles ne pagal nusistovėjusią koncepciją. Galimi šviesiai mėlyni, lašišos rausvumo, balti, skaisčiai raudoni vazos atspalviai.


4. „Moomin“ indai

Troliai Mumiai yra visame pasaulyje puikiai žinomi švedų-suomių rašytojos, dailininkės Tuvės Janson knygų personažai. Taip pat tai yra didžiulė suomių kultūros dalis, eksportuojama į užsienį porceliano indų ir suvenyrų pavidalu.


Kiekvienas Trolių Mumių veikėjas pasižymi unikaliu ir savitu charakteriu, pomėgiais ir elgesiu. Muminukų slėnyje nutinka daug įvairiausių įdomių dalykų, tad ir kiekvienas „Iittala“ gaminys turi savo istoriją. Tai gali būti abrikosinė į kelionę besiruošiančios Muminukų mamos lėkštė, puodelis ar dubuo, Muminukų mamos išvyką paplūdimyje iliustruojanti stiklinė, trolių šeimos dieną atspindintis indas biriems produktams.

Nuotraukos „iittala“, prekes rasite ginalasinterjeras.lt

#dovanosmamai #ginalasinterjeras #iittala

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg