AŠ Ikona vmgonline

Tik spėk dalyvauti: uogų, daržovių ir kiti maisto festivaliai vasarą visoje Lietuvoje (kalendorius)

Tikri gurmanai ir gastronomijos entuziastai savo laisvalaikį planuoja pagal maisto renginius. Pasidomėjome, kaip yra šią vasarą. Atrodo, kad rinktis yra iš ko. Praktiškai kiekvieną mėnesį Lietuvoje vyksta bent po vieną daržovei, vaisiui ar kitam skanėstui dedikuotą nemokamą (!) renginį. Sudėliojome svarbiausius su maistu susijusius festivalius pagal datą, metas regzti planus!

Apie įdomiausius vasaros festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje buvo kalbama laidoje „Skonio iššūkis“.

Gegužės 25–26 d.

Maisto ir gėrimų festivalis „Radvilų virtuvė“ (Didžioji gatvė, Kėdainiai)

Kėdainiai ne vienam siejasi su didikų Radvilų pavarde. Ne veltui jis pramintas Radvilų miestu. Šokiai, tikro garso muzika, vėlyvieji pusryčiai, diskusija – taip atrodo dvi dienas Kėdainių senamiestyje antrą kartą vyksianti šventė.

Daugiau informacijos ČIA.


Gegužės 27 d.

„Smidrų festivalis“ (Sakalauskų sodyba, Žalgirių k., Ukmergės r.)

Rašant apie įprastas pavasario gėrybes, pavyzdžiui, ridikėlius, vartoti žodį „karaliauja“ atrodo per daug pompastiška. Tačiau vienai daržovei šis veiksmažodis be galo tinka. Tai – smidrai. Aukštuomenės pamėgtas delikatesas Lietuvoje taip išpopuliarėjo, kad šiemet jo garbei rengiamas net 4-asis festivalis. Jo programoje – seminaras apie smidrų (šparagų) auginimą, ekskursija po ūkį ir smidrų laukus, šefų šou.

Skaitykite žurnalo „Verdu ir kepu“ interviu su festivalio siela Genute Sakalauskiene.

„Vegfest LT“ vasaros festivalio akimirka. Valerijos Stonytės nuotr.


Birželio 9 d.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis (VCUP terasa, Vilnius)

Besidomintys augaline mityba tikriausiai jau yra lankęsi ankstesniuose „Vegfest LT“ renginiuose – kalėdinėse mugėse, piknikuose, o gal ir vasaros festivalyje. Tai – puiki galimybė susimedžioti įdomesnių produktų ar įsigyti jų pigiau. Vis dėlto, renginys tuo nesibaigia – įdomūs pranešimai, kurių skaityti atvyksta svečiai iš užsienio, yra viena šio renginio stiprybių. Beje, tarsi festivalio pre-party birželio 7 d. „Swedbank“ terasoje vyks veganiškų piknikų sezono atidarymas.

Daugiau informacijos ČIA.

Liepos 13–15 d.

„Žagarės vyšnių festivalis“ (Joniškio rajonas, Žagarės regioninis parkas)

Dar XX a. pradž. istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad žagarvyšnėmis buvo prekiaujama Sankt Peterburge, o Rygoje iš jų gaminamas saldus likeris. Žemaūgių medelių, kurie miestelyje atsirado visiškai atsitiktinai, uogos išsiskyrė skystoku minkštimu ir mažu kauliuku (ar jau bręsta noras paragauti?). Įdomu, kad festivalio, vykstančio jau 14 metų, iniciatorė ne lietuvė, o britė! Ko tikėtis atvykus? Daug vyšnių (ir lankytojų, mat kasmet susirenka apie 10 tūkst.), turgelio, kaliausių ir garsių Lietuvos atlikėjų muzikos.

Daugiau informacijos ČIA.

Stocksnap.io nuotr.


Liepos 21 d.

Mėlynių festivalis (Lekėčiai, Kauno apskritis)

„Lekėčių krašto uogų uoga“, – tokią festivalio vyksmo priežastį įvardija organizatoriai. Todėl nestebina, kad arbata, duona, pyragai, ledai, uogienės, muilai ir kitos prekės, kurių galima įsigyti, su mėlynėmis. Jei per „Vyno dienas“ vyko tapymas vynu, tai čia tapoma mėlynių dažais ir dar varžomasi, kas išvirs geriausią uogienę. Beje, kraštas garsėja šakočiais, tad nusipirkti galima ir jų. Kažin, ar taip pat su mėlynėmis?

Daugiau informacijos ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.


Liepos 26 d.

„Vilnius Burger Fest“ (Vilnius)

Praėjusiais metais į „Piano Man Outside“ kiemelį mėsainių valgytojus sutraukęs festivalis šiemet sugrįžta beveik dienos tikslumu kaip ir praėjusiais metais. Nors detalės kol kas neatskleidžiamos, data aiški.

Daugiau informacijos ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kol kas nėra aiški Druskininkuose vykstančio sūrių festivalio, kuriame VMGonline.lt lankėsi pernai, data. Kokiais sūriais prekystaliai buvo nukrauti praėjusį rugpjūtį žiūrėkite ČIA.

Dalyvavote kurioje nors šių maisto fiestų? O galbūt šį sąrašą papildytumėte? Pasidalykite įspūdžiais ir rekomendacijomis komentaruose!

#festivalisKėdainiuose #vegfest2018 #radvilųvirtuvė #mėlyniųfestivalis #žagarvyšnės #vegfest #vasarosfestivaliai #sūriųfestivalis #vilniusburgerfest2018 #maistofestivalis #žagarėsvyšniųfestivalis #smidrufestivalis #vilniusburgerfest #maistofestivaliai

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg