AŠ Ikona vmgonline

TO, KĄ KAVOS MEISTRAS NUPIEŠIA PIENO PUTA, DAR NEMATĖTE!

Kavos niekada nebus per mažai

Per dieną Airijoje gyvenantis lietuvis Seivijus Matiejūnas ir jo žmona Reda paprastai išgeria 5 ar 10 puodelių kavos. „Širdis daužosi, bet dar laiko“, – juokauja daugkartinis Airijos ir Lietuvos „Latte Art“ čempionas, trijų pasaulio čempionatų finalininkas. Kavos ruošimo profesionalė ir trenerė Reda šypteli: „Tačiau dantis reikia balinti dažniau.“ Apie dantis ir širdį – tik juokai. Iš tiesų prieš 11 metų iš Lietuvos į Airiją išvykę Reda ir Seivijus gyvena kava. „Esame kavos žmonės“, – prisistato trumpam grįžę į gimtinę, kur dalijosi kavos ruošimo ir piešimo pieno puta kavos puodelyje patirtimi mokymuose, organizuoto kavinių tinklo „Vero Cafe“. „Mums atrodo, kad vienas svarbiausių dalykų pasaulyje yra dalytis su kitais tuo, ką žinai“, – neabejoja Seivijus, kurio meninius sugebėjimus jau spėjo įsidėmėti geriausi pasaulio baristos. Jo piešiniai pasklidę internete, o vaizdo siužetai sulaukia didžiulio gerbėjų dėmesio.

Nuotrauka – Teodoro Biliūno


„Parduotos“ vasaros 11 metų praėjo nuo tos dienos, kai Seivijus nusprendė savo gyvenimą kurti Airijoje. Dirbo kavinėse, Dubline sutiko pažįstamą merginą iš Lietuvos – Redą. Pradėjo draugauti, susituokė, šiandien abiejų darbas susijęs su kava. Seivijus dirba barista ir treneriu kompanijoje „Bewleys Coffee“, Reda veda mokymus baristoms „Butlers Chocolate Cafe“ tinkle. Susitikimų darbo reikalais jiedu neišvengia, tačiau ir namuose kava yra tarsi trečiasis jų šeimos narys. „Žmonės važiuoja atostogauti, o mes savo atostogas leidžiame kavos kambariuose treniruodamiesi. Dėl to aukojame ir savo laisvus vakarus, ir savaitgalius“, – pasakoja Reda, o Seivijus priduria, kad čempiono titulo be darbo niekaip nepasieksi. Savo sugebėjimus lavinti būtina kasdien.

Nuotrauka – Teodoro Biliūno


Norite drakono kavos puodelyje? Prašom! Pieno puta kavos puodelyje piešti sudėtingiausius piešinius ne kiekvienam pavyksta. Reda įsitikinusi, kad originalų rezultatą lemia ne tik įtemptos treniruotės, bet ir meniniai sugebėjimai. „Seivijus turi ranką“, – negaili pagyrų vyrui. Pradėjęs nuo įprastų piešinių – širdelių ir rožyčių – šiandien čempionas raito išmoningiausius raštus: piratus, perrištomis akimis, kengūras, gražuoles gulbes, fantastinius vandenyno gyventojus, kolibrius ir drakonų galvas. Daugelį piešinių Seivijus sugalvojo pats, ištobulino ir mielai rodo kitiems.

Nuotrauka – Teodoro Biliūno


Ar kavos mėgėjai jo piešinius puodelyje pastebi? „Jei tai yra kavos žmogus – taip, – tikina Seivijus. – Jis kantriai laukia, kol piešinys bus baigtas, juk svarbu ne tik kavos skonis, bet ir tai, kaip ji bus patiekta. Paskui fotografuoja, deda nuotraukas į socialinius tinklus. Man širdį glosto tokie dalykai, visa tai – lyg pripažinimas.“ Seivijų žmonės atpažįsta ne tik Airijoje, jie dažnai sako jam komplimentus, jiems patinka jo piešimo būdas, stilius. „Kavos puodelyje labai daug telpa, o kavos pasaulis nejučia įtraukia“, – sako Seivijus. Savo ateitį ir jis, ir jo žmona sieja tik su kava. Jiedu svajoja Dubline atidaryti kavos centrą, kuriame būtų ir kavinė, ir kavos skrudinimo cechas, ir vyktų mokymai.

Kaip Seivijus piešia pieno puta, žiūrėkite VIDEO:

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg