AŠ Ikona vmgonline

TOP 7 IDĖJOS KALĖDINĖMS VAIŠĖMS

Artėjant siautulingiausiam švenčių maratonui pats metas pasižvalgyti, kokios gi tendencijos šių metų kalėdinių vakarėlių lėkštėse. Tie, kas vaikosi madų, furšetus seniai iškeitė į vienakąsnius užkandžius. Prabangos mėgėjai save ir vakaro svečius lepina originaliais meno kūriniais lėkštėse pasirinkdami rafinuotą banketą. Išvada paprasta – pagaliau svarbiau tampa ne sotumas, o estetika ir kokybė. Ir jei tikrai nenorite būti provincialūs ar senamadiški, nesuklyskite paskutiniame etape – geriau mažytis pyragaitis nei pompastiškas tortas su logotipu.

Tad jei norite neatsilikti nuo pasaulinių vakarėlių tendencijų, jums pravers šie septyni renginių eksperto, režisieriaus ir renginių organizavimo bei komunikacijos agentūros „ReKūrai“ vadovo Aurimo Kamantausko patarimai. Jei negalite pasikviesti profesionalų, pasitelkite savo fantaziją bei išradingumą, ir jūsų šventės stalas bus efektingiausias bei skaniausias už visus, kuriuos esate turėję iki šiol.

TOP 7 IDĖJOS KALĖDINĖMS VAIŠĖMS pagal A. Kamantauską:

1. JUODOS VAIŠĖS. Gera šventę kurti kartu. Artumas, komandinė dvasia ir kūrybiškumas gali atsiskleisti ne tik puošiantis, ruošiantis pasirodymams ar dalyvaujant programoje, bet ir vaišes ar bent vieną akcentą gaminat patiems. Ypač kai VMG siūlo gausybę puikių receptų. Turėdami originalią vakarėlio temą, kaip iššūkį, nustebinkite savo išradingumu susiorganizuodami stalo konkursą. Argi ne įdomu, ką jūs ar jūsų kolegos paruoš temai „Svajoti juodai“? Manote, nėra juodo maisto, kuris būtų dar ir valgomas? Vienas naujausių restoranų Vilniuje jau spėjo išgarsėti krembriulė, kuris atrodo kaip žemės vazonėlyje. Neabejoju, kad ir jūs rasite, kuo nustebinti save ir savo svečius.

Lietiniai blynai su grūdėta varške ir juodųjų serbentų padažu (R. Daskevičiaus nuotr.)


2. BE LĖKŠTĖS. Atraskite originalių maisto pateikimo būtų nenaudodami lėkštės. Pavyzdžiui, miško temai puikiai tiks elegantiškos malkos, žievės tošis ar medinės supjaustyto rąsto „lėkštelės“. O kur dar samanos, kankorėžiai ir kiti galimi dekoro elementai? „Karibų piratų“ vakarėlyje romui gal ir nerasite geresnės alternatyvos, bet štai susikurti įspūdingą jūrą galite maistą patiekdami akvariumuose. Tikrai yra daug galimų būdų maistui serviruoti nenaudojant tradicinių lėkščių. Tik pasukite galvas arba suformuokite šią užduotį savo renginio organizatoriui.

3. SINERGIJA. Turbūt jau visi matėte feisbuke paplitusį vaizdo įrašą, kuriame svečiams maistą gamina animuotas personažas. Sugalvokite ir jūs originalų maisto pateikimo būdą. Sujunkite kelis pojūčius vienu metu. Neapsiribokite vien tuo, kad priderinsite vyną prie kruopščiai išieškoto patiekalo. Pagalvokite, kokia muzika tiktų ir kokiu būdu ji būtų atliekama patiekiant kiekvieną patiekalą. Žaiskite su apšvietimu, norimai emocijai išgauti ar sustiprinti „įjunkite“ į harmoningą sinergiją ne tik skonį, bet ir visus kitus pojūčius – uoslę, regą, lytėjimą ir klausą.

4. KALBANTIS MAISTAS. Kaip jūs atiduodate visą savo širdį organizuodami renginį, taip tie, kurie gamina, visa tai daro su meile. Kurdamas ir gamindamas virtuvės šefas visada apie kažką galvoja. Žinoma, pirmiausia – apie svečius. Ar jiems bus skanu, ar jie supras, ką jis norėjo pasakyti pagamindamas vieną ar kitą patiekalą? Tad ar ne puiki mintis leisti maistui „prabilti“. Užrašykite šefo komplimentus. Taip ne tik supažindinsite svečią su tuo, ką jis ragauja, bet ir dar labiau sužadinsite jo apetitą pridėdami virėjo mintis.

5. ŠOKOLADAS IR PIPIRAI. Kažkada tai atrodė kaip du nesuderinami dalykai. Būkite originalūs. Patiekite ant vaišių stalo neatrastų derinių. Vieniems tai bus salierų kotai su riešutų sviesto padažu, kitiems – ridikėlių tartaras. Šventė nėra kasdienė vakarienė, tad ir maistą joje valgykim įdomų, išskirtinį, paliekantį netikėto ir malonaus atradimo įspūdį.

6. PASKUTINIS AKCENTAS. Ir tai tikrai ne apie desertą – pastarąjį aptarsime paskutiniame punkte. Įrodykite, kad pagalvojote apie kiekvieną smulkmeną ir parodykite, kas yra pagrindinis kiekvieno patiekalo potėpis bei paskutinis akcentas. Patiekalą užbaikite svečių akivaizdoje. Ar tai bus uoga, patupdyta ant ryžių bokšto, ar sriubos tyrė, paskandinanti visa tai, kas jai virėjo paruošta atskirai… Kas tai bebūtų, visada galima nustebinti ten, kur to mažiausiai tikimasi. Žinoma, tai padaryti per furšetą gal ir nepavyks, bet tokiuose renginiuose įprastai galime nustebinti baigiamaisiais akcentais.

7. SU PASLAPTIMI. Kaip jau buvo minėta įžangoje, tortai pamažu tampa atgyvena. Nebent jis būtų sukurtas čia ir dabar. Pavyzdžiui, jau ne vienerius metus kuriami VMG pasirodymai stebina net ir visko mačiusius gurmanus. Jei tokius šou jau užsako arabų princai ir šeichai, manote, kad tai dar ne mada? Visada siūlau paslaptį ir intrigą išlaikykite, kiek įmanoma, ilgiau. Galbūt net verta trumpam pakeisti lokaciją, kad visų dėmesį sutelktumėte į finalinį akcentą. Padarykite desertą įsimintiniausiu vakaro akcentu. Tai bus karūna, su kuria galėsite vaikščioti iki kitų metų kalėdinio vakaro. Gal jūsų kolektyve iš tiesų yra virtuvės mitų griovėjų?

Kurkite ir nustebinkite net visko mačiusius! Sėkmės ir smagaus gražių sumanymų įgyvendinimo!

#tendencijos #mados #juodosvaišės #juoda #interjeras #Lietuva #lėkštė #sinergija #aurimaskamantauskas #rekūrai

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg